جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   26    
عضو بر خط:   0    
امروز:   44585    
دیروز:   60837    
مجموعا:   82628512    

 اخبار  | سیستان و بلوچستان  
 شماره مطلب: 1053058466 | 18:11 شنبه 27 آبان 1396                                                                                                                 
راه اندازي اولين مرکز توسعه تخصصي پوشاک و مصنوعات چرمي در روستا تيس چابهار
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: کارگاه پوشاک و مصنوعات چرمی اولین قدم جهت تحقق برنامه مشترک بانک رسالت و منطقه آزاد چابهار جهت ایجاد هسته کار آفرینی اجتماعی در تیس و توسعه کسب و کارهای خرد و خانگی در چابهار راه اندازی می شود.

عبدالرحیم کردی در گفت وگو با ما افزود: برابرتوافق صورت گرفته سازمان با بانک رسالت وهمچنین فراهم بودن بسترلازم، اولین هسته و کانون کارآفرینی اجتماعی  در روستای تیس چابهار راه اندازی می‌شود.

کردی گفت: مبنای این مرکز تخصصی، پوشاک و مصنوعات چرمی خواهد بود وسایر کارها رانیز توسعه خواهیم داد.

وی تاکید کرد: یکی از رسالت‌ها وراهبردهای اصلی سازمان منطقه آزاد چابهار جلب مشارکت‌ها محلی ومهارت آموزی وارتقای کیفیت زندگی مردم محلی باتوجه به اقدامات توسعه‌ای و صنعتی است.

عبدالرحیم کردی خاطرنشان کرد: خوشبختانه بانک رسالت درقالب طرح شبکه کارآفرینی اجتماعی تجربه‌های موفقی را درکشور ارایه کرده است و نمونه‌هایی را در شهرها و استان‌های مختلف کشور در حال اجرا دارند، به دلیل این تجربه دعوت کردیم ‌از بستر و فضایی که  در روستای تیس منطقه آزاد چابهار به دلیل شرایط و مقررات و قوانین وحاکمیتی این منطقه وجود دارد، به صورت پایلوت اولین شبکه یا مدل کسب خورد و کار خانگی را طرح ریزی ‌کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد: برنامه سازمان این است ‌با استقرارو نهادینه کردن این مدل در روستای تیس به عنوان پایلوت آن را به همه روستاهای اطراف توسعه دهیم.

وی افزود: آنچه ‌که در سیاست اقتصاد مقاومتی مدنظراست، توسعه اشتغال روستایی و بازگشت مردم به روستاها است که امیدواریم ‌از این رهگذر به هدف‌مان دست پیدا کنیم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت کشور نیز گفت: در راستای توسعه محلی و منطقه‌ای باید بتوانیم نسبت به ایجاد کانون‌های کار و زندگی که هدفشان توسعه کسب و کارهای خورد و خانگی هستند، فعال ‌شویم.

"محمدحسین حسین زاده" افزود: با سازمان منطقه آزاد چابهار ‌توافق کردیم  به عنوان اولین کانون، مرکز پوشاک و مصنوعات چرمی را با پشتیبانی و همکاری همه جانبه سازمان درروستای تیس این کانون دریکی دوماه آینده با صورت منسجم راه اندازی کنیم.

‌مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت کشور در سفر یک روزه خود به منطقه آزاد چابهارضمن بازدید از بخش‌های مختلف این منطقه، خانه توسعه روستای تیس را افتتاح و در نشستی با مدیرعامل سازمان و فعالان اقتصادی منطقه مسایل مختلف کاری را مورد بحث و بررسی قرار داد.منبع: ایسنا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
2.5 ميليارد ريال تسهيلات خريد علوفه به عشاير پرداخت شد
رئیس اداره امور عشایری ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر 2 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات از ابتدای امسال تا کنون به عشایر این شهرستان برای خرید علوفه پرداخت شده است.
12:37 شنبه 27 مرداد 1397
توفان گرد و خاک 101 روستاي چابهار را تهديد مي کند
توفان های شدید و پدیده گرد و غبار 101 روستای شهرستان چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان با جمعیت 41 هزار نفری را تهدید می کند.
12:23 جمعه 26 مرداد 1397
تسهيل پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي در سيستان و بلوچستان
مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: سال جاری باتوجه به مشکلات خشکسالی‌های پی در پی استان سیستان و بلوچستان، پرداخت تسهیلات دامداری‌، کسب‌، حمل و نقل که بیشترین توانمندی مددجویان در این سه حوزه بوده در اولویت اعطاء تسهیلات کمیته امداد قرار دارد.
12:40 چهارشنبه 24 مرداد 1397
نمايشگاه توانمنديهاي روستاييان و عشاير سيستان و بلوچستان در چابهار
همزمان با فصل مونسون نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر با محوریت گردشگری و صنایع دستی در بندر چابهار آغاز بکار کرد.
11:12 چهارشنبه 24 مرداد 1397
اختصاص ۹ ميليارد تومان تسهيلات خشکسالي به عشاير سيستان و بلوچستان
‌مدیرکل امور عشایر استان سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سالجاری بیش از ۹ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت خشکسالی به عشایر این استان تخصیص داده شده است‌.
11:46 سه شنبه 23 مرداد 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی