جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   23    
عضو بر خط:   0    
امروز:   31454    
دیروز:   62398    
مجموعا:   76172662    

 اخبار  | مرکزی  
 شماره مطلب: 1053056490 | 22:19 سه شنبه 07 شهریور 1396                                                                                                                 
توسعه اقتصاد روستايي در استان مرکزي با جديت پيگيري مي‌شود
استاندار مرکزی گفت: توسعه اقتصاد روستایی در استان مرکزی با جدیت پیگیری می‌شود.

محمود زمانی‌قمی در جلسه اقتصاد مقاومتی استان مرکزی که در روستای خانک شهرستان تفرش برگزار شد با اشاره به مقوله اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: محوریت غلبه بر معضلات موجود در سرفصل‌ها و مفاد اقتصاد مقاومتی گنجانده شده که با استفاده از آنها می‌توانیم مسیر توسعه اقتصادی را فراهم آوریم و مسئولان موظف هستند به‌عنوان یک تکلیف اساسی در راستای تحقق این سیاست‌ها بکوشند.

وی افزود: یکی از تکالیف مهمی که سند اقتصاد مقاومتی در بر دارد پیشروی در مسیر تسهیل مشکلات اقتصادی و رونق اقتصاد مولد روستایی به وسیله روان‌سازی مراحل اداری است که تحقق آن سبب مهاجرت معکوس و سامان‌دهی معیشت مردم روستایی می‌شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی مدیریت اصولی و هدفمند منابع با استفاده از روش‌های نوین در راستای راهبری امور اقتصادی به‌ویژه اقتصاد روستایی یکی از مسائل مهمی است که باید با جدیت تمام مورد توجه قرار گیرد و در برنامه‌ریزی‌ها وجود داشته باشد.

زمانی‌قمی ادامه داد: مشکلاتی و معضلاتی که از بیکاری و عواقب آن نشات می‌گیرند در حوزه‌ اجتماعی بی‌تاثیر نیستند و به همین سبب باید مسئله تکیه بر رونق اقتصادی را در اولویت کاری خودمان قرار دهیم و در این زمینه نباید تنها بخش‌های ویژه‌ای درگیر باشند بلکه مشارکت آگاهانه و هدفمند تمامی بخش‌ها الزامی است.

وی عنوان کرد: تمامی بخش‌های موثر در این عرصه موظفند با پای کار آمدن و تلاش برای احقاق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سهم خود را در این روند اجرائی کنند و از این هدف بزرگ غفلت نکنند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه تنها راه خروج از مشکلات اقتصادی کشور اقتصاد مقاومتی است گفت: اقتصاد مقاومتی از 9 سال گذشته به منظور ایجاد اشتغال و فرصت شغل مطرح شد به همین منظور تامین اشتغال جوانان باید اصلی‌ترین دغدغه مسئولان باشد.منبع: خبرگزاری تسنیم
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
طرح اشتغال زايي در 50 روستاي قزوين اجرا مي شود
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی برنامه ششم توسعه امسال در 50 روستای استان اجرا می شود.
07:15 سه شنبه 04 اردیبهشت 1397
وجود چهار هزار واحد اقتصادي نيمه تمام و تعطيل در روستاهاي سيستان و بلوچستان
مدیرکل جذب و سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار واحد اقتصادی نیمه تمام و تعطیل در سطح روستاهای استان وجود دارد که باید از تسهیلات برای احیای دوباره واحدها استفاده کنند. ‌
12:21 دوشنبه 03 اردیبهشت 1397
3000 خانوار به روستاهاي مرزي خراسان رضوي بازگشتند
سرپرست حوزه امور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: با اجرای طرح عرضه سوخت مرزی و واریز سود آن به حساب خانوارهای مرزنشین استان، سه هزار خانوار روستایی مهاجرت معکوس داشتند.
12:16 دوشنبه 03 اردیبهشت 1397
بوم گردي، جايگزين زمين فروشي در روستاهاي غرب مازندران
ایجاد واحدهای بوم گردی در روستاهای غرب مازندران با استقبال خوبی از سوی روستاییان مواجه شده و آنها را ترغیب به ایجاد اینگونه واحدها به جای زمین فروشی در راستای درآمدزایی پایدار نموده است.
13:58 یک شنبه 02 اردیبهشت 1397
چند خبر کشاورزي از جنوب کرمان
تولید چهار هزار و 500 تن کلزا در جنوب کرمان، اجرای طرح هویت بخشی دام سبک در جیرفت و برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مددکاران ترویجی جنوب کرمان از جمله اخبار کوتاه امروز در بخش کشاورزی جنوب استان کرمان است.
13:02 شنبه 01 اردیبهشت 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی