جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   29    
عضو بر خط:   0    
امروز:   44469    
دیروز:   59169    
مجموعا:   62710746    

 اخبار  | کرمان  
 شماره مطلب: 1053056788 | 13:56 چهارشنبه 22 شهریور 1396                                                                                                                 
بانک اطلاعاتي تخصصي روستاهاي استان کرمان تهيه شد
مدیر‌کل امور روستایی استانداری کرمان گفت: بانک اطلاعاتی تخصصی روستاهای استان کرمان در ۶۳ موضوع تهیه شده و در دهیاری‌ها موجود است.

هادی شهسوارپور امروز در نشست هم‌اندیشی شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان‌های کرمان و راور که با حضور پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد اظهار داشت: 190 روستا در استان کرمان به‌عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی اشتغال روستایی و جوامع محلی در این روستاها با طرح "سراج" در حال تهیه و اجرا است گفت: بحث اشتغال روستایی و اقتصاد مقاومتی در این روستاها بسیار مورد تاکید است.

مدیر‌کل امور روستایی استانداری کرمان با بیان اینکه حدود 41 درصد جمعیت استان کرمان در روستاها زندگی می‌کنند افزود: بانک اطلاعاتی تخصصی روستاهای استان کرمان در 63 موضوع تهیه شده و در دهیاری‌ها موجود است.

وی با اشاره به اینکه در این بانک تمامی مباحث فرهنگی، اجتماعی، زیرساختی و ظرفیت‌های روستا شناسایی شده است بیان کرد: تمام موارد و مشکلات روستاها در این بانک آمده و شوراهای اسلامی می‌توانند در راستای توسعه روستا از آن استفاده کنند.

شهسوارپور با اشاره به اینکه تعداد دهیاری‌های مستقر در روستاهای استان دو هزار و 84 دهیاری است که با وجود دو هزار و 524 شورای اسلامی خدمات به مردم می‌دهند خاطر‌نشان کرد: شوراهای اسلامی جدید در انتخاب دهیار از افراد با تجربه استفاده کنند و برای دهیاران سابق هزینه‌های زیادی در جهت آموزش انجام شده است.

وی تصریح کرد: شوراهای اسلامی باید با برگزاری نشست‌های مشورتی بحث ظرفیت‌شناسی روستا را جدی گرفته و با برنامه‌ریزی دقیق و تهیه برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان مدت پنج ساله، این برنامه را به دهیار تحویل دهد و از او بخواهند.

مدیر‌کل امور روستایی استانداری کرمان با بیان اینکه عمده انرژی ما در بحث اشتغال در روستاها است افزود: تاکنون حدود 150 طرح اشتغالزایی در زمینه‌های مختلف در روستاها در حال اجرا است و پیشرفت خوبی دارند.

وی با اشاره به اینکه از هرگونه سیاسی‌کاری در روستاها باید جلوگیری شود اظهار‌داشت: شوراهای اسلامی از مسائل حاشیه‌ای خود‌داری و فقط به فکر خدمت به مردم باشند چرا که با سیاسی‌کاری مردم ضرر خواهند کرد.منبع: خبرگزاری تسنیم
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
سارقان مسلح پست بانک روستاي گاهي تنگستان دستگير شدند
دادستان استان بوشهر گفت: سارقان مسلح که چندی پیش اقدام به دزدی از پست بانک روستای گاهی از توابع شهرستان تنگستان کرده بودند، دستگیر شدند.
21:25 چهارشنبه 29 شهریور 1396
طرح ايجاد بانک اطلاعات کشاورزان ابزاري مناسب براي مديريت کشاورزي
مدیر امورفنی و مهندسی و آب وخاک جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: طرح ایجاد بانک اطلاعات کشاورزان ابزاری مناسب برای مدیریت کشاورزی است.
22:36 یک شنبه 29 مرداد 1396
نبود غسالخانه مناسب در 300 روستا
300 روستای چهارمحال و بختیاری غسالخانه مناسب ندارد.
16:02 یک شنبه 15 مرداد 1396
اشتغال 203 نفر از روستاييان کردستان با اجراي طرح ضربتي ايجاد شغل
مدیرکل میراث‌فرهنگی کردستان گفت: اشتغال در روستاهای پیش‌بینی شده 203 نفر است که در حوزه صنایع‌دستی برای 122 نفر و در حوزه گردشگری برای 81 نفر شغل ایجاد می‌شود.
20:11 سه شنبه 03 مرداد 1396
راه اندازي سامانه جامع کارآفريني روستايي در گلستان
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری گلستان از راه اندازی سامانه جامع کارآفرینی روستایی خبر داد و گفت: این اقدام درجهت کمک به اقتصاد و کارآفرینی در روستاهای استان است.
13:51 دوشنبه 19 تیر 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی