جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   21    
عضو بر خط:   0    
امروز:   2444    
دیروز:   21610    
مجموعا:   52790640    

 اخبار  | آذربایجان شرقی  
 شماره مطلب: 1053051458 | 17:45 چهارشنبه 22 دی 1395                                                                                                                 
سطح معيشت اقتصادي خانوارهاي روستايي در زنجان ارتقا مي‌ياب
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: ارتقای سطح معیشت و بهبود وضعیت اقتصادی خانوارهای روستایی در حوزه آرپاچای شهرستان زنجان با اجرای طرح ' توانمندسازی جوامع محلی' با همکاری دستگاه‌های اجرایی عملیاتی می‌شود.

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، خلیل آقاجانلو، در نشست هم اندیشی با مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) که با هدف توانمندسازی جوامع محلی برگزار شد، افزود: تولید گیاهان دارویی با هدف توانمندی، درآمدزایی و ایجاد شغل برای روستاییان تا فقط متکی به دامداری نباشند، پیش بینی شده است.
وی با بیان اینکه با تعریف این مشاغل، فشار به مراتع کم می‌شود، اظهارکرد: تغییر اقلیم، گرم شدن کره زمین، افزایش دما و کاهش بارندگی از تبعات فشار بیش از حد به مراتع به شمار می رود که تداوم آن آینده کشور را دچار چالش جدی خواهد کرد.
آقاجانلو با بیان اینکه منطقه آرپاچای در شهرستان زنجان هفت روستا دارد، افزود: با هدف ارتقای سطح معیشت خانوارهای روستایی و تقویت وضعیت اقتصادی آنان در هفت هکتار از زمین های این مناطق کشت گل محمدی با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) انجام شده است.
** باید از الگوهای موفق در حوزه مشاغل توریستی و اقتصادی خانوارهای روستایی حمایت کنیم
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان در ادامه این نشست گفت: در حوزه آرپاچای به دنبال شکوفایی اهداف هستیم و با عمق جان و دل در روستاها وضعیت را بررسی می‌کنیم.
هدایت صفری به کاهش 10 درصدی سکونت در روستاها و لزوم همکاری با منابع طبیعی و سازماندهی کارآفرینی تاکید کرد و افزود: باید حامی طبیعت باشیم و از الگوهای موفق در حوزه مشاغل گردشگری و اقتصادی خانوارهای روستایی حمایت کنیم تا بتوانیم برای جلوگیری از مهاجرت به شهرها موفق باشیم.
** باید نوع معیشت خانوارهای ساکن در مناطق روستایی از شکل سنتی خارج شود
رئیس اداره آموزش و ترویج منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان نیز در ادامه گفت: با بیان اینکه هفته منابع طبیعی همزمان با هفته احسان و نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) است، با همگرایی این 2 دستگاه و با توجه به وظایف ذاتی ترویج فرهنگ منابع طبیعی و توانمندسازی جوامع محلی و فرهنگ احسان و نیکوکاری در سطح جامعه نهادینه می‌شود.
محمدرضا گل‌ محمدی با تاکید بر اینکه باید نوع معیشت خانوارهای ساکن در مناطق روستایی از شکل سنتی خارج شود، یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی(ره) و منابع طبیعی می‌توانند با به کارگیری همه ظرفیت‌ ها در مناطق شهری و روستایی در حوزه اطلاع ‌رسانی با موضوع اهمیت منابع طبیعی مثمرثمر باشند.
مدیر اجرایی حوزه مدیریت جامع حوزه آبخیز آرپاچای نیز در این نشست اظهارکرد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط به صورت هماهنگ و بر اساس آئین‌نامه تدوین شده در طرح توانمندسازی جوامع روستایی نقش خود را ایفا می‌کنند.منبع: ایرنا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
بهره برداري از طرح هاي آبرساني به 47 روستاي آذربايجان شرقي
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی از بهره برداری طرح های آبرسانی به 47 روستای استان در دهه فجر امسال خبر داد.
00:52 دوشنبه 04 بهمن 1395
طرح آبرساني به 19 روستاي پلدشت آماده بهره برداري است
طرح آبرسانی به 19 روستای پلدشت با اعتبار هزینه شده 60 میلیارد ریال آماده بهره برداری است.
00:24 دوشنبه 04 بهمن 1395
۳.۴ ميليون مسکن روستايي غيرمقاوم در کشور داريم
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد انقلاب با اعلام این‌که ۳.۴ میلیون واحد مسکن روستایی کشور غیرمقاوم است، گفت: بر اساس برنامه تا سال ۱۴۰۵ باید ۳.۴ میلیون مسکن روستایی ساخته شود تا علاوه بر مقام کردن واحدهای غیرمقاوم، کمبود مسکن نیز برطرف شود.
19:39 جمعه 01 بهمن 1395
164 روستاي آذربايجان‌شرقي تنها يک يا 2 دانش‌آموز دارند
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه اکنون 164 روستای استان فقط یک یا 2 دانش‌آموز دارند، گفت: یک‌هزار و 200 مدرسه استان به کتابخانه درسی و امکانات ورزشی مجهز شدند.
19:31 جمعه 01 بهمن 1395
ارتقاء سهم زنان در برنامه سال آتي ورزش هاي روستايي در اولويت است
سهم زنان در برنامه ورزش سال آتی افزایش خواهد یافت
19:05 جمعه 01 بهمن 1395
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی