جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   20    
عضو بر خط:   0    
امروز:   2465    
دیروز:   21610    
مجموعا:   52790661    

 اخبار  | کردستان  
 شماره مطلب: 1053051465 | 18:01 چهارشنبه 22 دی 1395                                                                                                                 
ايجاد راه جديد ارتباطي در روستاها
احداث راه روستایی، از مطالبات مـــردم است.

معاون عمرانی استانداری کُردستان با مهم برشمردن جاده ارتباطی روستاهای "عه باس ئاوا" و "ڕووار" در شهرستان سروآباد گفت: احداث مسیر جدید ارتباطی در این منطقه از نیازهای اصلی مردم و از مطالبات به حق آنها است که در بحث گردشگری نیز می تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

امیر قادری در جریان بازدید از روستاهای اطراف سد داریان افزود: با احداث این سد در روستای "داریان" از توابع بخش شهرستان پاوه در استان کرمانشاه، راه ارتباطی بین دو روستای "عه باس ئاوا" در بخش اورامان و روستای "ڕووار" در بخش مرکزی شهرستان سروآباد مسدود و بسیاری از باغات و اراضی کشاورزی این دو روستا زیر آب رفت.

وی با مهم برشمردن جاده ارتباطی بین این دو روستا، افزود: با احداث مسیر جدید ارتباطی بین روستاهای "عه باس ئاوا" و "ڕووار"، امکان ارتباط با روستاهای بخش ژاورود شهرستان سنندج، آسانتر می شود.

علی مفاخری، فرماندار شهرستان سروآباد نیز در این جلسه گفت: ایجاد جاده ارتباطی در این منطقه می تواند باعث سکونت روستائیان و مانع از مهاجرت آنها به حاشیه شهرها شود.

محمود مشیری، مجری طرح سد داریان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه عملیات نقشه برداری و برآورد ایجاد جاده جدید ارتباطی انجام شده است، گفت: در صورت صدور مجوز توسط سازمان محیط زیست، عملیات انجام جاده ارتباطی از سمت سد داریان به زودی آغاز می شود.

عبدالوحید ریاضی فر، مُدیرکل محیط زیست استان کُردستان نیز گفت: این اداره کل، موافق احداث این مسیر ارتباطی است، امّا صدور مجوز نهایی آن باید توسط سازمان محیط زیست کشور صادر شود.

مُدیرکل راه و شهرسازی استان کُردستان نیز در ادامه این جلسه بیان کرد: ایجاد جاده جدید ارتباطی بین روستاهای "عه باس ئاوا" و "ڕووار" در فصل زمستان به عنوان جاده جایگزین، بسیار حائز اهمیت است.
شهرام ملکی، افزود: جاده ارتباطی بین سه روستای "سلێن"، "ناو" و "نوێن" در شهرستان سروآباد، به طول 18 کیلومتر نامناسب است و تردد در آن به ویژه در فصل پاییز و زمستان، بسیار مشکل و به کندی صورت می گیرد که نیازمند ترمیم، بهسازی و آسفالت بوده و انجام آن نیازمند همکاری مجریان سد داریان با اداره کل راه و شهرسازی کُردستان است.


در پایان این جلسه، مجریان سد داریان با انجام عملیات زیرسازی، ترمیم و آسفالت جاده ارتباطی بین روستاهای "سلێن"، "ناو" و "نوێن" در شهرستان سروآباد و تحویل آن به اداره کل راه و شهرسازی استان کُردستان موافقت کردند.

بازدید از تصفیه خانه آب روستای "بڵبه ر" در حاشیه رودخانه سیروان، دیدار با مردم روستاهای "عه باس ئاوا" و "ڕووار" از دیگر برنامه های مسئولین استانی و شهرستانی بود.منبع: خبرگزاری صدا و سیما
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
طرح بهسازي محورهاي روستايي بخش کهک قم عملياتي شد
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان قم گفت: طرح بهسازی محورهای روستایی بخش کهک از توابع قم در 35 کیلومتر در حال اجراست.
00:58 دوشنبه 04 بهمن 1395
راه بسته شده پنج روستا در شهرستان ماهنشان در دست بازگشايي است
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ماهنشان گفت: راه های روستایی این شهرستان که در بخش پری و اوریات به علت بارش برف بسته شده بود با تلاش نیروهای راهداری در دست بازگشایی است.
00:57 دوشنبه 04 بهمن 1395
جاده روستايي شله کش - حميل 50 درصد پيشرفت فيزيکي دارد
رئیس اداره راه و شهرسازی چرداول گفت: عملیات راهسازی جاده روستایی شله کش از توابع این شهرستان به بخش حمیل با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در حال انجام است.
23:26 شنبه 02 بهمن 1395
۵۰۶ کيلومتر راه روستايي در جنوب کرمان احداث مي‌شود
مدیر‌کل راه وشهرسازی جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه ۵۰۶ کیلومتر راه روستایی در جنوب کرمان در دست ساخت داریم گفت: در صورت تامین اعتبار ۱۲۶ کیلومتر آن تا پایان سال آسفالت می‌شود.
21:10 چهارشنبه 29 دی 1395
افزايش خدمات رفاهي زمينه کاهش مهاجرت معکوس در روستاها را فراهم مي کند
فرماندار شهرستان گرمسار گفت : افزایش خدمات رفاهی نظیر احداث جاده و گازرسانی در روستاها زمینه کاهش مهاجرت معکوس در مناطق روستایی این شهرستان را فراهم می کند.
19:52 چهارشنبه 29 دی 1395
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی