جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   0    
عضو بر خط:   0    
امروز:   5442    
دیروز:   60907    
مجموعا:   64390104    

 اخبار  | کرمانشاه  
 شماره مطلب: 1053057500 | 14:05 پنجشنبه 20 مهر 1396                                                                                                                 
حمايت وزارت جهاد کشاورزي از کشت چغندرقند پاييزه
مجری طرح چغندرقند گفت: در راستای توسعه کشت چغندرقند پاییزه 50 درصد بهای بذر این محصول به کشاورزان در قالب یارانه پرداخت می شود.

علیرضا یزدانی در جلسه ستاد بررسی وضعیت کشت چغندرقند پاییزه در کرمانشاه، گفت: وزارت جهاد کشاورزی سیاست توسعه کشت چغندرقند پاییزه را به منظور تغیییر الگوی کشت، استفاده از آب سبز، درآمدزایی برای کشاورزان و اشتغال پایدار در برنامه دارد.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی سیاست های حمایتی ویژه ای را برای توسعه کشت چغندرقند پاییزه در نظر گرفته که از آن جمله می توان به تامین بخشی از هزینه ادوات تخصصی چغندرقند به صورت یارانه دار و پرداخت 50 درصد بهای بذر این محصول در قالب یارانه اشاره کرد.

 یزدانی تصریح کرد: چغندرقند به لحاظ نقشی که در تناوب زراعی دارد در کنترل علفهای هرز و افزایش عملکرد غلات بعداز کشت چغندرقند بسیار با اهمیت است.

 رضا رحیمی معاون امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری کرمانشاه نیز گفت: استعداد توسعه کشت چغندرقند پاییزه در مناطق گرمسیری استان کرمانشاه وجود دارد و با توجه به سامانه گرمسیری نگاه مثبتی به توسعه کشت چغندرقند در این مناطق داریم. سامانه گرمسیری خوشبختانه به همت دولت تدبیر و امید به نتیجه خوبی رسیده و کشاورزان جاری شدن آب در اراضی خود را شاهد خواهند بود.

 وی، واردات شکر به کشور را یک ضایعه برای کشور دانست و تصریح کرد: یکی ازاهداف دولت تدبیر و امید افزایش تولید چغندرقند و کاهش واردات شکر است.

 رحیمی وجود یک کارخانه قند سوم را در استان برای تولید قند و شکر ضروری دانست و خاطرنشان کرد: با پتانسیلی که در تولید چغندرقند داریم، حمل و انتقال چغندرقند به استانهای دیگر برای کشاورزان ما هزینه بر بوده و انگیزه کشت را از آنها می گیرد. در استان کرمانشاه کشاورزان حرفه ای داریم و امیدواریم با توسعه کشت چغندرقند در مناطق گرمسیری بتوان نرخ بیکاری را کاهش داد.

 وی بر پرداخت نقدی وجه چغندرکاران توسط کارخانه ها تاکید کرد و گفت: پرداخت چغندرکاران پاییزه را در اولویت قرار دهند.

  شهبازی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز در ادامه استان کرمانشاه را یکی از قطبهای چغندرقند کشور معرفی کرد و گفت: سالانه یازده هزار هکتار کشت چغندرقند بهاره در استان داریم و بالغ بر 600 هزار تن  چغندرقند در استان تولید می شود.

 وی از برنامه ریزی برای انتقال کشت از بهاره به پاییزه خبر داد و افزود: در مناطق گرمسیری استان از جمله سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین می توان کشت چغندرقند پاییزه را انجام داد.

 شهبازی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 250 هکتار کشت چغندرقند پاییزه در مناطق گرمسیری کشت شده و این روند  ادامه دارد. ارقامی که برای کشت پاییزه چغندرقند پاییزه وارد شده از ارقام خوب اروپایی بوده تا بتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.منبع: ایسنا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
کشاورزان استان اردبيل توان مالي تامين بذر را ندارند
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: کشاورزان این استان بدلیل دریافت نکردن مطالبات خودشان از بایت فروش گندم توان مالی تامین بذر برای کشت پاییزه خود را ندارند .
13:23 یک شنبه 30 مهر 1396
کشت کلزا در 7 هزار و 500 هکتار از اراضي استان کرمانشاه
امسال در 7 هزار و 500 هکتار از اراضی استان کرمانشاه کلزا کشت شده است.
15:37 دوشنبه 17 مهر 1396
آغاز کشت پاييزه چغندرقند در سرپل ذهاب
وضعیت منطقه گرمسیری سرپل ذهاب برای کشت پاییزه چغندرقند مناسب است و با توجه به شرایط اقلیمی این مناطق ، کشت پاییزه این محصول در سطح بیش از 117 هکتار از اراضی اکنون آغاز شده است.
20:13 یک شنبه 16 مهر 1396
پيش بيني برداشت 350 هزار تن چغندرقند از مزارع نقده
قیمت خرید چغندرقند به ازای هر کیلوگرم سه هزار ریال است و کشاورزان می توانند محصولات خود را با توجه به ظرفیت مرکز خرید این شهرستان به صورت مقطعی به کارخانه قند نقده تحویل دهند.
13:42 پنجشنبه 06 مهر 1396
پيش بيني برداشت هفت ميليون تن چغندرقند در کشور
مجری طرح چغندر قند وزارت جهاد کشاورزی گفت: براساس برآوردها و با توجه به افزایش سطح زیرکشت چغندرقند، امسال بیش از هفت میلیون تن محصول در کشور برداشت خواهد شد
16:48 جمعه 31 شهریور 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی