جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   17    
عضو بر خط:   0    
امروز:   38663    
دیروز:   64605    
مجموعا:   86220319    

 اخبار  | ایلام  
 شماره مطلب: 1053064363 | 11:32 جمعه 12 مرداد 1397                                                                                                                 
700 ميليارد ريال اعتبار براي تامين آب عشاير مصوب شد
رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: امسال 700 میلیارد ریال اعتبار از سوی هیات دولت از محل منابع حاصل از احکام بودجه، مالیات بر افزایش افزوده و برنامه ششم توسعه برای تامین و انتقال آب عشایر کشور مصوب شده اما هنوز تخصیص نیافته است.

کرمعلی قندالی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در حال حاضر 600 دستگاه تانکر آبرسان روزانه 15 هزار لیتر آب را حمل و به عشایر می رسانند.

وی اضافه کرد: مقرر شده تا پایان سال جاری 90 دستگاه تانکر آبرسان و 120 ماشین کمک فنردار به ادارات عشایر استان ها تحویل داده شود که سهم استان ایلام چهار تانکر و پنج دستگاه ماشین کمک فنردار است.

قندالی یادآور شد: منابع آبی در سال های اخیر محدود و حجم آب منابع اندک شده اما با این وجود شبکه های آبرسانی در نزدیک ترین کانون های اسکان سالیانه ییلاق و قشلاق عشایر استقرار یافته است.

وی گفت: طی سه سال اخیر هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تامین نهاده و پرورش دام پرداخت شده و همچنین از محل قانون توسعه پایدار روستایی و عشایری اولویتی برای پرداخت تسهیلات به عشایر در نظر گرفته شده است.

وی در مورد مشکل خطوط ارتباط دهی عشایر یادآور شد: بر اساس بخشنامه شورای عشایر کشور وزارت ارتباطات مکلف است سرویس های آنتن دهی برای نقاط کور محل اسکان عشایر به عنوان یک ضرورت اقدام کند.

قندالی در خصوص دام مازاد و حذفی عشایر اضافه کرد: دولت بر حسب شرایط بازار و تنظیم قیمت ها دام حذفی یا مازاد عشایر را به قیمت تضمین شده خریداری می کند اما امسال به توجه به افزایش قیمت ها عشایر تمایلی برای فروش دام به دولت با قیمت پیشنهادی نداشتند و ترجیح آنها فروش دام در بازار آزاد با نرخ بالاتر است.

وی درباره سرشماری عشایر اظهار داشت: سرشماری نفوس و دام عشایر هر 10 سال یکبار انجام می گیرد و سال 98 نیز سرشماری این جامعه در کل کشور انجام می پذیرد.

رئیس سازمان امور عشایری افزود: هرچند زندگی و جمعیت عشایری در این مدت دستخوش تحول شده اما طی 10 سال گذشته جمعیت زیادی از جامعه عشایری کاسته نشده و در هر خانوار که زندگی عشایری داشته اند حداقل یک یا 2 نفر همچنان این نوع زندگی سنتی را ادامه می دهند.

یک میلیون و 213 هزار نفر معادل 1.8 درصد از جمعیت کل کشور متعلق به جامعه عشایر است و مقدار دام سبک و سنگین آنها 23 میلیون راس است که 28 درصد آن را دام سبک و چهار درصد را دام سنگین تشکیل داده است.

میزان تولید انواع فرآورده های عشایری 5.7 میلیون تن با ارزش ریالی 50 هزار میلیارد ریال است.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
1500 ميليارد ريال از ماليات بر ارزش افزوده به عشاير مي رسد
رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تخصیص مالیات بر ارزش افزوده به عشایر تا پایان سال جاری بر اساس پیش بینی ها به یک هزار و 500 میلیارد ریال می رسد.
14:38 پنجشنبه 05 مهر 1397
توزيع ۲۵ هزار راس دام عشاير براي ذبح در قربان
رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ۲۰ تا ۲۵ هزار رأس دام عشایری برای ذبح در عید قربان در سراسر کشور توزیع می‌شود که ۶ تا ۷ هزار رأس آن در استان تهران توزیع خواهد شد.
09:18 دوشنبه 29 مرداد 1397
آب آشاميدني ۷۵۰ روستاي فارس با تانکر تامين مي‌شود
‌معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به تنش آبی موجود در این استان یادآور شد که هم‌اینک آب آشامیدنی مورد نیاز ۷۵۰ روستا در فارس با تانکر تامین می‌شود.
11:03 جمعه 19 مرداد 1397
120 هزار ميليارد ريال براي توسعه روستاهاي کشور اختصاص يافت
معاون سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم گفت: قانون اشتغال و توسعه روستایی با پیگیری های دولت تصویب شد و 120 هزار میلیارد ریال تسهیلات به همین منظور در کشور تخصیص یافت.
11:02 شنبه 09 تیر 1397
کم آبي رمق روستاهاي استان سمنان را گرفته است
آب زیربنای توسعه و حیات زندگی است که اکنون اهالی شماری از روستاهای استان سمنان برای تامین آن با مشکلات جدی مواجه اند که رفع این نیاز اساسی با توجه به ادامه خشکسالیها در سال های اخیر، نیازمند اتخاذ تدابیر اصولی از سوی مسوولان امر است.
12:13 دوشنبه 30 بهمن 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی