جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   23    
عضو بر خط:   0    
امروز:   43506    
دیروز:   60148    
مجموعا:   79326896    

 اخبار  | هرمزگان  
 شماره مطلب: 1053055287 | 14:41 دوشنبه 26 تیر 1396                                                                                                                 
60ميليون تومان هزينه ساخت هرهکتار بوستان روستايي درهرمزگان
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: هزینه احداث وتجهیز هرهکتار بوستان روستایی این استان بیش از 60 میلیون تومان است.

امید ذاکری درگفت وگو با ما اظهارافزود:بوستان های روستایی به عنوان فضایی شبه جنگلی در روستاها با محوریت دهیاری ها و با هدف ایجاد محیطی جنگلی ، محرومیت زدایی از مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته و ایجاد مکان های تفریحی ایجاد می شوند.
 وی با بیان اینکه مردم می توانند از این بوستان ها به عنوان تفرجگاه استفاده کنند، اظهار داشت: بخشی از هزینه های احداث بوستان های روستایی برای احداث زیربنا و حصار کشی را پرداخت و بخشی دیگر را خود دهیاری ها ، شوراها و خیران تامین می کنند.
 وی ادامه داد: درحال حاضر بیش از 80 بوستان روستایی در سطح حدود 200 هکتار در استان با مشارکت مردم و همکاری نهادهای دولتی و مشارکت مستقیم شوراهای اسلامی احداث شده است.
 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان تصریح کرد: در صورت درخواست دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها، مجوز لازم برای احداث بوستان های روستایی در سطح روستاهای استان صادر و از نظر مالی حمایت می شوند.
 ذاکری ضمن قدردانی از مشارکت خیران در بخش های مختلف از جمله توسعه فضای سبز، بیان داشت: خیران در واقع همان تسهیلگران منابع طبیعی هستند و با ارتباط بیشتر با این افراد میتوان در راستای اهداف منابع طبیعی گام های بلندی برداشت.
 وی خاطرنشان کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر زادآوری گیاهان در هرمزگان با مشکل مواجه بود زیرا بندهای هلالی آبگیر در مراتع ،جنگل ،بیابان و طرح های ذخیره نزولات آسمانی باعث زادآوری گیاهان می شود.
 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان اظهارداشت : اداره منابع طبیعی در هر هکتار سه بند احداث کرده که نقش موثری در جوان سازی جنگل های استان دارد.
ذاکری اضافه کرد: مردم منطقه هم از این بندها استقبال می کنند و از علوفه تولید شده در داخل این بندها برای تغذیه دام استفاده می شود.
از مساحت هفت میلیون و200 هزار هکتاری استان هرمزگان ، شش میلیون و 900 هزار هکتار جزو عرصه های منابع طبیعی است که یک میلیون و 80 هزار هکتار آن جنگل ، چهار میلیون و 93هزار هکتار مرتع و یک میلیون و 565 هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می دهد.منبع: ایرنا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
395 طرح عمراني در روستاهاي استان مرکزي اجرا شد
مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای اسلامی استانداری مرکزی گفت: 395 طرح عمرانی در سال گذشته با هدف بهبود فضاهای عمومی و خدمات روستایی در نقاط مختلف این استان اجرا شد.
11:16 شنبه 18 فروردین 1397
کودکان روستاي امين آباد آق قلا صاحب بوستان بازي شدند
پارک کودک روستای امین آباد بخش وشمگیر شهرستان آق قلا با حضور نماینده مجلس شورای اسلامی، مدیر کل امور روستایی استانداری گلستان، فرماندار و جمعی از مسئولان این منطقه به بهره برداری رسید.
12:35 سه شنبه 07 فروردین 1397
بخشدار بوستان: دولت به عمران و توسعه متوازن روستاها با جديت تمام توجه دارد
بخشدار بوستان شهرستان بهارستان گفت: سال آینده، دهه پیشرفت و آبادانی روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته با رویکرد صرفه و اصلاح است.
11:17 سه شنبه 15 اسفند 1396
عمليات اجرايي 16 طرح عمراني در روستاهاي بخش بوستان باشت آغاز شد
بخشدار بوستان از توابع باشت گفت: عملیات اجرایی 16 طرح عمرانی شامل جدول کشی، ساخت پل‌های دسترسی و چند طرح رفاهی دیگر در روستاهای فاقد دهیاری بخش بوستان باشت آغاز شده است.
14:47 پنجشنبه 11 آبان 1396
پيگيري براي تجهيز روستاهاي بزرگ خراسان رضوي به وسايل بازي کودکان
استاندار خراسان رضوی گفت: پیگیری برای تامین و تجهیز روستاهای بزرگ خراسان رضوی به وسائل بازی کودکان انجام می‌شود.
11:37 سه شنبه 18 مهر 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی