جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   35    
عضو بر خط:   0    
امروز:   42665    
دیروز:   76942    
مجموعا:   70046899    

 اخبار  | سمنان  
 شماره مطلب: 1053056771 | 13:02 چهارشنبه 22 شهریور 1396                                                                                                                 
بازار فروش و پژوهش علمي براي افزايش توليد عشاير سمنان زمينه‌سازي شود
استاندار سمنان گفت: عشایر در شرایط کنونی به ایجاد بازار و زمینه فروش محصولات و پژوهش‌های علمی برای افزایش تولید نیاز دارند.

محمدرضا خباز روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی امور عشایر استان‌های کشور در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان، بر امر پژوهش‌های علمی در امور عشایر برای افزایش تولید تاکید کرد و افزود: باید به سمتی برویم تا در بحث زایش دام دفعات در سال بیشتر شود.
استاندار سمنان با بیان اینکه باید برای عشایر شرایط و بازار فروش را طوری فراهم کنیم تا زحمت تولید بر دوش عشایر و سود بهره وری برای واسطه نباشد، یادآور شد: عشایر نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند و مانند واحد تولیدی کوچک زودبازده هستند که در صورت حمایت باعث ایجاد شغل و تامین نیاز کشور و درآمدزایی می شوند.
وی با اشاره به فرموده رسول اکرم(ص) که فرمودند مومن کسی است که از بیت المال کمترین استفاده و بیشترین ثمره را دهد، گفت: عشایر مصداق واقعی این سخن هستند که با کمترین استفاده از فناوری و امکانات شهری بیشترین تولید و بهره وری را دارند.
خباز با اشاره به سخن رهبر انقلاب مبنی بر این که عشایر ذخایر کشور و انقلاب هستند، تصریح کرد: بیشترین میزان گوشت قرمز مورد نیاز کشور به وسیله ایل عشایر تولید می شود.
وی با اشاره به عشایر ایل سنگسر به عنوان بی نظیرترین ایل در کشور گفت: عشایر ایل سنگسر بیش از 32 نوع فراورده لبنی از شیر و بیش از 34 نوع نان از گندم تولید می کنند که این همه تولید فراوده را در بقیه ایل عشایر کشور نمی توان دید‌.
استاندار سمنان گفت: بیشترین جلسه های شورای عشایر در سمنان برگزار شد و بیشترین مصوبات نیز در این استان به منظور گره گشایی از مشکلات عشایر مصوب شد.
به گزارش ایرنا، در آیین گردهمایی با حضور کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران، حجت الاسلام حسین کاشی نماینده ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران و مدیران امور عشایر 30 استان کشور، درباره عملکرد و مشکلات استان‌های مختلف در حوزه عشایر گزارش هایی ارایه و تبادل نظر شد.
عشایر استان سمنان با داشتن حدود یک میلیون راس دام سبک 9هزار و 300 تن گوشت قرمز به ارزش سه هزار و400میلیارد ریال در سال تولید می کنند، در دولت یازدهم 65 میلیارد ریال تسهیلات پرواربندی زنجیره تولید با ایجاد اشتغال برای 90 نفر و تولید 545 تن گوشت قرمز به 485 خانوار عشایر اعطا شد.منبع: ایرنا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
توليد سالانه 190 هزار تن گوشت قرمز توسط عشاير
مدیرکل دفتر ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر کشور گفت: عشایر ایران سالانه 190 هزار تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار مصرف می کنند.
00:40 جمعه 29 دی 1396
کمبود بارش ها دام عشاير را با کمبود علوفه مواجه کرده است
مدیرکل امور عشایر چهارمحال وبختیاری گفت: پدیده خشکسالی و نبود بارش ها در سال جاری، دام عشایر این استان را با کمبود علوفه مواجه کرده است.
00:32 جمعه 29 دی 1396
کارآفرينان روستايي دراولويت دريافت تسهيلات
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری: شرکت‌های دانش بنیان و کار آفرینان روستایی در اولویت پرداخت تسهیلات هستند.
00:22 جمعه 29 دی 1396
تشريح برنامه‌ها براي برون‌رفت از وضع نامساعد فعلي عشاير کشور
مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور عشایر کشور برنامه ویژه ارتقاء سطح دانش، سواد و مهارت جامعه عشایری، طرح ویژه ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی به جامعه عشایری و برنامه ویژه ارتقاء سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی، درمانی، بیمه‌ها و خدمات حمایتی را طرح‌های سه‌گانه برای ارتقاء شاخص‌های اجتماعی و برون‌رفت از وضع نامساعد فعلی عشایر کشور برشمرد.
23:45 پنجشنبه 28 دی 1396
پرداخت زکات در ۲۴۰ روستاي استان
کشاورزان در ۲۴۰ روستای کهگیلویه بویراحمد امسال زکات خود را پرداخت کردند.
23:50 چهارشنبه 27 دی 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی