جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   33    
عضو بر خط:   0    
امروز:   42858    
دیروز:   76942    
مجموعا:   70047092    

 اخبار  | فارس  
 شماره مطلب: 1053056029 | 15:52 شنبه 21 مرداد 1396                                                                                                                 
تاکيد دولت دوازدهم بر اشتغالزايي از طريق تعاون روستايي/هر نوع توسعه‌اي از مسير مسکن آغاز مي‌شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان در واکنش به سؤالی درباره حضورش در کابینه دوم آقای روحانی گفت: حضورم در کابینه بعدی به تشخیص نمایندگان مجلس شورای اسلامی بستگی دارد.

علی ربیعی در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان با حضور در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه دور دوم آغاز به کار دولت آقای روحانی بر روی تعاونی‌های روستایی متمرکز خواهد بود، اظهار داشت: یکی از سرفصل‌های مهم اشتغال در صنایع خرد و کوچک است که منجر به اشتغالزایی می‌شود.

وی افزود: در این دوره، تعاونی‌ها با توجه به ظرفیتی که دارند، نقش جدی ایفا خواهد کرد و گسترش تعاونی‌ها در بدنه اقتصاد، یکی دیگر از این اهداف مهم است.

ربیعی با اشاره به اینکه هزار روستا با توجه به مزیت آن برای توسعه تعاونی ها مدنظر قرار گرفته است، گفت: مطالعات بسیاری در زمینه رشد تعاونی‌ها صورت پذیرفته و در این زمینه معتقدیم که افزایش مشارکت مردمی از طریق تعاونی‌ها میسر خواهد شد.

وی در واکنش به این سؤال که آیا در کابینه آقای روحانی حضور خواهید داشت یا خیر، تصریح کرد: در صورتی که نمایندگان مجلس تشخیص دهند، به خدمتگزاری ادامه خواهم داد.

وی افزود: دور دوم دولت دکتر روحانی بر روی اشتغالزایی از طریق تعاون روستاها تأکید خواهد شد.

ربیعی خاطرنشان کرد: قطعاً هر نوع توسعه‌ای از مسیر بخش مسکن و ساخت و ساز آغاز می‌شود  و اگر طرح‌های عمرانی توسعه پیدا کند قطعاً بخش‌های اقتصادی به حرکت درخواهند آمد.

علی ربیعی در ادامه درباره انتقادات عدم تحقق سهم 25 درصدی تعاون از اقتصاد ملی گفت: در اقتصادی که طی سال‌های گذشته روز به روز کوچک‌تر شده نمی‌توان انتظار داشت تا سهم یک بخش را افزایش داد اما در طی چهار سال گذشته سهم بخش تعاون از 4 درصد به 6 درصد رسیده است که باید این سهم افزایش یابد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بخش ساختمان در سالهای ٩٦ و ٩٧ رونق می یابد، گفت: صنعت ساختمان انجا که متکی بر صنایع داخلی است زیباست و جایی که متکی بر واردات است نازیبا است.

وی تاکید کرد: می توان با افزایش تولید داخلی در صنعت ساختمان رقابت ایجاد کرد.

ربیعی یاداور شد: با رونق تقاضای مسکن، صنعت ساختمان در کشور رونق می گیرد.

ربیعی درباره تعاونی‌های مسکن مهر نیز گفت: جایی که به بخش تعاون مربوط است پیشرفت خوبی داشته و توانسته بیش از یک میلیون مسکن مهر را آماده و تحویل صاحبان آن دهد.

ربیعی گفت: در برخی از غرفه‌ها کالاهای تولیدی را مشاهده کردم که براحتی می‌توانند با کالای مشابه خارجی رقابت کنند.

ربیعی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 120 هزار تعاونی فعال در کشور داریم، گفت: در 3 سال گذشته یک اقدام کلینیکی در بخش تعاون شروع کردیم و بخشی از تعاونی‌های غیرفعال را احیا کردیم ضمن اینکه از تعطیلی تعاونی‌ها جلوگیری شد.منبع: خبرگزاری فارس
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
اختصاص ۱۱ هزار ميليارد تومان براي ايجاد اشتغال در طرح روستا تعاون
سید حمید کلانتری با بیان این مطلب در جلسه ستاد عالی هماهنگی و توسعه تعاون در استان البرز اظهار داشت: مهمترین هدف طرح روستا تعاون، توانمندسازی و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی است تا روستاییان با تشکیل تعاونی و استفاده از ظرفیت‌های روستای محل سکونت خود اشتغالزایی کنند.
21:51 سه شنبه 26 دی 1396
اعطاي تسهيلات ويژه اشتغالزايي روستايي و عشايري
برای حمایت از تولید و اشتغال پایدار روستایی و عشایری، به متقاضیان واجد شرایط، وام های 20 میلیون تومان تا 15 میلیارد تومانی پرداخت می شود
21:40 سه شنبه 26 دی 1396
واحدهاي صنعتي مستقر در روستاها تا سقف 10 ميليارد ريال سرمايه در گردش دريافت مي کنند
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اعلام کرد: تسهیلات توسعه اشتغال روستایی تا سقف 10 میلیارد ریال با اولویت طرح ها و واحدهای صنعتی مستقر در روستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت پرداخت می شود.
11:18 دوشنبه 25 دی 1396
طرح اشتغال روستايي درصدد ايجاد درآمد پايدار است
مدیر کل سرمایه گذاری و اشتغال معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت:بحث اشتغال روستایی به دنبال تکمیل زنجیره ارزش و طرح های دانش بنیان است و در این طرح خواهان ایجاد درآمد پایدار برای روستاییان هستیم.
11:31 شنبه 23 دی 1396
استفاده از ظرفيت تعاوني‌ها در طرح اشتغال روستايي
مشاور مطالعات راهبردی اتاق تعاون ایران با تاکید بر استفاده از ظرفیتهای بخش تعاون در طرح اشتغال روستایی، گفت: تعاونی‌ها با کمتر از ۱۵ میلیون تومان برای مشاغل خرد و تا ۲۰۰ میلیون تومان برای مشاغل میانی و توسعه یافته می‌توانند اشتغالزایی کنند.
15:24 پنجشنبه 21 دی 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی