جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   30    
عضو بر خط:   0    
امروز:   44660    
دیروز:   59169    
مجموعا:   62710937    

 اخبار  | هرمزگان  
 شماره مطلب: 1053055287 | 14:41 دوشنبه 26 تیر 1396                                                                                                                 
60ميليون تومان هزينه ساخت هرهکتار بوستان روستايي درهرمزگان
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: هزینه احداث وتجهیز هرهکتار بوستان روستایی این استان بیش از 60 میلیون تومان است.

امید ذاکری درگفت وگو با ما اظهارافزود:بوستان های روستایی به عنوان فضایی شبه جنگلی در روستاها با محوریت دهیاری ها و با هدف ایجاد محیطی جنگلی ، محرومیت زدایی از مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته و ایجاد مکان های تفریحی ایجاد می شوند.
 وی با بیان اینکه مردم می توانند از این بوستان ها به عنوان تفرجگاه استفاده کنند، اظهار داشت: بخشی از هزینه های احداث بوستان های روستایی برای احداث زیربنا و حصار کشی را پرداخت و بخشی دیگر را خود دهیاری ها ، شوراها و خیران تامین می کنند.
 وی ادامه داد: درحال حاضر بیش از 80 بوستان روستایی در سطح حدود 200 هکتار در استان با مشارکت مردم و همکاری نهادهای دولتی و مشارکت مستقیم شوراهای اسلامی احداث شده است.
 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان تصریح کرد: در صورت درخواست دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها، مجوز لازم برای احداث بوستان های روستایی در سطح روستاهای استان صادر و از نظر مالی حمایت می شوند.
 ذاکری ضمن قدردانی از مشارکت خیران در بخش های مختلف از جمله توسعه فضای سبز، بیان داشت: خیران در واقع همان تسهیلگران منابع طبیعی هستند و با ارتباط بیشتر با این افراد میتوان در راستای اهداف منابع طبیعی گام های بلندی برداشت.
 وی خاطرنشان کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر زادآوری گیاهان در هرمزگان با مشکل مواجه بود زیرا بندهای هلالی آبگیر در مراتع ،جنگل ،بیابان و طرح های ذخیره نزولات آسمانی باعث زادآوری گیاهان می شود.
 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان اظهارداشت : اداره منابع طبیعی در هر هکتار سه بند احداث کرده که نقش موثری در جوان سازی جنگل های استان دارد.
ذاکری اضافه کرد: مردم منطقه هم از این بندها استقبال می کنند و از علوفه تولید شده در داخل این بندها برای تغذیه دام استفاده می شود.
از مساحت هفت میلیون و200 هزار هکتاری استان هرمزگان ، شش میلیون و 900 هزار هکتار جزو عرصه های منابع طبیعی است که یک میلیون و 80 هزار هکتار آن جنگل ، چهار میلیون و 93هزار هکتار مرتع و یک میلیون و 565 هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می دهد.منبع: ایرنا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
۲۵۶ ميليارد ريال براي عمران روستاهاي مناطق جنوب استان بوشهر ابلاغ شد
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: در راستای توسعه زیرساخت‌های روستایی وزارت نفت، ۲۵۶ میلیارد ریال اعتبار برای روستاهای ۴ شهرستان مناطق جنوبی استان بوشهر ابلاغ کرد.
13:37 چهارشنبه 18 مرداد 1396
ايجاد نمايي از روستا در پارک شهيد شکري بابل
فضای کاملا روستایی برای درک بیشتر گردشگران از محیط روساهای مازندراندر پارک شهید شکری بابل ساخته شد.
04:07 شنبه 27 خرداد 1396
عمران و خدمات روستايي دولت يازدهم در راستاي اقتصاد مقاومتي
اقدامات مثبت و ارزنده دولت یازدهم در زمینه عمران و خدمات روستایی، نسبت به دوره‌های گذشته، قابل انکار نیست و نتایج مثبت و موثر در راستای تحقق سیاست‌ها و اهداف اقتصاد مقاومتی، در بخش‌های عمرانی و خدماتی در سکونتگاه‌های روستایی مورد توجه است.
00:11 پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396
2856 بوستان و فضاي سبز روستايي در دولت يازدهم به بهره برداري رسيد
مدیرکل هماهنگی عمران و خدمات روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت: 2856بوستان‌ روستایی و فضای سبز در دولت یازدهم احداث و به بهره‌برداری رسیده است.
20:37 سه شنبه 26 اردیبهشت 1396
42 بوستان روستايي و جنگلي در استان سمنان در دولت يازدهم احداث شد
رئیس اداره جنگل و جنگل‌داری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: به همت دولت تدبیر و امید 36 بوستان روستایی و 6 بوستان جنگلی در این استان ایجاد شده یا در حال احداث است.
21:11 دوشنبه 11 اردیبهشت 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی