جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   31    
عضو بر خط:   0    
امروز:   14761    
دیروز:   68574    
مجموعا:   67437435    

 اخبار  | کرمانشاه  
 شماره مطلب: 1053058912 | 21:49 چهارشنبه 15 آذر 1396                                                                                                                 
اتمام کاراسکان موقت زلزله زدگان روستايي تا يک ماه آينده/ تخريب کامل 26 هزارواحد
مدیرکل دفتر بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از اتمام کار اسکان موقت زلزله زدگان استان کرمانشاه در مناطق روستایی با تحویل 11 هزار کانکس تا یک ماه آینده خبر داد.

مجید جودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: طبق توافق بعمل آمده با قرارگاه خاتم الانبیاء قرار است هشت هزار کانکس توسط این قرارگاه و سه هزار کانکس نیز از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آماده و در روستاها نصب شود.
وی ادامه داد: تاکنون کار جانمایی و ساخت بیش از هفت هزار و 250 سکو برای نصب کانکس روی آن انجام شده و همچنین 700 کانکس توسط قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) و بیش از 300 کانکس نیز توسط بنیاد مسکن در روستاهای زلزله زده نصب شده است.
جودی همچنین در خصوص نصب کانکس در شهرهای زلزله زده نیز گفت: در این راستا تفاهم نامه ای با ارتش منعقد شده و روز گذشته اولین محموله کانکس در شهر سرپل ذهاب توزیع شد.
مدیرکل دفتر بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه هدف اصلی در شهرها آغاز کار بازسازی واحدهای مسکونی در محل اسکان موقت زلزله زدگان است، گفت: کار آواربرداری و در عین حال پی کنی و بتن ریزی نزدیک به 2 هزار و 300 واحد مسکونی در سطح شهرها و روستاها انجام شده است.
وی تاکید کرد: یکی از برنامه های اصلی ما تعمیر آن دسته از واحدهایی است که خسارت کمتری دیده و با بازسازی دوباره قابل استفاده و سکونت هستند تا مردم به جای اسکان موقت، در منازل خود اسکان دائمی یابند.
جودی، تعداد این دسته از واحدها را حدود 20 هزار مورد ذکر کرد و گفت: صاحبان این واحدها برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی می شوند تا کار تعمیر واحدهای خود را هرچه سریعتر شروع کنند.
مدیرکل دفتر بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: به آن دسته از واحدهای شهری که نیاز به احداث مجدد دارد، مبلغ 400 میلیون ریال و در روستا 300 میلیون ریال تسهیلات تعلق می گیرد، ضمن آنکه به واحدهایی که نیاز به تعمیر داشته باشند در محیط شهری 60 میلیون ریال و در محیط روستایی 50 میلیون ریال پرداخت می شود.
وی همچنین میزان مبلغ کمک های بلاعوض برای واحدهای تعمیری را نیز 20 میلیون ریال ذکر کرد.
جودی در ادامه با بیان اینکه میزان خسارت در ارزیابی های صورت گرفته بیشتر از برآوردهای اولیه بود، یادآور شد: در حالی که پیش بینی می شد 11 هزار مسکن روستایی دچار آسیب شده در ارزیابی ها معلوم شد 20 هزار واحد آسیب دیده است.
مدیرکل دفتر بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین با بیان اینکه برآوردهای اولیه در خصوص واحدهای شهری آسیب دیده چهار هزار و 500 مورد بود که این مقدار به 6 هزار واحد رسیده است.
وی تصریح کرد: برآورد وجود 15 هزار واحدی که نیاز به تعمیرات دارند نیز به 23 هزار مورد افزایش پیدا کرده است.
جودی ادامه داد: در مجموع 26 هزار واحد در مناطق زلزله زده تخریب شدند که 20 هزار واحد در روستاها و 6 هزار واحد نیز در شهرهای استان کرمانشاه قرار دارند.
وی همچنین در پایان به نیاز 21 هزار واحد شهری و روستایی به مرمت دوباره خبر داد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه تاکنون 569 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته 77 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.منبع: ایرنا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
۶ روستايي که مسئوليت بازسازي آن‌ها به کردستان واگذار شد
مسئولیت بازسازی 270خانوار با هزار و 125 نفر جمعیت زلزله زده در دشت ذهاب به قرارگاه خدمات رسانی شهید عباسی سپاه بیت المقدس کردستان واگذارشده است.
16:22 چهارشنبه 08 آذر 1396
بازسازي 10 هزار واحد مسکوني روستايي و شهري توسط قزوين در مناطق زلزله‌زده
معاون عمرانی استانداری قزوین یا اشاره به این‌که هماهنگی و مشارکت استان قزوین در مناطق زلزله‌زده غرب بی‌نظیر بود، گفت: بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در 209 روستا با 4000 واحد و یک شهر با 6000 واحد در شهرستان گیلان غرب کرمانشاه بر عهده استان قزوین قرارگرفته است.
13:21 چهارشنبه 08 آذر 1396
130 دستگاه کانکس براي روستاهاي قصر شيرين تهيه شد
بنیاد مسکن استان تهران 130 دستگاه کانکس را در مرحله اول برای روستاهای زلزله زده قصرشیرین تهیه کرده است.
22:00 سه شنبه 07 آذر 1396
2 هزار واحد مسکوني روستايي گيلانغرب به طور کامل تخريب شد
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفـت: در جریان زلزله اخیر، 2 هزار واحد مسکونی روستایی در گیلانغرب به طور کامل تخریب شد و پیش بینی می شود این تعداد به سه هزار واحد نیز افزایش یابد.
21:00 سه شنبه 07 آذر 1396
کمک بلاعوض به روستاييان زلزله‌زده ارتباطي با اسکان موقت آنها ندارد
استاندار کرمانشاه گفت: مبلغ پنج میلیون تومان کمک بلاعوض و دو میلیون تومان کمک معیشتی بلاعوض به روستاییان آسیب دیده از زلزله پرداخت می شود و هیچ ارتباطی با اسکان موقت آنها ندارد.
20:36 سه شنبه 07 آذر 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی