جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   23    
عضو بر خط:   0    
امروز:   46987    
دیروز:   59471    
مجموعا:   86106432    

 اخبار  | زنجان  
 شماره مطلب: 1053060557 | 15:56 سه شنبه 24 بهمن 1396                                                                                                                 
فرماندار طارم: روستاييان پايه اقتصاد مقاومتي کشور هستند
فرماندار شهرستان طارم گفت: روستائیان نقش مهمی در تولید ناخالص ملی داشته و پایه اقتصاد مقاومتی در کشور بشمار می‌روند بطوری که بدون توجه به روستا نمی‌توانیم معضلات شهری را کم کنیم.

علی باقری روز دوشنبه در نشست طرح توسعه پایدار منظومه روستایی اظهار کرد: با توجه به اینکه در طرح منظومه روستایی توسعه در تمام بخش‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دیده ‌شده است، لذا اجرای این طرح باعث توانمندی و بهبود چشمگیر وضعیت معیشت ساکنین این شهرستان خواهد شد.

وی با اشاره به توسعه متوازن تمام روستاها در این طرح اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش مرکزی شهرستان طارم به عنوان مکان هدف و پایلوت برای این طرح در استان زنجان در نظر گرفته شده است، بخش چورزق این شهرستان از این طرح دور خواهد ماند.

وی ادامه داد: اگر قرار است توسعه پایدار متوازن در این شهرستان بر اساس طرح منظومه روستایی صورت پذیرد، بهتر است که کل شهرستان در نظر گرفته شود.

فرماندار طارم ادامه داد: با توجه به سیاستهای دولت تدبیر و امید در رابطه با توسعه پایدار روستاها، اجرای این طرح ، باعث به ثمر رسیدن هرچه زودتر سیاست دولت در جهت توسعه روستاها خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود منابع مالی ، کاهش آب در آینده و نیز خارج شدن کشاورزی از حوزه اقتصاد ،بهتر است حدالامکان به جای توسعه باغات کشاورزی از برنامه های جایگزین دیگری چون توسعه صنعت گردشگری، طرح گردشگری زمستانه با توجه به شرایط جغرافیایی شهرستان،احداث نواحی صنعتی جهت فرآوری محصولات کشاورزی، توسعه دامداری از طریق تشکیل مجتمع های خاصِ این حوزه، استفاده شود.

این مسئول اضافه کرد: اجرا کنندگان این طرح باید در بحث توسعه زیرساختها، نگاه ویژه ای به سرمایه گذاری بخش خصوصی داشته باشند چون دولت با توجه به ضعف اعتبارات به تنهایی قادر به اجرای این طرح نخواهد بود.

عباس محمدی معاون عمران روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان نیز در این جلسه گفت: طبق تفاهم نامه ای که در سال 1394 مابین استاندار زنجان و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور صورت پذیرفت، مقرر گردید جهت شروعِ طرح منظومه روستایی در استان زنجان، از محل اعتبارات ملی تامین اعتبار شود ، و مابقی طرح نیز از طریق اعتبارات استانی تامین شود.

این مسئول ضمن اشاره به ماده 27 برنامه ششم توسعه یادآور شد: با توجه به اینکه در برنامه ششم توسعه دولت موظف است به منظور تحقق سیاست‌های کلی برنامه و اقتصاد مقاومتی، شناسایی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در نواحی روستایی وارتقای منزلت اجتماعی روستاییان و جایگاه روستاها در اقتصاد ملی و ایجاد بستر لازم برای شکوفایی و پیشرفت عدالت‌ محور روستاها اقداماتی انجام دهد، جهت اشتغال زایی روستایی این طرح یکی از جامع ترین طرحهای توسعه پایدار روستایی است.

اجرای طرح منظومه های روستایی به صورت نمونه در 7 استان با هماهنگی استانداری‌ها در دست انجام است که بخش مرکزی شهرستان طارم زنجان نیز جزو آن ها است.

در قالب این طرح در هر استان، روستاها براساس شرایط اقلیمی، موقعیت جغرافیایی و ظرفیت ها، به تفکیک، منظومه هایی را تشکیل می دهند و هر یک به قطب های فرهنگی، کشاورزی، صنعتی و اقتصادی تبدیل می شوند.

جمعیت کل استان زنجان طبق سرشماری سال 95، یک میلیون و 57 هزار و 461 نفر برآورد شده است. از این تعداد 711 هزار و 177 نفر جمعیت شهری و 346 هزار و 284 نفر جمعیت روستایی می باشد.

طبق آخرین سرشماری جمعیت کل شهرستان طارم 47048 می باشد که 7121 نفر جمعیت شهری و 39927 نفر جمعیت روستایی این شهرستان است.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
عزم همگاني در زنجان براي ايجاد اشتغال پايدار در روستاها
با ابلاغ آیین نامه اجرایی طرح توسعه و اشتغال روستاییان، تمام بخش های اقتصادی استان برای تحقق اهداف ترسیم شده این طرح، آستین همت بالا زده اند.
15:32 سه شنبه 03 بهمن 1396
آبرساني به روستاي جابجا شده 'پالتلو' زنجان از حرف تا واقعيت
با تخصیص اعتبار اولیه برای تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی به روستای جابجا شده 'پالتلو' زنجان، تلاش بی وقفه اهالی این روستا بالاخره رنگ حقیقت به خود گرفت.
13:26 پنجشنبه 18 آبان 1396
روستاهاي مدعي کمبود آب در زنجان ۳ برابر سرانه مصرف، آب دريافت مي‌کنند
فرماندار شهرستان زنجان با تاکید بر اصلاح فرهنگ مصرف آب گفت: برخی از روستاهای مدعی کمبود آب در شهرستان زنجان سه برابر سرانه مصرف، آب دریافت می‌کنند.
14:26 دوشنبه 30 مرداد 1396
روز ملي روستا فرصتي براي معرفي آثار فرهنگي و هنري است
فرماندار دیواندره گفت: روز ملی روستا فرصت مناسبی برای معرفی و شناسایی آثار فرهنگی و هنری روستاییان به دیگران است.
11:06 چهارشنبه 18 مهر 1397
روستا‌ها در توسعه زنجان نقش محوري دارند
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: نقش روستا‌ها در توسعه همه جانبه زنجان و کشور، محوری است و باید این مهم همواره در برنامه ریزی ها مد نظر باشد.
15:06 سه شنبه 17 مهر 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی