جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   24    
عضو بر خط:   0    
امروز:   6990    
دیروز:   54343    
مجموعا:   84540996    

 اخبار  | مرکزی  
 شماره مطلب: 1053063935 | 13:30 شنبه 23 تیر 1397                                                                                                                 
117 دستگاه تجهيزات به بخش کشاورزي استان مرکزي پيوست
رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: 117 دستگاه انواع ماشین آلات و تجهیزات تخصصی در سال جاری به ناوگان کشاورزی این استان پیوست.

علیرضا کیشانی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: 78 دستگاه تراکتور، 2 دستگاه کمباین و 80 دستگاه دنباله بند و سایر تجهیزات بخش کشاورزی با سرمایه گذاری 512 میلیارد و 340 میلیون ریال از محل اعتبارات ماده پنج افزایش ضریب مکانیزاسیون به بخش کشاورزی استان مرکزی افزوده شد.

وی ادامه داد: همچنین 11 دستگاه کمباین نیز با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد و 920 میلیون ریال از محل اعتبارات اشتغال پایدار خریداری و به بخش کشاورزی استان مرکزی تزریق شد.

رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطر نشان کرد: بیش از 98 درصد تراکتورها و 100 درصد کمباین های خریداری شده برای بخش کشاورزی استان مرکزی در راستای منویات مقام معظم رهبری و حمایت از تولیدات داخلی از ماشین آلات و تجهیزات ساخت داخل تامین شده است.

کیشانی گفت: افزایش بهره وری سوخت، مصرف بذر، کود، سم، کاهش ضایعات و افزایش تولید محصولات کشاورزی مهمترین اهداف خرید این تجهیزات برای بخش کشاورزی استان مرکزی است.

وی، ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان مرکزی را در ابتدای امسال یک و 63 صدم درصد عنوان کرد و افزود: افزایش 15 صدم درصدی ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی استان تا پایان سال هدفگذاری شده است.

رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: 350 دستگاه کمباین و 12 هزار تراکتور اکنون در بخش کشاورزی استان مرکزی فعال است که با توجه به فرسودگی 50 درصد این تجهیزات و برای جلوگیری از هدر رفت محصولات کشاورزی نیاز است آهنگ نوسازی ناوگان کشاورزی استان تندتر شود.

کیشانی یادآور شد: 30 هزار هکتار جو، 20 هزار هکتار گندم و یک هزار و 100 هکتار کلزا در سال زراعی جاری در استان مرکزی برداشت شده که برداشت 95 درصد محصول گندم و جو و 100 درصد محصول کلزا استان با کمباین بوده است.

وی ادامه داد: جایگزینی و نوسازی ماشین آلات بخش کشاورزی علاوه بر کاهش حدود 15 درصدی مصرف سوخت در بخش مکانیزاسیون کشاورزی افزایش تولید، بهبود کیفیت محصولات و کاهش مصرف سموم و کودهای شیمیایی را به همراه دارد.

رئیس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، ملاک تحویل سوخت به ماشین آلات بخش کشاورزی را دریافت کارت معاینه فنی از سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام کرد و گفت: نظارت این سازمان بر صدور کارت معاینه فنی برای رفع نواقص این ماشین آلات و جلوگیری از هدر رفت محصولات کشاورزی انجام می شود.

کیشانی افزود: سوخت رسانی به 491 دستگاه ماشین آلات بخش کشاورزی در خرداد ماه و 505 دستگاه در تیر ماه امسال با نظارت سازمان جهاد کشاورزی انجام شده است.

استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور است.

این استان با وجود صنعتی بودن در زمره 10 استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که 90 هزار بهره بردار شامل 20 درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.

670 هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و 2 دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.

این استان رتبه چهارم تولید بچه ماهی قزل آلا، رتبه اول در تنوع تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم تولید گل ها شاخه بریده، رتبه سوم در تولید گل و گیاهان زینتی، رتبه دوم سطح زیر کشت و تولید انار کشور، رتبه ششم تولید پسته، مقام هشتم تولید گل محمدی، مقام نهم در تولید انگور، رتبه سوم در تولید لوبیا و رتبه پنجم در تولید جو را به خود اختصاص داده است.

استقرار ایستگاه انار ساوه، پژوهشکده گل و گیاهان زینتی محلات، ایستگاه ملی تحقیقات لوبیای خمین، وجود شعبه ششم تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، وجود ایستگاه تحقیقات ماهیان زینتی و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی نیز از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی استان مرکزی است.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
رشد توليدات کشاورزي با وجود محدوديت هاي آبي
رشد تولیدات کشاورزی با وجود محدودیت های آبی و خشکسالی های پی در پی را می توان مهمترین دستاورد وزارت جهادکشاورزی در سال 96 ارزیابی کرد که برای دومین سال متوالی خودکفایی در تولید محصول استراتژیک گندم را رقم زد.
10:31 سه شنبه 14 فروردین 1397
8.2 درصد تسهيلات مکانيزاسيون کشاورزي در آذربايجان غربي جذب شد
رییس اداره امور فناوری های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 8.2 درصد از تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی استان از ابتدای سال جاری تا نیمه خرداد ماه جذب شده است.
11:20 پنجشنبه 31 خرداد 1397
تسهيلات مکانيزاسيون کشاورزي جويبار
امسال از محل تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی، 16 میلیارد ریال تسهیلات به شهرستان جویبار اختصاص یافت.
00:52 جمعه 25 خرداد 1397
جذب اعتبارات مکانيزاسيون کشاورزي در محمودآباد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد از جذب 190 درصدی تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزری در این شهرستان خبر داد.
11:11 جمعه 28 اردیبهشت 1397
اعتبارات 155 ميلياردي مکانيزاسيون کشاورزي براي غرب مازندران
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر خبر داد: امسال از محل خط اعتباری شماره 6، بیش از 155 میلیارد ریال اعتبار به بخش کشاورزی غرب مازندران اختصاص یافت.
12:09 چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی