جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   28    
عضو بر خط:   0    
امروز:   44383    
دیروز:   59169    
مجموعا:   62710660    

 اخبار  | سمنان  
 شماره مطلب: 1053056771 | 13:02 چهارشنبه 22 شهریور 1396                                                                                                                 
بازار فروش و پژوهش علمي براي افزايش توليد عشاير سمنان زمينه‌سازي شود
استاندار سمنان گفت: عشایر در شرایط کنونی به ایجاد بازار و زمینه فروش محصولات و پژوهش‌های علمی برای افزایش تولید نیاز دارند.

محمدرضا خباز روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی امور عشایر استان‌های کشور در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان، بر امر پژوهش‌های علمی در امور عشایر برای افزایش تولید تاکید کرد و افزود: باید به سمتی برویم تا در بحث زایش دام دفعات در سال بیشتر شود.
استاندار سمنان با بیان اینکه باید برای عشایر شرایط و بازار فروش را طوری فراهم کنیم تا زحمت تولید بر دوش عشایر و سود بهره وری برای واسطه نباشد، یادآور شد: عشایر نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند و مانند واحد تولیدی کوچک زودبازده هستند که در صورت حمایت باعث ایجاد شغل و تامین نیاز کشور و درآمدزایی می شوند.
وی با اشاره به فرموده رسول اکرم(ص) که فرمودند مومن کسی است که از بیت المال کمترین استفاده و بیشترین ثمره را دهد، گفت: عشایر مصداق واقعی این سخن هستند که با کمترین استفاده از فناوری و امکانات شهری بیشترین تولید و بهره وری را دارند.
خباز با اشاره به سخن رهبر انقلاب مبنی بر این که عشایر ذخایر کشور و انقلاب هستند، تصریح کرد: بیشترین میزان گوشت قرمز مورد نیاز کشور به وسیله ایل عشایر تولید می شود.
وی با اشاره به عشایر ایل سنگسر به عنوان بی نظیرترین ایل در کشور گفت: عشایر ایل سنگسر بیش از 32 نوع فراورده لبنی از شیر و بیش از 34 نوع نان از گندم تولید می کنند که این همه تولید فراوده را در بقیه ایل عشایر کشور نمی توان دید‌.
استاندار سمنان گفت: بیشترین جلسه های شورای عشایر در سمنان برگزار شد و بیشترین مصوبات نیز در این استان به منظور گره گشایی از مشکلات عشایر مصوب شد.
به گزارش ایرنا، در آیین گردهمایی با حضور کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران، حجت الاسلام حسین کاشی نماینده ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران و مدیران امور عشایر 30 استان کشور، درباره عملکرد و مشکلات استان‌های مختلف در حوزه عشایر گزارش هایی ارایه و تبادل نظر شد.
عشایر استان سمنان با داشتن حدود یک میلیون راس دام سبک 9هزار و 300 تن گوشت قرمز به ارزش سه هزار و400میلیارد ریال در سال تولید می کنند، در دولت یازدهم 65 میلیارد ریال تسهیلات پرواربندی زنجیره تولید با ایجاد اشتغال برای 90 نفر و تولید 545 تن گوشت قرمز به 485 خانوار عشایر اعطا شد.منبع: ایرنا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
۱۴۳ مسجد روستايي گيلان مجهز به کتابخانه هستند
مسئول دبیرخانه کانون های مساجد گیلان با بیان اینکه ۵۹۶ کانون فرهنگی و هنری در مساجد روستاهای استان دایر است افزود: از این تعداد ۱۴۳ مسجد مجهز به کتابخانه است
21:49 پنجشنبه 30 شهریور 1396
طرح توسعه اقتصادي روستايي برنامه ششم در 215 روستاي يزد اجرا مي شود
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد گفت: سهم استان یزد در طرح توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستاهای کشور در برنامه ششم ، 215 روستا تعیین شده که در سال اول کار تدوین برنامه برای 45 روستا انجام می شود.
21:35 چهارشنبه 29 شهریور 1396
نيمي از اراضي کشور در اختيار عشاير
رییس سازمان عشایر کشور: بیش از ۵۰درصد از اراضی کشور در اختیار عشایر هستند.
14:41 سه شنبه 28 شهریور 1396
۲۰ هزار تن علوفه دامي بين عشاير استان فارس توزيع مي‌شود
مدیرکل امور عشایر استان فارس گفت: ۲۰ هزار تن علوفه به منظور تامین علوفه مورد نیاز دام عشایر در حال حمل به مناطق قشلاقی استان فارس است.
14:37 سه شنبه 28 شهریور 1396
يک ميليون و200هزارنفرجمعيت عشايري کشور/توليد25درصدگوشت کشورتوسط عشاير
قائم مقام سازمان امور عشایری ایران با تاکید بر اینکه عشایر ایرانی با نقش موثر خود در تولید نمادی از اقتصاد مقاومتی هستند، گفت: از 4 میلیون هکتار از مراتع کشور حدود 34 هکتار در اختیار یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت عشایر است.
14:24 سه شنبه 28 شهریور 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی