جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   33    
عضو بر خط:   0    
امروز:   42851    
دیروز:   76942    
مجموعا:   70047085    

 اخبار  | کرمان  
 شماره مطلب: 1053056038 | 16:27 شنبه 21 مرداد 1396                                                                                                                 
استاندار کرمان: توسعه زيرساخت هاي روستاها به شرط رونق اقتصاد و تقويت اشتغال روستايي مفيد خواهد بود
استاندار کرمان با تاکید براینکه توسعه زیرساخت های روستاها به شرط رونق اقتصاد و تقویت اشتغال روستایی مفید خواهد بود، گفت: رونق اقتصادی و اشتغال باید به حدی برسد که افراد تحت تکفل کمیته امداد کاهش یاب

علیرضا رزم حسینی در در هشتاد و چهارمین ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان، گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه چهار (بخش گوغر شهرستان بافت)، افزود: خداوند را باید سپاس گفت که در روز جمعه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، در منزل معین اقتصادی منطقه چهار با حضور مدیران اجرایی استان و اعضای ستاد مثلث توسعه اقتصادی  در بخش گوغر برگزار شد.
 وی با اشاره به اینکه خانه معین اقتصادی منطقه چهار (بخش گوغر شهرستان بافت) به خانه توسعه تبدیل شده است، یادآورشد: توسعه امری فراگیر و همه جانبه است که در رفتار، کردار و گفتار انسان ها تاثیرگذار است.
 استاندار کرمان ضمن قدردانی از همت معین اقتصادی منطقه، تصریح کرد: با اراده ای که از نقوی معین اقتصای منطقه چهار سراغ دارم، بخش گوغر در حوزه اقتصاد مقاومتی به الگوی نمونه تبدیل خواهد شد.
 رزم حسینی با اشاره به اینکه حرکت اقتصاد مقاومتی دارای چند بعد دارد که در گام نخست باید زیرساخت ها لازم توسعه ای مناطق شناسایی و کمبودها از سوی دولت مرتفع شود، خاطرنشان کرد: در مرحله دوم نیز معین اقتصادی مناطق باید نسبت به شناسایی مزیت های منطقه اقدام نمایند.
 وی آب و هوای مساعد و خوب را از مزیت های منطقه چهار عنوان کرد که می تواند در حوزه گردشگری مورد بهره برداری قرار گرفته و به فعلیت تبدیل شود، گفت: جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان باید خروجی مفید داشته باشند و مصوبات اجرایی شود.
 استاندار کرمان با تاکید براینکه زیرساخت هایی که از سوی دولت فراهم شده است، باید در جهت تقویت اشتغال روستایی بکار گرفته شود، افزود: منابع دولتی ناچیز و محدود است و علیرغم اینکه در سال جاری تاکنون بودجه استانی تخصیص نیافته است اما هیچگونه از پروژه های استان تعطیل نشده است.
 رزم حسینی از دهیاران منطقه چهار خواست تا آمار دقیق بیکاران شناسایی و احصا نمایند، یادآورشد: منطقه چهار دارای ظرفیت و پتانسیل های خوبی در حوزه صنایع دستی و گیاهان دارویی است که می تواند اشتغال خوبی در این منطقه ایجاد کند.
 وی با تاکید براینکه بخش گوغر شهرستان بافت باید به بخش بدون افراد تحت پوشش کمیته امداد معرفی شود، تصریح کرد: حضرت علی در زمان انتصاب مالک اشتر به فرمانروایی مصر، به وی سفارش کرد تا بنیه دفاعی را تقویت نموده و با دعوت مردم به رستگاری، شهرها را آباد سازد.
 استاندارکرمان با اشاره به سفارشات حضرت علی(ع) به مالک اشتر مبنی براینکه میانه روی نز تو محبوب ترین کارها باشد که به میانروی نزدیک تر باشد، گفت: میانروی و اعتدال مشی حضرت امیرالمومنین علی (ع) بوده است که باید امروز  این مشی، الگوی مدیران باشد و از افراط و تفریط در امور پرهیز نمایند.
 رزم حسینی با تاکید براینکه توصیه های حضرت علی(ع) باید سرمشق مدیران قرار گیرد، نه در شعار و نه در حرف و چاپلوسی، بلکه در عمل، افزود: حضرت امیر(ع) به مالک اشتر چنین سفارش کرد که بهترین اندوخته نزد تو کار نیک است.
 فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به اینکه قلم مدیران می تواند همه گونه بچرخد ولی چه خوب است در جهت رفع مشکلات مردم بچرخد، یادآورشد:  مولانا عشق را چنین تعریف می کند که "عشق یعنی مشکلی آسان کنی، دردی از درمانده ای درمان کنی"  لذا این کاری که از سوی مدیران و معین های اقتصادی در استان در حال انجام است، مصداق واقعی آن است.
 رزم حسینی با گریزی به اشعار مولانا مبنی براینکه "در میان این همه غوغا و شر، عشق یعنی کاهش رنج بشر"، تصریح کرد: کاهش درد بشر با تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی امکان پذیر خواهد بود.
 وی خاطرنشان کرد: دین به حرف و شعار نیست بلکه در عمل است که به عنوان مثال می توان به سرمایه گذاری شرکت های نامدار جهان اشاره کرد که علیرغم اینکه برخی از آنها مسلمان نیستند اما در راستای کاهش درد و رنج مردم اقدامات خوبی صورت داده اند.
 استاندار کرمان با تاکیدبراینکه عبادت به جز خدمت خلق نیست، گفت: برای اهل بهشت بودن، باید در دنیا شخصیتی بهشتی داشت، شخصیت بهشتی یعنی دست به خیر باشیم و از دروغ پرهیز نمائیم.
 
استان کرمان با حضور رزم حسینی از نظر توسعه ای شکل جهادی پیدا کرده است
 نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه پس از 37 سال استان کرمان با حضور رزم حسینی از نظر توسعه ای و انقلابی شکل جهادی پیدا کرده است، گفت: امروز همگان در امر توسعه اقتصادی استان از یکدیگر سبقت می گیرند.
 بختیاری از اشتغال 500 نفری کارخانه فولاد شهرستان بافت اشاره کرد و افزود: با راه اندازی مجدد کارخانه کرک شهرستان بافت طی دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از 12 نفر اشتغالزایی شده است.
 
حل مشکل آب کارخانه فولاد بافت
 فرماندار بافت با اشاره به برگزاری سه جلسه اقتصاد مقاومتی مربوط به شهرستان بافت در ماه جاری، یادآورشد: جایگاه سوخت در منطقه گوغر یکی از اقدامات معین اقتصادی است که با اعتبار بالغ بر 2 میلیارد تومان احداث شده است.
 فتحعلی حمزه جواران تصریح کرد: این منطقه فاقد درمانگاه و مرکز بهداشت و درمان بود که ظرف 4 ماه گذشته مجموعه بهداشتی و درمانی نقوی احداث شد که به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
 وی از رفع مشکل آب شرب این منطقه سخن به میان آورد و بیان کرد: مشکل کارخانه فولاد در خصوص آب آن حل و فصل شده است.
برگزاری جشنواره گردو شهرستان بافت در 18 شهریورماه
 امام جمعه شهرستان بافت نیز در ادامه این جلسه به سرعت اقدامات معین اقتصادی گوغر اشاره کرد و افزود: طی 4 ماه گذشته، دو مجموعه بزرگ بهداشتی و درمانی و جایگاه سوخت در منطقه گوغر شهرستان بافت احداث شده است که اکنون بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.
  حجت الاسلام و المسلمین مهدی زاده از برگزاری جشنواره گردو شهرستان بافت در 18 شهریورماه سال جاری خبر داد و یادآورشد: بایدخداوند سبحان را قدر دانست که بالاترین مقام اجرایی استان کرمان اینگونه در بین مردم حضور می یابد و خدمت رسانی می کند.
 وی به ظرفیت ها و پتانسیل های بخش گوغر اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت ها و پتانسیل های این منطقه در جهت توسعه آن استفاده شود، همچنین اعتبارات لازم در جهت جبران خسارات سیل های اخیر اختصاص داده شود.
 
ساماندهی غار جفریز بخش گوغر با 200 میلیارد تومان سرمایه گذاری
 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز در ادامه یادآورشد: مدل اقتصادی استاندار کرمان و حضور ایشان در مناطق براساس برنامه های مصوب می تواند پازل حزه گردشگری منطقه چهار را تکمیل کند.
 محمود وفایی تقویت حوزه گردشگری را نیازمند فراهم آوردن زیرساخت های لازم و حضور سرمایه گذار عنوان کرد و گفت:  احداث جایگاه سوخت و مرکز بهداشتی و درمانی توسط معین اقتصادی منطقه چهار (بخش گوغر شهرستان بافت) زیرساخت های لازم در این بخش فراهم شده است به نحوی که این امر  می تواند به زیر ساخت های حوزه گردشگری منطقه کمک کند.
 وی با اشاره به حضور سالانه بیش از 60 هزار گردشگر به شهرستان بافت، افزود: بحث اقامتگاه های بوم گردی در منطقه چهار استان به طور جد دنبال شده که در این راستا 4 اقامتگاه در حال را اندازی و یک واحد فعال شده است.
 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تصریح کرد: در خصوص ساماندهی غار جفریز بخش گوغر بافت توسط بخش خصوصی با سرمایه گذاری بیش از 200 میلیارد تومان اقدامات لازم انجام و مجوزات لازم صادر شده است.
 
اشتغال 800 نفر در بخش قالی بافی بخش گوغر
 سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کرمان، نیروی انسانی منطقه چهار استان را یکی از ظرفیت ها و پتانسیل های این منطقه دانست و گفت: طی مذاکره صورت گرفته با ستاد بازسازی عتبات عالیات مقرر گردید800 نفر در بحث قالی بافی این بخش مشغول به کار شوند
 میرزایی از معین اقتصادی درخواست کرد تا نسبت به تجهیز کارگاه قالی بافی اقدامات لازم را انجام دهدمنبع: موج
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
عيسي کلانتري مطرح کرد:توصيه امام در مورد کشاورزان و روستائيان چه بود؟
در بحث سد سازی در برخی جاها افراط کردیم. نمونه آن در خوزستان است که امروز دچار گرد و خاک و کم آبی است. یعنی ما نباید همه آب ها را به هر مقدار مهار می کردیم و باید می گذاشتیم جریان طبیعی ادامه پیدا کند. نمونه آن در حوزه دریاچه ارومیه و خوزستان است. امروز حق محیط زیست خوزستان را با ساخت سد ها به کشاورزی بخشیده ایم و کارون در تابستان بوی گند می دهد، ریزگرد ها هر روز بیشتر می شود و تالاب ها در حال خشک شدن هستند. به خاطر این که حق آبه را گرفته ایم و به بخش دیگر داده ایم. این یعنی عدم نگاه همه جانبه و کامل به توسعه پایدار
11:42 شنبه 23 دی 1396
حاشيه نشيني، نتيجه کم توجهي به زيرساخت روستاها است
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: افزایش بی رویه حاشیه نشینی در شهرها ، نتیجه کم توجهی به فراهم کردن زیرساخت های لازم و موانع فراوان در رونق اقتصادی روستاها است.
20:29 پنجشنبه 07 دی 1396
استاندار خراسان رضوي خبر داد؛تخصيص 500 ميليارد ريال اعتبار براي توسعه روستايي و مناطق محروم استان طي سال جاري
استاندار خراسان رضوی با حضور در سبزوار در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و اشتغال شهرستان شرکت کرد. به گزارش خبرگزاری آریا ، علی رضا رشیدیان در این جلسه از تخصیص 500 میلیارد ریال اعتبار با کارمزد 6 درصد برای توسعه روستایی و مناطق محروم استان با هدف ایجاد توسعه متوازان طی سال جاری خبر داد.
20:25 چهارشنبه 22 آذر 1396
طرح تعاون روستا در 7 روستاي بزرگ فردوس کليد خورد
سرپرست اداره تعاون کارورفاه امور اجتماعی فردوس از اجرای طرح تعاون روستا در 7 روستای بزرگ فردوس خبرداد.
21:51 دوشنبه 20 آذر 1396
اجراي طرح اسکان دائم عشاير استان معطل اعتبار
برای اسکان دائم عشایر در هر نقطه عشایری به ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
19:37 شنبه 18 آذر 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی