جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   35    
عضو بر خط:   0    
امروز:   42684    
دیروز:   76942    
مجموعا:   70046918    

 اخبار  | همدان  
 شماره مطلب: 1053056773 | 13:07 چهارشنبه 22 شهریور 1396                                                                                                                 
پوشش بيمه‌اي بيش از 77 هزار خانوار روستايي و عشايري در استان همدان
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان بیان کرد: بیش از 77 هزار نفر در استان همدان عضو صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند.

مهدی سماواتی خاطر نشان ساخت: در حال حاضر صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان استان همدان بیش از 77 هزار و 500 نفر را تحت پوشش دارد که از این تعداد 70 هزار و 298 نفر بیمه شده روستایی، هزار و 700 نفر بیمه شده عشایری، 3 هزار و 502 نفر بیمه شده کمیته امداد امام خمینی (ره) و دو هزار نفر بیمه شده زنان سرپرست خانوار بهزیستی می باشند.
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان بیان کرد: با تصویب قانون بازنشستگی پیش از موعد روستائیان و عشایر تعداد 1121 خانوار در سال 96 مشمول دریافت مستمری ماهانه گردیده اند.
سماواتی افزود: برای نخستین بار در صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر  پرداخت مستمری بازنشستگی پیش از موعد با 10 سال سابقه و 70 سال سن آغاز شده، این در حالی است که طبق قانون گذشته افراد با داشتن حداقل 15 سال سابقه و 65 سال سن می توانستند مشمول این طرح باشند.
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان همچنین از دریافت مستمری ماهانه فوت و از کارافتادگی تعداد هزار و 700 خانوار این صندوق خبر داد.
سماواتی با بیان اینکه میانگین جذب صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان 6 درصد بالاتر از میانگین کشوری است، افزود: میانگین جذب کشوری صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر 28 درصد بوده در حالی  که میانگین جذب استان همدان  34 درصد می باشد.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان خاطر نشان ساخت: از انتهای سال 91 تا انتهای سال 95، با 79 درصد رشد در جذب و ثبت نام توانستیم بیش از 33 هزار نفر را به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر درآوریم.
سماواتی همچنین از رشد 8 درصدی جذب در سال 95 نسبت به سال 94 خبر داد و گفت: 7 هزار نفر در سال 95 جذب صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان شدند.
وی تعداد جامعه مشمول استان همدان را 211 هزار نفر برآورد کرد و افزود: صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان از نظر تعداد ثبت نام در سال های 93 و 94 رتبه سوم کشور و در سال 95 نیز رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.
سماواتی در ادامه خاطر نشان ساخت: صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر دارای 8 کد درآمدی بوده که هر فرد با توجه به توان مالی خود، یک کد را به عنوان سطح درآمدی انتخاب و به صورت یک بار در سال آن را پرداخت می نماید.
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان مبالغ مستمری سال 96 را در پایین ‌ترین سطح 210 هزار تومان و در بالاترین سطح 480 هزار تومان اعلام کرد.
وی افزود: دولت به ازای هر مبلغ پرداختی توسط فرد دو برابر آن را به عنوان سهم خود در حمایت از افراد روستایی و عشایری به صندوق پرداخت می نماید.
سماواتی با اشاره به افزایش 50 درصدی حقوق مستمری ‌بگیران از سال 92 تا 95،‌ تصریح کرد: 25 درصد در سال 93،‌ 15 درصد در سال 94 و 10 درصد در سال 95 به میزان حقوق مستمری بگیران اضافه شده است.
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان در خصوص نحوه پرداخت حقوق مستمری مشمولان، اذعان داشت: دو سوم آخرین سطح درآمدی انتخابی بیمه شده که بر مبنای آن حق بیمه پرداخت کرده باشد ملاک پرداخت مستمری است.
وی افزود: مستمری افراد در هر سال مشابه حقوق مستمری افراد تحت پوشش تامین اجتماعی و سایر صندوق های بیمه ای افزایش می یابد.
سماواتی با تاکید بر تفاوت بین بیمه محصولات کشاورزی و بیمه اجتماعی کشاورزان گفت: بیمه محصولات کشاورزی در صدد بیمه نمودن محصولات کشاورزان در مقابل خسارات و صدمات پیش بینی نشده در آینده است در صورتیکه بیمه اجتماعی کشاورزان با بیمه نمودن افراد روستایی و کشاورزان آینده زندگی فردی و خانوادگی ایشان را در مقابل خسارات و صدماتی که ممکن است به خود فرد بیمه شده وارد آید بیمه نموده و در زمان پیری، ازکارافتادگی و فوت بیمه شده حامی و پشتیبان ایشان می باشد.
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان ساکنین روستا و مناطق عشایری، افراد ساکن و رانندگان بین شهری در شهرهای زیر 20 هزار نفر، کشاورزان شهرهایی با جمعیت بالای 20 هزار نفر، زنان سرپرست خانوار بهزیستی، کلیه مشاغل وابسته به کشاورزی، کارکنان مراکز دامپزشکی و اعضاء نظام مهندسی کشاورزی را به عنوان جامعه هدف و مشمول عضویت و استفاده از مزایای این صندوق دانست.
وی مزایای اصلی صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر را بازنشستگی، ازکارافتادگی، مستمری فوت به بازماندگان و انتقال سوابق برشمرد و افزود: هر فرد با سن 18 لغایت 50 سال و با همراه داشتن مدارک شناسنامه ای می تواند عضو صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر شود.
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان تقسیط پرداخت حق بیمه را از اقدامات جدید این صندوق برشمرد و ادامه داد: در سال 96 افرادی که توانایی پرداخت حق بیمه به صورت یکجا را ندارند می‌توانند طی دو قسط حق بیمه خود را پرداخت کنند.
سماواتی با اشاره به ایجاد کارگزاری در مناطق و بخش های مختلف  به منظور تکریم ارباب رجوع و حضور مستقیم در روستاها و آشنایی روستائیان و عشایر از خدمات صندوق بیمه، بیان کرد: صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان موفق شد تا ابتدای مرداد ماه سال جاری  وضعیت تمامی کارگزاران این استان را مشخص و تعداد 47 کارگزاری را در مناطق مختلف فعال نماید.
مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان یادآور شد: کارگزاران مسئولیت اطلاع رسانی، ثبت نام و تمدید افراد در مناطق تحت پوشش خود را برعهده دارند، لذا افراد مشمول می توانند با مراجعه به دفاتر کارگزاری  و ثبت نام اولیه در سامانه صندوق بیمه عضو گردیده و در زمان مورد نیاز از مزایای این صندوق استفاده کنند.
سماواتی با اشاره به در نظر گرفتن سهمیه تکلیفی برای کل استان و ایجاد رقابت بین کارگزاران با تعیین میزان جذب، اظهار داشت: در صورتی که کارگزاری در جذب افراد موفق نباشد در نهایت مجبور به تغییر آن خواهیم بود.
سماواتی در خصوص مجموعه اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش انگیزه افراد مشمول جهت ثبت نام در صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر ، گفت: دستورات استاندار، معاونین و فرمانداران محترم شهرستان ها در جهت فراگیر شدن بیمه روستائیان وعشایر، اجرای طرح تحول نظام سلامت و تغییر در نظام درمان روستائیان، تغییر رویکرد و تقویت کارگزاران، اجرای طرح ده گردشی و اطلاع رسانی مستقیم در روستاها، برگزاری جلسات در مساجد روستایی و اهدا احکام مستمری، اجرای بخشنامه کشاورزان غیر ساکن در روستا، همکاری شوراها و دهیاران و برگزاری ستاد توسعه بیمه روستائیان و عشایر در استان و شهرستان ها، آموزش بهورزان خانه بهداشت روستایی، تهیه گزارش تصویری به تفکیک هر شهرستان و انجام تبلیغات محیطی و رسانه ای از جمله اقدامات صورت گرفته در جهت ثبت نام افراد مشمول در صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان است.منبع: آریا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
تشريح برنامه‌ها براي برون‌رفت از وضع نامساعد فعلي عشاير کشور
مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور عشایر کشور برنامه ویژه ارتقاء سطح دانش، سواد و مهارت جامعه عشایری، طرح ویژه ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی به جامعه عشایری و برنامه ویژه ارتقاء سطح برخورداری عشایر از خدمات بهداشتی، درمانی، بیمه‌ها و خدمات حمایتی را طرح‌های سه‌گانه برای ارتقاء شاخص‌های اجتماعی و برون‌رفت از وضع نامساعد فعلی عشایر کشور برشمرد.
23:45 پنجشنبه 28 دی 1396
بيش از يک هزار آستارايي تحت پوشش صندوق بيمه اجتماعي کشاورزان هستند
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گیلان گفت: یک هزارو ۶۴ نفر آستارایی تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گیلان هستند.
22:06 سه شنبه 26 دی 1396
بازنشستگي پيش از موعد 170 کشاورز قزويني
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان قزوین گفت:170 کشاورز قزوینی که دارای 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه بودند به جمع مستمری بگیران این سازمان پیوستند.
20:45 دوشنبه 25 دی 1396
اعتماد پزشک و بيمار در مراکز درماني بيمارستاني روستايي ايجاد شود
مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: اعتماد دوطرفه بین پزشک و بیمار در مراکز درمانی بیمارستانی روستایی ایجاد شود.
09:57 چهارشنبه 20 دی 1396
روستاييان چگونه وام اشتغال بگيرند؟
دستورالعمل آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی منتشر شد.
20:54 شنبه 09 دی 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی