جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   29    
عضو بر خط:   0    
امروز:   5101    
دیروز:   66345    
مجموعا:   76083911    

 اخبار  | آذربایجان شرقی  
 شماره مطلب: 1053055283 | 14:37 یک شنبه 25 تیر 1396                                                                                                                 
وقتي بسيج سازندگي براي ‌جوانان روستايي اسکو اشتغالزايي مي‌کند
یک جوان کارآفرین با استفاده از وام اشتغال‌زایی ۲۵ میلیون تومانی از بسیج سازندگی به‌کار پرورش ماهی پرداخت و با کمک بسیج به درآمدزایی و ایجاد اشتغال پرسود از این طریق اقدام کرد.

وقتی صحبت از کارآفرینی افراد موفق می‌شود عده‌ای تصور می‌کنند که شروع این کار نیازمند سرمایه‌ زیاد است ولی در مقابل عده‌ای تن به این ریسک می‌دهند و با سرمایه و تسهیلاتی که در راستای طرح اقتصاد مقاومتی می‌گیرند کار خود را شروع می‌کنند.

ماهی قزل‌آلا به دلیل ارزش غذایی بالا و نیز برخورداری از بازار مناسب از جمله عرصه‌هایی است که از منظر اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی موضوعیت دارد. در این زمینه با یکی از تولید‌کنندگان موفق ماهی قزل‌آلا در استان آذربایجان شرقی گفت‌وگو کردیم.

رحمان شکوری که فارغ‌التحصیل رشته دامپزشکی است کار پرورش ماهی را از حیاط منزل پدری‌اش در محله فسقندیس شهر اسکو شروع کرده و هم‌اکنون سالانه 4 تن ماهی قزل آلا پرورش می‌دهد.

او درباره نحوه ورودش به عرصه پرورش ماهی می‌گوید: زمانی که از رشته دامپزشکی فارغ التحصیل شدم به مدت 3 سال در اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی مشغول به‌کار شدم و در سال 1383 و به دلیل علاقه‌ای که به پرورش ماهی داشتم و زمانی که دیدم زمینی در اختیار دارم که مهیای کار پرورش ماهی است این کار را شروع کرده و کار خود را با یک استخر شروع کرده و مجوز تولید یک تن را اخذ کردم که هم‌اکنون نیز توانستم ظرفیت یک تنی را به 5 تن در سال تبدیل کنم.

این فعال اقتصاد مقاومتی که در عمل به اقتصاد مقاومتی توجه کرده است بیان می‌کند که هم‌اکنون در 4 استخر ماهی قزل‌آلا را پرورش می‌دهم که علاوه بر سود خوبی که از این راه کسب می‌کنم به 3 نفر نیز اشتغالزایی کرده‌ام و ماهی‌ها را علاوه بر فروش‌خرده به مشتریان به رستوران‌ها و غذاخوری‌های شهرستان نیز می‌فروشم.

وی افزود: سال گذشته با خرید سیستم‌های نوین پرورش ماهی توانستم تولید خود را دو برابر کنم که این دستگاه‌های هواده نقش مهمی در تولید بیشتر در زمینه پرورش ماهی دارند.

بانک‌ها با سخت کردن شرایط تسهیلات، نمی‌خواهند از تولید کنندگان حمایت کنند

شکوری با ابراز خرسندی نسبت به استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی به عنوان سرمایه‌ای مناسب برای افراد مستعد و خلاق اظهار داشت: اهداف بسیج سازندگی قابل تقدیر بوده چرا که با تسهیلات 25 میلیون تومانی بسیج سازندگی توانستم کار خود را گسترش دهم و اگر حمایت‌های مسئولان بسیج سازندگی سپاه ناحیه اسکو نبود شاید نمی‌توانستم این کار گسترش و توسعه دهم.

این کار آفرین اسکویی خطاب به هم سن و سال‌های خود برای ایجاد شغل گفت: هر جوانی که بخواهد و همت کند می‌تواند با استفاده از راهنمایی دیگران شغلی درآمد زا برای خودش ایجاد کند تا به عنوان یک فرد ایرانی در پیشرفت و آبادانی کشور خود سهیم باشد. اقتصاد مقاومتی هم یعنی همین تلاش و کوشش برای آبادانی و سرافرازی بیشتر کشور و باید بر داشته‌ها و توانمندی‌ها خود تکیه کنیم تا موفقیت حاصل شود.

شکوری ضمن اشاره به ارزش غذایی ماهی اظهار داشت: ماهی برای جلوگیری از پوکی استخوان بسیار مفید است و برای مقابله با سکته‌های قلبی و مغزی مصرف آن توصیه می‌شود و همچنین در بهبود روماتیسم تأثیر به‌سزایی دارد.

این کارآفرین اسکویی توانسته با نوآوری و ابتکار عمل خود آب حاصله از پرورش ماهی را که با فضولات ماهی مخلوط است به عنوان بهترین کود آبی برای آبیاری و کود دهی باغات استفاده کند.

وی با بیان اینکه فعلاً قصدی برای توسعه و گسترش پرورش ماهی ندارم ابراز داشت: هم اکنون این 4 استخر نیاز کل شهرستان را جواب می‌دهد و در صورتی که نیاز شهرستان فراتر رود من نیز این کار را گسترش خواهم داد.

شکوری در ادامه با انتقاد از مسئولان شهرستان اظهار داشت: 4 سال است که در خواست افزایش آب و تولید را دادم ولی هنوز خبری نیست از مسئولان محترم انتظار دارم تا با اهتمام ویژه از طرح‌های اقتصاد مقاومتی و ایده‌های جوانان حمایت کنند تا شاهد تحقق شعار مدنظر رهبر معظم انقلاب که همان اقتصاد مقاومتی، تولید اشتغال است، باشیم.

این تولید کننده ماهی قزل آلا با بیان اینکه بانک‌ها با سخت کردن شرایط تسهیلات نمی‌خواهند از تولید کنندگان حمایت کنند، افزود: بانک‌ها بایستی شرایط را برای دریافت تسهیلات توسط تولید کنندگان تسهیل کنند تا این قشر بتوانند با دریافت تسهیلات تولیدات خود را افزایش دهند.

پرداخت 15 میلیارد ریال وام اشتغالزایی توسط بسیج سازندگی سپاه اسکو

احمد خلیل نژاد مسئول بسیج سازندگی اسکو نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از اعطای تسهیلات برای راه‌اندازی طرح‌های اقتصادی مقاومتی در این شهرستان خبر داد و خاطر نشان کرد: در سال 95 سپاه شهرستان اسکو در راستای حمایت از تولید و بنگاه‌ها و کارگاه‌های تولیدی و اشتغال زایی 15 میلیارد ریال وام در اختیار متقاضیان اشتغال کوچک قرار داده است که هدف از اعطای وام‌های اقتصاد مقاومتی تحقق شعار سال «اقتصاد مقاومتی، تولید ـ اشتغال» از جانب مقام معظم رهبری است.

وی افزود: این تسهیلات مبنی بر پرداختن به موضوع اقتصاد مقاومتی و کمک به تأمین امنیت غذایی، توانمندسازی خانوارهای نیازمند، حمایت از تولیدات داخلی و افزایش رغبت در روستائیان برای ماندن در روستاها و حمایت و رونق بخشیدن به کسب و کار روستائیان در جلوگیری از مهاجرت بی رویه آن‌ها به شهرها در اختیار متقاضیان قرارگرفته است.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان اسکو در پایان به مبحث حمایت از تولیدات داخلی پرداخت و اظهار داشت: در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی با برگزاری دوره‌های آموزشی و ایجاد مراکز تولید امیدواریم بتوانیم گام‌های اساسی در زمینه حمایت از کارآفرینان و تولید کنندگان برداریم.منبع: خبرگزاری تسنیم
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
روايت خانواده‌اي روستايي که از خاک مُرده طلا مي‌سازد/ وقتي دست دلالان زعفران کوتاه مي‌شود
امروز خشکسالی تا دل مناطق خوش آب و هوای استان اصفهان نیز پیش رفته است، اما روستائیان هیچ‌گاه تسلیم نشده و با خلاقیت و کارآفرینی به آبادانی روستاهای خود مشغول هستند.
18:25 پنجشنبه 22 تیر 1396
بازديد وزير جهاد کشاورزي از 2 طرح شيلاتي
وزیر جهاد کشاورزی در سفر به جزیره قشم از 2 طرح شیلاتی بازدید کرد.
11:54 شنبه 04 فروردین 1397
پيش‌بيني برداشت 31 تن ماهي گرم‌آبي در درميان
رئیس جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال برداشت ماهی گرم آبی 31 تن و سرد آبی به 16 تن برسد.
12:21 یک شنبه 12 شهریور 1396
اجراي 20 طرح اقتصاد مقاومتي در روستاي گرکن
با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در روستای گرکن مبارکه برای بیش از 60 نفر اشتغال ایجاد شده است.
12:58 یک شنبه 25 تیر 1396
رتبه‌نخست گيلان در جذب‌تسهيلات پرورش‌ماهيان خاوياري در مناطق‌روستايي
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت رتبه نخست گیلان در جذب تسهیلات پرورش ماهیان خاویاری در مناطق روستایی موجب دوبرابر شدن سهمیه استان شد.
18:16 سه شنبه 20 تیر 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی