جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   36    
عضو بر خط:   0    
امروز:   44550    
دیروز:   58335    
مجموعا:   72257319    

 اخبار  | کرمان  
 شماره مطلب: 1053056788 | 13:56 چهارشنبه 22 شهریور 1396                                                                                                                 
بانک اطلاعاتي تخصصي روستاهاي استان کرمان تهيه شد
مدیر‌کل امور روستایی استانداری کرمان گفت: بانک اطلاعاتی تخصصی روستاهای استان کرمان در ۶۳ موضوع تهیه شده و در دهیاری‌ها موجود است.

هادی شهسوارپور امروز در نشست هم‌اندیشی شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان‌های کرمان و راور که با حضور پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد اظهار داشت: 190 روستا در استان کرمان به‌عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی اشتغال روستایی و جوامع محلی در این روستاها با طرح "سراج" در حال تهیه و اجرا است گفت: بحث اشتغال روستایی و اقتصاد مقاومتی در این روستاها بسیار مورد تاکید است.

مدیر‌کل امور روستایی استانداری کرمان با بیان اینکه حدود 41 درصد جمعیت استان کرمان در روستاها زندگی می‌کنند افزود: بانک اطلاعاتی تخصصی روستاهای استان کرمان در 63 موضوع تهیه شده و در دهیاری‌ها موجود است.

وی با اشاره به اینکه در این بانک تمامی مباحث فرهنگی، اجتماعی، زیرساختی و ظرفیت‌های روستا شناسایی شده است بیان کرد: تمام موارد و مشکلات روستاها در این بانک آمده و شوراهای اسلامی می‌توانند در راستای توسعه روستا از آن استفاده کنند.

شهسوارپور با اشاره به اینکه تعداد دهیاری‌های مستقر در روستاهای استان دو هزار و 84 دهیاری است که با وجود دو هزار و 524 شورای اسلامی خدمات به مردم می‌دهند خاطر‌نشان کرد: شوراهای اسلامی جدید در انتخاب دهیار از افراد با تجربه استفاده کنند و برای دهیاران سابق هزینه‌های زیادی در جهت آموزش انجام شده است.

وی تصریح کرد: شوراهای اسلامی باید با برگزاری نشست‌های مشورتی بحث ظرفیت‌شناسی روستا را جدی گرفته و با برنامه‌ریزی دقیق و تهیه برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان مدت پنج ساله، این برنامه را به دهیار تحویل دهد و از او بخواهند.

مدیر‌کل امور روستایی استانداری کرمان با بیان اینکه عمده انرژی ما در بحث اشتغال در روستاها است افزود: تاکنون حدود 150 طرح اشتغالزایی در زمینه‌های مختلف در روستاها در حال اجرا است و پیشرفت خوبی دارند.

وی با اشاره به اینکه از هرگونه سیاسی‌کاری در روستاها باید جلوگیری شود اظهار‌داشت: شوراهای اسلامی از مسائل حاشیه‌ای خود‌داری و فقط به فکر خدمت به مردم باشند چرا که با سیاسی‌کاری مردم ضرر خواهند کرد.منبع: خبرگزاری تسنیم
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
جمعيت روستايي نسبت به دهه 60 حدود 4 برابر کاهش يافته است
استاندار اصفهان با بیان اینکه در استان جمعیت روستایی نسبت به جمعیت شهری کاهش یافته است، تصریح کرد: جمعیت روستایی نسبت به دهه 60 حدود 4 برابر کاهش یافته است.
11:12 شنبه 23 دی 1396
کاهش جمعيت روستايي اصفهان در سال‌هاي اخير
استاندار اصفهان با اشاره به کاهش جمعیت روستایی استان در سال‌های اخیر، گفت: حفظ جمعیت روستایی در استان بسیار مهم است و مشاغل باید به نحوی در روستاها ایجاد شود که شاهد مهاجرت روستاییان به شهرها نباشیم.
15:19 پنجشنبه 21 دی 1396
پرونده خريد تضميني گندم از کشاورزان بسته شد
سخنگوی دولت گفت: مقدار گندم خریداری شده در خرید تضمینی 8 میلیون و 872 هزار تن بود که بهای آن یعنی 11 هزار و 593 میلیارد تومان به طور کامل پرداخت شد.
19:26 سه شنبه 30 آبان 1396
پوشش 25 درصدي روستائيان خراسان رضوي در بيمه اجتماعي کشاورزان
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان رضوی گفت: 25،3 درصد جمعیت روستایی این استان در قالب 132 هزار خانوار کشاورز روستایی و عشایری زیر پوشش این بیمه قرار دارند.
13:27 پنجشنبه 11 آبان 1396
بانک اطلاعاتي از بيکاران و ظرفيت هاي روستايي وجود ندارد
نماینده مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک اطلاعاتی از بیکاران و ظرفیت های اقتصادی روستاها در استان وجود ندارد.
16:29 جمعه 28 مهر 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی