جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   26    
عضو بر خط:   0    
امروز:   44681    
دیروز:   60837    
مجموعا:   82628608    

 اخبار  | مرکزی  
 شماره مطلب: 1053058217 | 08:56 پنجشنبه 18 آبان 1396                                                                                                                 
فرهنگ سازي و کتابخواني در روستاها بيش از آباداني روستاها اهميت دارد
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مرکزی گفت: فرهنگ سازی و کتابخوانی روستاها بیش از توسعه و آبادانی روستاها اهمیت دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی،«سعید فائض پور»، مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مرکزی در نخستین جلسه هماهنگی ستاد استانی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد، گفت: کشورهای پیشرفته با مطالعه و کتابخوانی به این درجه رسیدند و کتابخانه هایشان رمز موفقیتشان بوده است.
 وی افزود: هم اکنون فرهنگ های اشتباهی از نحوه کتاب خواندن در کشور وجود دارد که باید از بین برود مثلا برای اینکه زودتر و بهتر بخوابیم کتاب بخوانیم که این کاملا اشتباه است بلکه کتاب خواندن برای بیدار شدن است و نه برای خوابیدن.
 فائض پور خاطر نشان کرد: روستاهای تلخاب فراهان و منطقه جاسب دلیجان ظرفیت بالایی برای انتخاب به عنوان روستای دوستدار کتاب دارند و حتی این مناطق از کتابخانه ها و افراد کتابخوان و کتابدارانی برخوردار هستند که مانند آن در مرکز شهرستان وجود ندارد؛ باید این مناطق روستایی با حمایت نهادهای مرتبط الگویی برای سایر روستاها باشد و در بحث توسعه کتابخوانی به سراغ روستاهایی برویم که کمتر به مطالعه اهمیت می دهند و در آن روستاها نیز توسعه مطالعه داشته باشد.
 مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مرکزی اضافه کرد: فرهنگ سازی و کتابخوانی روستاها بیش از توسعه و آبادانی روستاها اهمیت دارد؛ اکثرا کسانی که در روستاها از دوران کودکی در کتابخانه ها حضور پیدا می کنند افرادی هستند که در آینده وزیر و وکیل جامعه می شوند.
 وی در پایان آمادگی و حمایت اعتباری استانداری مرکزی را برای اشاعه فرهنگ کتابخوانی در روستاها اعلام کرد.
 در ادامه این جلسه محسن شریفی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: فراخوان چهارمین جشنواره روستاها و وعشایر دوستدار کتاب به منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح های ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی و جلب توجه و مشارکت سازمان ها و نهادهای مرتبط اعلام شده است.
 شریفی افزود: استان مرکزی استان مفاخر است و انتظار می رود در بحث سرانه مطالعه و حوزه کتاب نیز در بین سایر استان ها افتخار آمیز باشد؛ برخی از نهادها به دلیل ورود در حوزه روستایی پتانسیل ارائه خدمات و تجهیزات را دارند که باید در این زمینه بکوشند.
 وی با بیان اینکه در 21 روستا کتابخانه عمومی وجود دارد اظهار کرد: تبدیل کردن کتابخانه ها به پاتوق فرهنگی گامی موثر در جهت افزایش مطالعه و کتابخوان در کشور است.
 این مقام مسئول تصریح کرد: تولید محتوا در فضاهای مجازی و ترغیب مردم به کتابخوانی همچنین خارج شدن از حالت مصرف کننده صرف، بهترین بهره گیری از این فضای همه گیر است.منبع: آریا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
6 شهرستان آذربايجان غربي داراي کتابخانه روستايي است
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی با تاکید بر اهمیت احداث پایگاه های فرهنگی در روستاها به منظور افزایش آگاهی های عمومی روستاییان گفت: 11 باب کتابخانه روستایی به عنوان پاتوق های فرهنگی روستا در 6 شهرستان این استان خدمات کتاب محور را به علاقه مندان مطالعه ارائه می کنند.
12:58 یک شنبه 28 مرداد 1397
جشنواره کتابخوان روستاييان و عشاير فارس بومي برگزار مي شود
پس از حضور موفق فارس در چند دوره جشنواره‌ روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور، تفاهم‌نامه همکاری برای برگزاری نخستین جشنواره استانی کتابخوانی روستاییان و عشایر این استان به صورت بومی در سال 97 امضا شد.
11:36 سه شنبه 23 مرداد 1397
اختصاص حواله کتاب به روستاهاي فعال در حوزه ترويج کتابخواني در خراسان‌شمالي
دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۴۰۰ میلیون ریال حواله کتاب به روستا‌های فعال در حوزه ترویج کتابخوانی در خراسان‌شمالی اختصاص داد.
11:25 سه شنبه 26 تیر 1397
حال و هواي کتاب در روستاهاي آستارا
با فرا رسیدن فصل تابستان، زندگی کودکان روستایی آستارا حال و هوای دیگری به خود می گیرد و داستان های رنگارنگ در کنار کوه، جنگل و رودخانه برای آنها معنا پیدا می کند.
09:08 دوشنبه 25 تیر 1397
54 شهر و روستاي لرستان ميزبان جشن‌هاي زير سايه خورشيد
دبیر جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید لرستان از برگزاری جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید در ۱۰ شهرستان و ۴۴ روستای لرستان خبر داد.
08:38 دوشنبه 25 تیر 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی