جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   30    
عضو بر خط:   0    
امروز:   5157    
دیروز:   66345    
مجموعا:   76083967    

 اخبار  | کرمان  
 شماره مطلب: 1053055275 | 14:22 یک شنبه 25 تیر 1396                                                                                                                 
پرداخت تسهيلات تعاون روستايي براي طرح آبياري نوين
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور گفت: این سازمان برای رفع کم آبی وحمایت گسترده از استقرار سامانه های نوین آبیاری به کشاورزان تسهیلات پرداخت می کند.

حسین صفایی در حاشیه بازدید از مجتمع یکهزار راسی گاو شیری ساردوئیه جیرفت به خبرنگار ایرنا افزود: امروزه در کشورهایی که میزان بارندگی سالانه آنان به بیش از 2هزار میلی متر می رسد آبیاری به روش غرقابی متروک شده و از آنجایی که در کشور ما هم میزان بارندگی سالانه کاهش یافته، استفاده بهینه از منابع موجود و تغییر الگوی آبیاری بخش کشاورزی امری ضروری است.
وی اظهار کرد: سازمان تعاون روستایی در این زمینه با ارائه تسهیلات مناسب سعی می کند تا کشاورزان را به سمت استقرار سامانه های نوین آبیاری سوق دهد.
وی عملکرد سازمان تعاون روستایی جنوب کرمان در دولت یازدهم را خوب ارزیابی کرد و افزود: خریداری 60 هزارتن گندم از فعالیت های جهادی جنوب استان می باشد که برای اولین بار در این منطقه رقم خورده است.
صفایی ادامه داد: خرید گوجه از کشاورزان نیز از اقدامات مثبت دیگری بود که در جنوب کرمان رقم خورد که توانست کمک خوبی برای کشاورزان این منطقه باشد.
وی به بازدید از مجتمع گاو شیری یکهزار راسی ساردوئیه جیرفت هم اشاره کرد و گفت: در این بازدید مشکلات این مجتمع بررسی و پیگیر حل این مشکلات هستیم.
** 60 هزار تن گندم از کشاورزان جنوب کرمان خریداری شد
رئیس سازمان تعاون روستایی جنوب استان کرمان نیز در ادامه گفت: 60 هزار تن گندم کشاورزان هفت شهرستان این منطقه از اوایل اردیبهشت ماه تاکنون خریداری شده است.
فرود سالاری افزود: 13 مرکز خرید گندم در هفت شهرستان جنوبی استان شامل چهار مرکز خرید گندم در شهرستان فاریاب، سه مرکز در کهنوج، سه مرکز در قلعه گنج و شهرستان های رودبارجنوب، ذهکلوت و منوجان هر کدام یک مرکز در حال خرید گندم از کشاورزان هستند.
وی بیان کرد: 70 هزار تن گندم در سال 94 و 130 هزار تن درسال گذشته خریداری شد که پیش بینی می شود با احداث سیلوهای جدید در سال جاری 170هزار تن گندم توسط تعاون روستایی جنوب کرمان خریداری شود.
وی در مورد شرکت تعاونی گاو شیری یکهزار راسی ساردوئیه نیز گفت: این شرکت درسال 84 تاسیس و روزانه پنج تن شیر و سالانه 10تن گوشت تولید می کند و توانسته است برای 40 نفربه صورت مستقیم و 60 نفرغیرمستقیم اشتغالزایی کرده است.
سالاری افزود: سه واحد از مجموع 21 واحد این مجتمع به دلیل نداشتن سرمایه در گردش تعطیل شدند لذا امیدواریم با سفر مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران مشکلات این مجتمع حل و فصل شود.
 سطح زیر کشت گندم منطقه جنوب کرمان بیش از 37 هزار هکتار است که پیش بینی می شود 170 هزار تن محصول از این سطح زیر کشت تولید شود و نسبت به سال گذشته بین 10 تا 15 درصد افزایش تولید خواهد داشت.
سازمان تعاون روستایی جنوب استان کرمان هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.
شهرستان جیرفت با 308 هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.منبع: ایرنا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
خانه ملت از طرح هاي توسعه روستايي حمايت مي کند
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: خانه ملت از طرح های توسعه روستایی به خصوص در حوزه اقتصادی و ایجاد اشتغال حمایت می کند.
11:12 جمعه 31 فروردین 1397
تسهيلات ۱۲ هزار ميليارد توماني براي روستائيان و عشاير استان
۱۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های اشتغالزا به روستاییان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد پرداخت می‌شود.
08:38 پنجشنبه 30 فروردین 1397
پنج درصد تسهيلات اشتغال فراگير و روستايي در ايلام جذب شده است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: عدد جذب شده از اعتبارات طرح اشتغال روستایی و فراگیر در استان قابل قبول نیست و تاکنون تنها پنج درصد مبلغ تخصیص یافته محقق شده است.
07:24 پنجشنبه 30 فروردین 1397
30 هزار ميليارد ريال وام اشتغال روستايي پرداخت شد
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: 30 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی روستایی از محل صندوق توسعه ملی توسط چهار بانک عامل کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرین امید پرداخت شده است.
07:39 چهارشنبه 29 فروردین 1397
اعطاي تسهيلات کم بهره به روستاييان
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: بیش از 200 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به کارآفرینان روستایی پرداخت شده است.
11:49 یک شنبه 26 فروردین 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی