جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   0    
عضو بر خط:   0    
امروز:   10999    
دیروز:   43991    
مجموعا:   59740804    

 اخبار  | آذربایجان غربی  
 شماره مطلب: 1053055278 | 14:27 یک شنبه 25 تیر 1396                                                                                                                 
طرح روستاي بدون بيکار در سردشت اجرايي مي‌شود
فرماندار سردشت گفت: امسال طرح روستای بدون بیکار با لحاظ کردن شرایط قانونی در سردشت اجرایی می‌شود تا روستاهای که شرایط مناسبی دارند شناسایی و برای اجرای این طرح آماده سازی شوند.

نژاد جهانی در دومین جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان اظهار داشت: باید نامگذاری سال توسط مقام معظم رهیری تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال مبنای سیاست‌گذاری و ملاک عمل قرار گیرد و باید برای اشتغالزایی و تولید در همین راستا پیش رفت.

فرماندار سردشت با اشاره به برپایی نمایشگاه معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری سردشت با تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری آن گفت: معرفی ظرفیت‌های سرمایه گذاری در قالب این نمایشگاه یکی از بهترین برنامه‌های شهرستان بود که باید استمرار یابد چراکه می‌تواند در جذب و ترغیب سرمایه گذاران موثر باشد.

وی درباره عملکرد بانک‌ها در حمایت از تولید داخلی افزود: یکسری الزامات و چارچوب‌های قانونی وجود دارد که اختیارات مدیران شهرستان و قدرت مانور آن‌ها را محدود کرده و به‌همین دلیل نمی‌توانند انتظارات تولیدکنندگان و متقاضیان تسهیلات را برآورده کنند.

جهانی از بانک‌ها خواست تا نوع تسهیلات و برش شهرستانی را در سال 96 به دبیرخانه کارگروه و فرمانداری اعلام کنند و منبعد پرداخت تسهیلات به متقاضیان با مصوبه کارگروه صورت گیرد. بعضی از طرح‌های تولیدی و اشتغالزایی بدون مطالعه و بررسی ایجاد، و چون توجیه اقتصادی ندارند منجر به شکست شده‌اند.

وی نبود مشاورر حقوقی و مالی در مجموعه واحدهای تولیدی شهرستان را یکی دیگر از عوامل موثر در کاهش بازدهی یا بازدهی منفی آن‌ها عنوان کرد و افزود: طرح روستای بدون بیکار با لحاظ کردن شرایط قانونی در سردشت اجرایی می‌شود تا روستاهای که شرایط مناسبی دارند شناسایی و برای اجرای این طرح آماده سازی شوند.

در این جلسه پیشنهاد شد در رابطه با تعداد و تخصص‌های مورد نیاز سد و نیروگاه سردشت استعلام لازم انجام شده و برای مهارت آموزی و بگارگیری آن‌ها برنامه‌ریزی شود.

در ادامه این جلسه، جلسه کارگروه رفع موانع تولید سردشت نیز برگزار شد و مشکلات تعدادی از واحدهای تولیدی سردشت بررسی شده و برای احیا و یا توسعه تعدادی از واحد‌ها که مشکل نقدینگی داشتند تسهیلاتی مصوب شد.منبع: خبرگزاری تسنیم
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
اجراي طرح هر روستا يک محصول درگلستان/ پرداخت 2.5 ميليارد ريال به پرورش شتر
مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان گفت: 2 میلیارد و 500میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی 4درصد برای حمایت از اجرای طرح پرورش شتر در روستای 'فرق سر' شهرستان مراوه تپه پرداخت شد.
17:54 شنبه 31 تیر 1396
اشتغالزايي با طرح روستاي بدون بيکار
محمدرضا جهانگیری در نشست خبری به مناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی، به تاثیر آموزش مهارت فنی و حرفه ای در اشتغالزایی اشاره کرد و افزود: شعار هر کرمانی یک مهارت را در استان کرمان پیگیری می‌ کنیم زیرا طبق آمار کاریابی بسیاری از افراد جویای کار دارای مدرک تحصیلی بالا هستند.
18:24 پنجشنبه 29 تیر 1396
حمايت صندوق کار آفريني اميد کشور از طرح هاي توسعه اقتصادي روستاها
ایجاد صندوق های محلی برای جمع آوری منابع خرد در روستاها و اجرای طرح هر روستا یک محصول از برنامه های مهم صندوق کارآفرینی امید کشور است.
18:13 پنجشنبه 29 تیر 1396
جمعيت مطلق روستايي کشور ۲۰ ميليون و ۷۳۰ هزار نفر
معاون زیربنایی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: با وجود افزایش مکان‌های دارای خانوار جمعیتی با کاهش جمعیت در روستا‌ها مواجهیم.
17:44 پنجشنبه 29 تیر 1396
خواب دانش آموزان گرسنه در مدرسه تک کلاسه روستا
در مدرسه ای تک کلاسه در یکی از روستاهای مرزی کشور، دانش آموزانی هستند که به دلیل ضعف شدید ناشی از گرسنگی سر کلاس درس به خواب می روند.
16:57 دوشنبه 26 تیر 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی