جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   31    
عضو بر خط:   0    
امروز:   14793    
دیروز:   68574    
مجموعا:   67437467    

 اخبار  | کرمانشاه  
 شماره مطلب: 1053058909 | 21:42 چهارشنبه 15 آذر 1396                                                                                                                 
استاندار کرمانشاه از احتمال جابجايي برخي روستاها در مناطق زلزله زده خبرداد
بانک ها هرچه سریعتر در شهرهای زلزله زده شعبه سیار را دایر کنند تا مردم بتوانند خدمات مناسب بانکی را دریافت کنند.

استاندار کرمانشاه گفت : دفترچه های ارایه خدمات هلال احمر در شهرها باید با توجه به خانه های آسیب دیده صادر شود. هر کسی که برای وی دفترچه صادر می شود باید حتما در داخل شهر یک واحد آسیب دیده داشته باشد تا با این ساماندهی، کمک ها هرچه سریعتر و بهتر به دست آسیب دیدگان برسد. وی افزود : بانک ها هرچه سریعتر در شهرهای زلزله زده شعبه سیار را دایر کنند تا مردم بتوانند خدمات مناسب بانکی را دریافت کنند. بازوند گفت : روند بازسازی در مناطق زلزله زده نیازمند مشارکت گسترده خود مردم است و اینکه خود مردم پای کار آمده اند بسیار دلگرم است و لایق حمایت و تشویق ویژه هستند. بازوند همچنین گفت : برخی فضاهای آموزشی مدارس در اختیار ادارات قرار گرفته و یا در صحن آن چادرهایی برپا شده که باید سریعاً تخلیه شده و در روز شنبه آینده این مدارس نیز دایر شوند. وی همچنین ادامه داد : این 89 مدرسه تخریبی باید زودتر تعیین تکلیف شود. 51 مدرسه تعیین تکلیف شده اند و تعداد باقی مانده با توجه اعلام آمادگی مجمع خیرین، بانک های خصوصی، اتاق بازرگانی و ... توسط نوسازی مدارس باید سریعا تعیین تکلیف شوند. استاندار کرمانشاه با توجه به سفر اخیر مقام معظم رهبری رهبری به مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت : مقام معظم رهبری گفتند در این زلزله باید سرعت عمل را در نظر بگیرند و هنر یک مدیر این است که در کارها سرعت عمل داشته باشد. استاندار کرمانشاه همچین گفت : خسارت دام های تلف شده در زلزله باید هرچه سریعتر به زیان دیدگان پرداخت شود. در این زمینه باید مدیر جهادکشاورزی به سرعت پیگیری کند تا این پرداخت ها هر چه سریعتر انجام شود. وی گفت : مردم روستا در این زلزله به شدت آسیب دیده اند و سخت نیازمند دریافت خسارات دام های تلف شده هستند، تداوم زندگی مردم عشایر و روستا به دام هایشان بستگی دارد و باید علوفه های رایگان در اختیار آن ها قرار گیرد. بازوند باتوجه به مصرف برق توسط هیتر های برقی گفت : وزارت نیرو باید به گونه شبکه برق را تجهیز کند که اگر مردم از هیتر برقی استفاده کنند، شبکه در شرایط اضافه بار جوابگو باشد و شاهد قطع برق نباشیم. استاندار کرمانشاه از جابجایی برخی روستاها خبر داد و گفت : ممکن است برخی روستاها جابجایی مکان داشته باشند که در این شرایط، امتیاز قبلی برقرار خواهد ماند و مردم حق انشعاب آب و برق تازه ای پرداخت نخواهد کرد. وی افزود : توزیع سوخت نفت در میان زلزله زدگان تا زمان احساس نیاز با تصویب ستاد بحران مجانی است، آب و فاضلاب روستایی نیازمند اکیپ های کاری جدید است و باید از استان های همسایه کمک بگیرد. استاندار کرمانشاه در پایان گفت : سپاه و ارتش کمک های بسیار ارزشمندی به زلزله زدگان انجام داده اند و این خدمات رسانی همچنان تداوم داشته و خواهد داشت. به سپاه و ارتش افتخار می کنیم. بنیاد مسکن در ستادهای معین نیروهای مورد نیاز را از میان مهندسین بیکار استان تامین کند.منبع: خبرآنلاین
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
خطر رانش زمين در گيلانغرب، سه روستا بايد جابه جا شود
ریزش کوه ورانش زمین ناشی از زلزله اخیر تعداد سه روستای شهرستان گیلانغرب را با خطر جدی مواجه کرده است.
22:33 سه شنبه 14 آذر 1396
50 درصد منازل روستايي چهارمحال و بختياري در معرض آسيب
50 درصد واحدهای مسکونی روستاهای چهارمحال و بختیاری غیرمقاوم و در معرض آسیب است
15:41 یک شنبه 12 آذر 1396
جابه جايي روستاي ديندارلوي فسا / شايد وقتي ديگر
روستای دیندارلو در شهرستان فسای استان فارس که درسال های اخیربر اثر فرونشست زمین در معرض آسیب های جدی قرار دارد در فهرست سه روستایی است که قرار بوده جابه جا شود اما برخی از مردم و مسئولان محلی، جابه جایی را وعده ای می دانند که سال هاست محقق نشده و چندان به عملی شدن آن امید ندارند.
14:04 پنجشنبه 18 آبان 1396
آبرساني به روستاي جابجا شده 'پالتلو' زنجان از حرف تا واقعيت
با تخصیص اعتبار اولیه برای تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی به روستای جابجا شده 'پالتلو' زنجان، تلاش بی وقفه اهالی این روستا بالاخره رنگ حقیقت به خود گرفت.
13:26 پنجشنبه 18 آبان 1396
صداي پاي آرامش و اميد در روستاي سيل زده چنار
جمعه گذشته و زمانیکه سیل آرزوهای مردم روستای چنار در آذربایجان شرقی را با خود به ویرانی برد و دلهره و ترس را در دل های روستاییان به جای گذاشت، زندگی عادی و به دور از هیاهوی روستاییان رنگ باخت و به یکباره این روستای دورافتاده که شاید کمتر کسی نامش را شنیده بود در صدر اخبار قرار گرفت.
14:22 پنجشنبه 31 فروردین 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی