جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   33    
عضو بر خط:   0    
امروز:   53181    
دیروز:   62147    
مجموعا:   67538002    

 اخبار  | مرکزی  
 شماره مطلب: 1053058217 | 08:56 پنجشنبه 18 آبان 1396                                                                                                                 
فرهنگ سازي و کتابخواني در روستاها بيش از آباداني روستاها اهميت دارد
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مرکزی گفت: فرهنگ سازی و کتابخوانی روستاها بیش از توسعه و آبادانی روستاها اهمیت دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی،«سعید فائض پور»، مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مرکزی در نخستین جلسه هماهنگی ستاد استانی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد، گفت: کشورهای پیشرفته با مطالعه و کتابخوانی به این درجه رسیدند و کتابخانه هایشان رمز موفقیتشان بوده است.
 وی افزود: هم اکنون فرهنگ های اشتباهی از نحوه کتاب خواندن در کشور وجود دارد که باید از بین برود مثلا برای اینکه زودتر و بهتر بخوابیم کتاب بخوانیم که این کاملا اشتباه است بلکه کتاب خواندن برای بیدار شدن است و نه برای خوابیدن.
 فائض پور خاطر نشان کرد: روستاهای تلخاب فراهان و منطقه جاسب دلیجان ظرفیت بالایی برای انتخاب به عنوان روستای دوستدار کتاب دارند و حتی این مناطق از کتابخانه ها و افراد کتابخوان و کتابدارانی برخوردار هستند که مانند آن در مرکز شهرستان وجود ندارد؛ باید این مناطق روستایی با حمایت نهادهای مرتبط الگویی برای سایر روستاها باشد و در بحث توسعه کتابخوانی به سراغ روستاهایی برویم که کمتر به مطالعه اهمیت می دهند و در آن روستاها نیز توسعه مطالعه داشته باشد.
 مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مرکزی اضافه کرد: فرهنگ سازی و کتابخوانی روستاها بیش از توسعه و آبادانی روستاها اهمیت دارد؛ اکثرا کسانی که در روستاها از دوران کودکی در کتابخانه ها حضور پیدا می کنند افرادی هستند که در آینده وزیر و وکیل جامعه می شوند.
 وی در پایان آمادگی و حمایت اعتباری استانداری مرکزی را برای اشاعه فرهنگ کتابخوانی در روستاها اعلام کرد.
 در ادامه این جلسه محسن شریفی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: فراخوان چهارمین جشنواره روستاها و وعشایر دوستدار کتاب به منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه و مشارکت سازمان ها و نهادهای مرتبط اعلام شده است.
 شریفی افزود: استان مرکزی استان مفاخر است و انتظار می رود در بحث سرانه مطالعه و حوزه کتاب نیز در بین سایر استان ها افتخار آمیز باشد؛ برخی از نهادها به دلیل ورود در حوزه روستایی پتانسیل ارائه خدمات و تجهیزات را دارند که باید در این زمینه بکوشند.
 وی با بیان اینکه در 21 روستا کتابخانه عمومی وجود دارد اظهار کرد: تبدیل کردن کتابخانه ها به پاتوق فرهنگی گامی موثر در جهت افزایش مطالعه و کتابخوان در کشور است.
 این مقام مسئول تصریح کرد: تولید محتوا در فضاهای مجازی و ترغیب مردم به کتابخوانی همچنین خارج شدن از حالت مصرف کننده صرف، بهترین بهره گیری از این فضای همه گیر است.منبع: آریا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
برگزاري طرح «روستاي دوستدار کتاب» در مسجد اميرالمومنين (ع) روستاي ده چشمه
مسئول کانون فرهنگی هنری فجر روستای ده چشمه گفت: طرح «روستای دوستدار کتاب» به همت اعضای کانون فرهنگی هنری فجر و با حضور علاقمندان به کتاب در مسجد امیرالمومنین (ع) روستای ده چشمه برگزار شده است.
21:24 دوشنبه 20 آذر 1396
30 تا 40 درصد روستاهاي واجد شرايط کشور کتابخانه عمومي دارند
عضو هیات امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور با ابراز نگرانی از کمبود کتابخانه عمومی درمناطق روستایی، خاطرنشان کرد: هم اکنون 30 تا 40 درصد روستاهای واجد شرایط کشور دارای کتابخانه عمومی هستند.
21:02 دوشنبه 20 آذر 1396
ارائه خدمات کتاب به دانش‌آموزان روستاهاي فاقد کتابخانه
مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان شهرستان تربت جام رحمانی با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان بیش از ۳۰ سال است که در تربت جام راه‌اندازی شده است، بیان کرد: کانون در کنار خدمات کتاب و کتابخوانی، حدود ۴۷ عنوان فعالیت فرهنگی، هنری و ادبی به کودکان و نوجوانان ارائه می‌دهد.
22:33 دوشنبه 13 آذر 1396
استقرار کتابخانه هاي سيار در روستاها و حواشي سبزوار
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: با هدف بهره مندی و ترویج فرهنگ کتابخوانی در مناطق روستایی و حاشیه ای سبزوار، اتوبوس کتابخانه های سیار در این مناطق مستقر شد.
15:03 یک شنبه 12 آذر 1396
جشنواره دوستدار کتاب يک ضرورت فرهنگي در روستاها است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: برگزاری جشنواره روستاهای دوستدار کتاب یک ضرورت فرهنگی در روستاها است و این جشنواره ها و فعالیت های مختلف فرهنگی هنری در توسعه فرهنگی روستاها و عشایر گام های اساسی می توان برداشت.
21:51 سه شنبه 07 آذر 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی