جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   25    
عضو بر خط:   0    
امروز:   22691    
دیروز:   65417    
مجموعا:   72300877    

 اخبار  | مازندران  
 شماره مطلب: 1053056040 | 16:31 شنبه 21 مرداد 1396                                                                                                                 
حفظ بناهاي قديمي شاه کليد توسعه اقتصاد روستايي و گردشگري است
استاندار مازندران گفت:روستاها به عنوان کانون تولید باید به نیازمندیهای آن توجه ویژه شود و مشکلات احصاء و با مشارکت نهادهای مربوطه مرتفع شود.

ربیع فلاح جلودار در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه مازندران که در سالن شماره یک برگزار شد،با اشاره به عملکرد اداره کل راه و شهرسازی در دولت تدبیر و امید ،گفت: راه و شهرسازی استان با توجه به محدودیت بودجه اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده است ،گرچه ما اعتقاد داریم بودجه استانی باید متوازن باشد تا در جهت تقویت استان بهره گیری شود.

وی  با اشاره به عملکرد بنیاد مسکن استان در حوزه راه روستایی طرح روستایی را محور عملکرد بنیاد مسکن دانست و افزود: توسعه و بهبود روستاها از شاکله های مهم اداره بنیاد مسکن تلقی می شود که این امر قبل از انقلاب چندان به آن توجه نمی شد اما پس از انقلاب مسائل زیر ساختی و رفاهی روستاها از اهم برنامه های دولت است.

استاندار مازندران گفت:روستاها به عنوان کانون تولید باید به نیازمندیهای آن توجه ویژه شود و مشکلات احصاء و با مشارکت نهادهای مربوطه مرتفع شود.

فلاح توجه به ظرفیت های روستا در حوزه بوم گردی را مهم دانست و ادامه داد: بوم گردی و حفظ بناهای قدیمی شاه کلید توسعه اقتصاد روستایی و گردشگری است که توسعه آن همکاری و مشارکت بنیاد مسکن و دهیاریها و شوراها را می طلبد.

استاندار مازندران توجه به روستاها با محوریت "تولید محوری" و اشتغال را از دغدغه هایی عنوان کرد که در جهت تحقق آن باید تلاش های زیادی صورت گیرد.

فلاح با اعلام اینکه در دولت یازدهم از ساخت و سازهای غیر مجاز  وفروش اراضی در مناطق روستایی جلوگیری شده است،گفت: اگر در طرح هادی کارهای خوبی صورت گرفته است اما نیاز است بیشتر به این مسئله در حوزه روستایی توجه شود.

وی توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی روستاها را امری مهم دانست و به برخورداری روستاها از نگرش اجتماعی تاکید کرد.

فلاح در ادامه گزارش دانشگاه علوم پزشکی  اقدامات دانشگاه علوم پزشکی در حوزه سلامت در تشریح تهدیدات مختلف متعارف و نامتعارع در کشور و استان و نیاز به آموزش بر لزوم  آموزش مردم در این زمینه تاکید کرد.

وی  همچنین در تمام سطوح جهت حفظ آمادگی برای مقابله موثر به ویژه در حوزه سلامت، به همکاری دستگاه های دیگر با دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد.منبع: ایلنا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
کشف سکونتگاه تاريخي دوره اشکاني در روستاي سرچاهان هرمزگان
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری هرمزگان از کشف سکونتگاه تاریخی دوره اشکانی به مساحت 50 هکتار در هرمزگان خبر داد
21:48 سه شنبه 07 آذر 1396
ابيانه، روستايي به قدمت فرهنگ ايران‌ زمين
ابیانه یکی از کهن‌ترین زیستگاه های انسانی در حاشیه دشت کویر ایران بوده و کارشناسان قدمت هزار و پانصدساله را برای آن تخمین می‌زنند.
13:53 یک شنبه 22 مرداد 1396
رونق بوم گردي، توسعه اقتصاد روستايي و گردشگري را همراه دارد
استاندار مازندران توجه به ظرفیت های روستا در حوزه بوم گردی را مهم دانست و گفت: بوم گردی و حفظ بناهای قدیمی شاه کلید توسعه اقتصاد روستایی و گردشگری است که توسعه آن همکاری و مشارکت بنیاد مسکن و دهیاریها و شوراها را می طلبد.
16:01 شنبه 21 مرداد 1396
اشتغال 203 نفر از روستاييان کردستان با اجراي طرح ضربتي ايجاد شغل
مدیرکل میراث‌فرهنگی کردستان گفت: اشتغال در روستاهای پیش‌بینی شده 203 نفر است که در حوزه صنایع‌دستی برای 122 نفر و در حوزه گردشگری برای 81 نفر شغل ایجاد می‌شود.
20:11 سه شنبه 03 مرداد 1396
کم آبي رمق روستاهاي استان سمنان را گرفته است
آب زیربنای توسعه و حیات زندگی است که اکنون اهالی شماری از روستاهای استان سمنان برای تامین آن با مشکلات جدی مواجه اند که رفع این نیاز اساسی با توجه به ادامه خشکسالیها در سال های اخیر، نیازمند اتخاذ تدابیر اصولی از سوی مسوولان امر است.
12:13 دوشنبه 30 بهمن 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی