جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   35    
عضو بر خط:   0    
امروز:   26932    
دیروز:   55790    
مجموعا:   79366112    

 اخبار  | آذربایجان شرقی  
 شماره مطلب: 1053059793 | 14:17 جمعه 22 دی 1396                                                                                                                 
اهميت مشاغل خرد و کوچک در بهبود معيشت و توسعه اقتصاد روستاييان
مدیر توسعه عملیات و بهبود بهره ‌وری شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌ گذاری در بخش کشاورزی گفت: مشاغل خرد و کوچک روستایی به دلیل کم ‌هزینه و زودبازده بودن و قیمت تمام ‌شده کم، ظرفیت مناسبی برای بهبود معیشت خانوار روستایی و توسعه اقتصاد روستاها است.

رحیم نظری گوران در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی شبکه سازی صندوق اعتبارات خرد زنان در شهرستان عجب شیر با اشاره به فعالیت 12 صندوق خرد زنان روستایی با 60 میلیارد ریال سرمایه، افزود: این صندوق ها در راستای حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی فعالیت می کنند.
وی حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی را هدف این صندوق عنوان کرد و گفت: در شهرستان تبریز هشت، شبستر 15 و عجب شیر 9 صندوق با انتخاب هیات اجرایی به صندوق مادر تخصصی توسعه بخش کشاورزی اضافه می شوند.
نظری گفت: این صندوق ‌ها به صورت شرکت سهامی خاص و تابع قانون تجارت هستند که 51 درصد آن سهم مردم و 49 درصد سهم دولت است که البته سهم مردم قابلیت افزایش را دارد.
نظری هدف از تشکیل صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی در استان آذربایجان شرقی را کمک به صندوق های اعتباری خرد زنان روستایی فعلی دانست و افزود: با توجه به جمعیت روستایی ، تشکیل صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی استان در مقطع کنونی بسیار حائز اهمیت است.
وی بر ضرورت حمایت از صندوق خرد زنان روستائی تاکید کرد و گفت: حمایت از این صندوق علاوه بر ایجاد شغل از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری می کند.
وی افزود: ارکان صندوق، وظایف آنها، نحوه برگزاری مجامع، انتخاب هیات مدیره، مدیرعامل و ... از کارهایی که برای تشکیل صندوق باید به آنها توجه کرد.
نظری با تاکید بر این که در صندوق خرد زنان روستائی تنها نباید به سرمایه اکتفا کرد ، افزود : ظرفیت های قانونی برای حمایت از صندوق خرد زنان روستایی بسیار موثر است .
وی با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی 65 صندوق خرد زنان روستایی با بیش از 2 هزار عضو فعالیت می کنند افزود: شاید به نظر سرمایه این صندوق ها اندک باشد اما با این سرمایه ها اقدامات اقتصادی خوب و موثری در روستاها انجام شده و این صندوق ها با افزایش عضو و اعتبار می توانند نسبت به ترسیم طرح های اشتغالزایی با توجیه اقتصادی بزرگتری اقدام کنند.
شهرستان عجب شیر با حدود 71 هزار نفر جمعیت در 85 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و حدود 43 هزار نفر در روستاهای شهرستان ساکن هستند.منبع: ایرنا
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
طرح بازارسازي محصولات کشاورزان روستايي آغاز شد
وزیر تعاون،کار ورفاه اجتماعی با اشاره به آغاز طرح کشت مبتنی بر سفارش برای اتصال محصولات کشاورزی،از پوشش بیمه ای تمام مشاغل روستایی برای بهره مندی از بیمه بازنشستگی روستائیان و عشایر خبرداد.
11:02 جمعه 28 اردیبهشت 1397
پرداخت ۱۵۰ميليارد تومان تسهيلات اشتغالزايي روستايي
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران از امکان پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزیی روستایی، با مشارکت بنیاد برکت خبر داد.
10:57 یک شنبه 09 اردیبهشت 1397
توسعه زيرساختها و اشتغال روستايي گناباد
روستاها از ارکان اصلی اقتصاد و بسترساز توسعه پایدار هستند لذا بهبود توزیع درآمد، افزایش طرحهای عمران روستایی، کاهش شکاف دستمزد میان شهر و روستا، سرمایه گذاری و تعادل قیمت محصولات کشاورزی نه تنها در جلوگیری از مهاجرت روستاییان موثر است بلکه نقشی بسزا در تقویت روستاها دارد.
12:11 شنبه 26 اسفند 1396
گازرساني به تمام روستاهاي استان تهران تا پايان سال ٩٨
استاندار تهران از گاز رسانی به همه روستاهای استان تا دو سال آینده خبر داد.
08:49 سه شنبه 22 اسفند 1396
نوره روستاي پايکوهي آبيدر بزرگ
روستای نوره، از توابع بخش مرکزی شهرستان سنندج در استان کردستان، با مختصات جغرافیایی 46 درجه و 53 دقیقه طول شرقی و 35 درجه و 18 دقیقه عرض شمالی، در فاصلة 18 کیلومتری شهر سنندج در مسیر جاده قدیمی مریوان قرار گرفته است.
10:34 سه شنبه 15 اسفند 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی