جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   25    
عضو بر خط:   0    
امروز:   830    
دیروز:   66865    
مجموعا:   69862776    

 اخبار  | آذربایجان شرقی  
 شماره مطلب: 1053059793 | 14:17 جمعه 22 دی 1396                                                                                                                 
اهميت مشاغل خرد و کوچک در بهبود معيشت و توسعه اقتصاد روستاييان
مدیر توسعه عملیات و بهبود بهره ‌وری شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌ گذاری در بخش کشاورزی گفت: مشاغل خرد و کوچک روستایی به دلیل کم ‌هزینه و زودبازده بودن و قیمت تمام ‌شده کم، ظرفیت مناسبی برای بهبود معیشت خانوار روستایی و توسعه اقتصاد روستاها است.

رحیم نظری گوران در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی شبکه سازی صندوق اعتبارات خرد زنان در شهرستان عجب شیر با اشاره به فعالیت 12 صندوق خرد زنان روستایی با 60 میلیارد ریال سرمایه، افزود: این صندوق ها در راستای حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی فعالیت می کنند.
وی حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی را هدف این صندوق عنوان کرد و گفت: در شهرستان تبریز هشت، شبستر 15 و عجب شیر 9 صندوق با انتخاب هیات اجرایی به صندوق مادر تخصصی توسعه بخش کشاورزی اضافه می شوند.
نظری گفت: این صندوق ‌ها به صورت شرکت سهامی خاص و تابع قانون تجارت هستند که 51 درصد آن سهم مردم و 49 درصد سهم دولت است که البته سهم مردم قابلیت افزایش را دارد.
نظری هدف از تشکیل صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی در استان آذربایجان شرقی را کمک به صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی فعلی دانست و افزود: با توجه به جمعیت روستایی ، تشکیل صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی استان در مقطع کنونی بسیار حائز اهمیت است.
وی بر ضرورت حمایت از صندوق خرد زنان روستائی تاکید کرد و گفت: حمایت از این صندوق علاوه بر ایجاد شغل از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری می کند.
وی افزود: ارکان صندوق، وظایف آنها، نحوه برگزاری مجامع، انتخاب هیات مدیره، مدیرعامل و ... از کارهایی که برای تشکیل صندوق باید به آنها توجه کرد.
نظری با تاکید بر این که در صندوق خرد زنان روستائی تنها نباید به سرمایه اکتفا کرد ، افزود : ظرفیت های قانونی برای حمایت از صندوق خرد زنان روستایی بسیار موثر است .
وی با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی 65 صندوق خرد زنان روستایی با بیش از 2 هزار عضو فعالیت می کنند افزود: شاید به نظر سرمایه این صندوق ها اندک باشد اما با این سرمایه ها اقدامات اقتصادی خوب و موثری در روستاها انجام شده و این صندوق ها با افزایش عضو و اعتبار می توانند نسبت به ترسیم طرح های اشتغالزایی با توجیه اقتصادی بزرگتری اقدام کنند.
شهرستان عجب شیر با حدود 71 هزار نفر جمعیت در 85 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و حدود 43 هزار نفر در روستاهای شهرستان ساکن هستند.منبع: ایرنا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
تبديل صنعت توريسم به قوه محرکه اقتصادي با توسعه گردشگري روستايي
روستاهای هدف گردشگری و سرمایه گذاری در این بخش نقش موثری در توسعه اقتصادی و جذب بیشتر گردشگران دارد و در این میان استان زنجان نیز به لحاظ برخورداری از این نوع روستا موقعیت مناسبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی در کشور دارد.
18:48 سه شنبه 30 آبان 1396
مرکز کارآفريني بانوان روستايي در ورامين افتتاح شد
مرکز کارآفرینی بانوان با عنوان کانون آفرینش کوثر در روستای علی آباد از توابع بخش مرکزی ورامین با حضور فرماندار و مسئولان این شهرستان افتتاح شد.
13:28 دوشنبه 22 آبان 1396
روستاييان با کشاورزي قادر به گذران معيشت خود نيستند/ لزوم راه‌اندازي شرکت‌هاي خدماتي- گردشگري در گيلان
استاندار گیلان گفت: با توجه به آمار به دست آمده، در شرایط امروز، روستاییان ما صرفا با کار کشاورزی قادر به گذران معیشت خود نیستند.
14:14 پنجشنبه 04 آبان 1396
بوم گردي فرصتي طلايي براي رونق روستاهاي مازندران
هر واحد بوم گردی به طور متوسط زمینه اشتغالزایی برای 10 الی 15 نفر را در روستاها فراهم می کند و گسترش آن می تواند در کاهش معضل بیکاری و توسعه در روستاهای مازندران تاثیر گذار باشد
13:19 یک شنبه 30 مهر 1396
گام هاي بلند دولت دوازدهم براي توسعه روستاها
دولت تدبیر و امید که در آغاز راهش خیز بلندی برای هموار کردن مسیر توسعه متوازن روستاها برداشت، در ادامه این راه پر فراز و نشیب و در دولت دوازدهم حرکت خود را شتاب بیشتری بخشید.
09:53 یک شنبه 23 مهر 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی