جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   0    
عضو بر خط:   0    
امروز:   5810    
دیروز:   60907    
مجموعا:   64390472    

 اخبار  | کردستان  
 شماره مطلب: 1053056683 | 15:57 پنجشنبه 16 شهریور 1396                                                                                                                 
اردوهاي جهادي در روستاها مانع مهاجرت به شهر مي شود
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان قروه گفت: با انجام فعالیت های عمرانی در قالب اردوهای جهادی در روستاها و فراهم کردن امکانات و زیرساخت ها برای روستاییان، ضمن جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها به توسعه و آبادانی روستاها کمک می شود.

سرهنگ سعید شعبانی در نشست اردوهای جهادی دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قروه افزود: 42 دانشجوی شهرستان قروه در قالب اردوهای جهادی به مناطق محروم در راستای توسعه و آبادانی و محرومیت زدایی اعزام شدند.

به گفته وی از 42 دانشجوی اعزامی این شهرستان 28 نفر خانم به منظور انجام کارهای آموزشی-فرهنگی و 14 نفر آقا در قالب کارهای عمرانی به روستاها رفتند.

سرهنگ شعبانی با اشاره به اهمیت این اردوها اظهار کرد: اثر شرکت در این اردوها باعث پایداری بر ارزش های انقلابی، تاثیر مثبت بر فرد و کمک به شناخت شخصیت فرد برای خودسازی می شود.

وی با بیان اینکه دشمنان در دوران دفاع مقدس از جنگ سخت و تهدیدات علیه ایران استفاده می کردند افزود: امروزه دشمنان اهداف خود را از طریق جنگ نرم می برند چرا که با جان فشانی های نیروهای مسلح و دفاع آنها از مرزها دشمنان به خود اجازه تعدی به این مرزها را نمی دهند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قروه با اشاره به اجرای 65 طرح محرومیت زدایی از سال 93 تا 95 گفت: اولویت طرح های محرومیت زدایی سپاه در روستاها است که با کمک مسئولان و مشارکت مردم با حداقل امکانات به بهره برداری می رسند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قروه نیز در این نشست با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب در رابطه با اردوهای جهادی اظهار کرد: اردوهای جهادی نوعی تمرین، خدمت،خودسازی و آشنایی با مسائل جامعه و بسیار با ارزش است.

بهمن عسکری با اشاره به اینکه بخش اعظم هدف از برگزاری این اردوهای جهادی برپایه سازندگی استوار شده که این سازندگی از خودسازی درونی افراد به سازندگی مناطق محروم خلاصه می شود افزود: طرح های اردوهای جهادی علاوه بر خدمت رسانی باعث فرهنگسازی و گسترش روحیه جهادی در بین آحاد مردم می شود.

به گفته وی دوری از زندگی شهرنشینی، جدایی از زندگی روزمره و حضور در محیطی با شرایط اولیه زندگی این بستر را برای شما فراهم می کند که بیش از پیش ضعف های فردی و تعلقات به زندگی روزمره را درک کنید.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
۸۰ دانشجو در قالب اردوهاي‌ جهادي به روستاي محروم شهرستان بيجار اعزام شدند
مسئول بسیج دانشجویی شهرستان بیجار گفت: ۸۰ دانشجو در قالب اردوهای‌ جهادی به روستای محروم "آغبلاغ طغامین" این شهرستان اعزام شدند.
15:44 سه شنبه 14 شهریور 1396
هدف‌گذاري ارائه خدمات به ۱۰۰۰ روستاي محروم کردستان
تفاهم نامه مشترک کمیته امداد و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه بیت‌المقدس استان کردستان منعقد شد که طی آن برای ارائه خدمات به یک هزار روستای محروم استان هدف‌گذاری شده است.
04:05 شنبه 27 خرداد 1396
ميانگين جمعيت روستايي زنجان 10 درصد بيشتر از کشور است
زمانی که مهاجرت از مناطق روستایی به شهری اتفاق می افتاد استان زنجان توانست جمعیت ساکن در این مناطق را حفظ کند و این اقدام که موجب شده تولید محصولات کشاورزی از نقاط قوت استان باشد.
13:19 دوشنبه 01 آبان 1396
جمعيت روستايي در استان اردبيل کاهش يافت
در سال های اخیر این اداره کل گام های موفقی در تهیه و اجرای طرح هادی روستایی ، اجرای طرح ویژه مقاوم سازی واحدهای مسکونی و صدور سند مالکیت به واحدهای مسکونی روستایی برداشته است.
15:44 یک شنبه 30 مهر 1396
فرماندارگناوه:مهاجرت روستاييان در اين شهرستان کاهش يافت
از زمان روی کارآمدن دولت تدبیر در روستاهای این شهرستان همانند مرکز شهر تحولات و اتفاقات خوبی صورت گرفت که باعث رضایتمندی مردم و ماندگاری هرچه بیشتر آنان درمناطق خود شد.
16:40 سه شنبه 25 مهر 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی