جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   22    
عضو بر خط:   0    
امروز:   14700    
دیروز:   35954    
مجموعا:   79433569    

 اخبار  | کرمان  
 شماره مطلب: 1053056788 | 13:56 چهارشنبه 22 شهریور 1396                                                                                                                 
بانک اطلاعاتي تخصصي روستاهاي استان کرمان تهيه شد
مدیر‌کل امور روستایی استانداری کرمان گفت: بانک اطلاعاتی تخصصی روستاهای استان کرمان در ۶۳ موضوع تهیه شده و در دهیاری‌ها موجود است.

هادی شهسوارپور امروز در نشست هم‌اندیشی شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان‌های کرمان و راور که با حضور پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد اظهار داشت: 190 روستا در استان کرمان به‌عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی اشتغال روستایی و جوامع محلی در این روستاها با طرح "سراج" در حال تهیه و اجرا است گفت: بحث اشتغال روستایی و اقتصاد مقاومتی در این روستاها بسیار مورد تاکید است.

مدیر‌کل امور روستایی استانداری کرمان با بیان اینکه حدود 41 درصد جمعیت استان کرمان در روستاها زندگی می‌کنند افزود: بانک اطلاعاتی تخصصی روستاهای استان کرمان در 63 موضوع تهیه شده و در دهیاری‌ها موجود است.

وی با اشاره به اینکه در این بانک تمامی مباحث فرهنگی، اجتماعی، زیرساختی و ظرفیت‌های روستا شناسایی شده است بیان کرد: تمام موارد و مشکلات روستاها در این بانک آمده و شوراهای اسلامی می‌توانند در راستای توسعه روستا از آن استفاده کنند.

شهسوارپور با اشاره به اینکه تعداد دهیاری‌های مستقر در روستاهای استان دو هزار و 84 دهیاری است که با وجود دو هزار و 524 شورای اسلامی خدمات به مردم می‌دهند خاطر‌نشان کرد: شوراهای اسلامی جدید در انتخاب دهیار از افراد با تجربه استفاده کنند و برای دهیاران سابق هزینه‌های زیادی در جهت آموزش انجام شده است.

وی تصریح کرد: شوراهای اسلامی باید با برگزاری نشست‌های مشورتی بحث ظرفیت‌شناسی روستا را جدی گرفته و با برنامه‌ریزی دقیق و تهیه برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان مدت پنج ساله، این برنامه را به دهیار تحویل دهد و از او بخواهند.

مدیر‌کل امور روستایی استانداری کرمان با بیان اینکه عمده انرژی ما در بحث اشتغال در روستاها است افزود: تاکنون حدود 150 طرح اشتغالزایی در زمینه‌های مختلف در روستاها در حال اجرا است و پیشرفت خوبی دارند.

وی با اشاره به اینکه از هرگونه سیاسی‌کاری در روستاها باید جلوگیری شود اظهار‌داشت: شوراهای اسلامی از مسائل حاشیه‌ای خود‌داری و فقط به فکر خدمت به مردم باشند چرا که با سیاسی‌کاری مردم ضرر خواهند کرد.منبع: خبرگزاری تسنیم
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
جلوگيري از افزايش حاشيه نشيني با خدمت به روستاها
گسترش خدمات فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و ایجاد فرصت اشتغال در مناطق روستایی عامل بازدارنده مناسب در جلوگیری از افزایش حاشیه شهرها است.
01:26 جمعه 25 خرداد 1397
بيمه‌ ۳۲۰ هزار قاليباف در تامين اجتماعي
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به پوشش ۳۲۰ هزار قالیباف از سوی تامین اجتماعی گفت: قرار است ۷۰۰ هزار قالیباف از سوی صندوق بیمه اجتماعی روستاییان تحت پوشش قرار گیرند و بزودی جلسه‌ای با مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان در این باره خواهیم داشت تا شرایط مشخص شود.
12:01 شنبه 15 اردیبهشت 1397
جمع آوري هزار نسخ خطي در روستاهاي استان مرکزي
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مرکزی گفت: تاکنون هزار نسخ خطی در سطح روستا‌های استان مرکزی جمع آوری شده است.
12:33 جمعه 07 اردیبهشت 1397
گردشگري رويداد محور، محرک توسعە روستاهاي کردستان
کارشناسان میراث فرهنگی معتقدند می توان با توسعە گردشگری رویداد محور، موتور محرک توسعە روستاهای استان کردستان بویژە در منطقە اورامان را بە حرکت در آورد.
08:29 چهارشنبه 29 فروردین 1397
نياز اصلي کشاورزي ايران داشتن يک بانک جامع اطلاعاتي است
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: اگر نگاه بلند مدت به حوزه کشاورزی در کشور داریم که باید داشته باشیم؛ نیاز اولیه و اصلی آن داشتن اطلاعات جامع در این بخش است.
11:20 دوشنبه 14 اسفند 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی