جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   15    
عضو بر خط:   0    
امروز:   12481    
دیروز:   43383    
مجموعا:   84266443    

 اخبار  | ایلام  
 شماره مطلب: 1053065081 | 12:38 دوشنبه 19 شهریور 1397                                                                                                                 
رويکرد بنياد علوي محروميت زدايي از مناطق روستايي است
عضو هیئت مدیره بنیاد علوی گفت: بنیاد علوی در کنار بنیاد مستضعفان در راستای زدودن غبار محرومیت از مناطق محروم و روستایی کشور تلاش می کند.

به گزارش خبرنگار ما، خداکرم جلالی در دیدار با استاندار ایلام اظهار داشت: یکی از اقدامات صورت گرفته این بنیاد در منطقه قلعه ‌گنج استان کرمان بوده زیرا این منطقه به لحاظ امنیتی، اقتصادی و ... وضعیت ویژه‌ای داشت بنابراین به‌ عنوان هدف انتخاب شد.

وی ادامه داد: در گذشته تنها فقر تک‌ بعدی یعنی فقر درآمدی مدنظر بود، اما اکنون فقر چند بعدی شامل فرهنگی، اقتصادی، بهداشت، آموزش و ... مطرح است که این بنیاد به خوبی در همه زمینه ها به افراد محروم منطقه کمک می کند.

عضو هیات مدیره بنیاد علوی از بین بردن شکاف طبقاتی را به‌ عنوان راهکاری برای رفع محرومیت و فقر نام برد و افزود: بنیاد علوی در سراسر کشور به طرح‌ های تولیدی و توسعه‌ای تسهیلات پرداخت می‌کند.

جلالی تاکید کرد: بنیاد علوی در سه بخش کشاورزی و دامداری، صنعت و معدن و خدمات تسهیلات پرداخت می‌کند که علاوه بر رفع محرومیت موجب ایجاد اشتغال و توانمندی افراد شود.

وی به آمادگی کامل این بنیاد مستضعفان برای اجرای طرح توسعه ای شهرستان ملکشاهی و مشارکت در آن تاکید کرد و افزود: آمادگی داریم برای کمک به توسعه این شهرستان مشارکت داشته باشیم.

استاندار ایلام نیز ضمن از خدمات بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی در استان ایلام تقدیر کرد و گفت: شهرستان ملکشاهی از مناطق محروم استان است و این استانداری آمادگی کامل دارد در طرح توسعه ای بنیاد مستضعفان مشارکت جدی داشته باشد.

قاسم سلیمانی دشتکی اظهار داشت: ملکشاهی ظرفیت های زیادی در حوزه های کشاورزی، خدمات، گردشگری دارد که می توان با سرمایه‌گذاری درست این ظرفیت ها را به فعلیت رساند.

وی، بر تجمیع منابع در این طرح تاکید کرد و افزود: باید علاوه بر هماهنگ کردن تمامی منابع از مشارکت مردم نیز در این طرح استفاده کرد تا شاهد هم افزایی بیشتر در اجرای این طرح راهبردی باشیم.

استاندار ایلام با اشاره به آهنگ توسعه استان ابراز امیدواری کرد که در صورت استفاده درست از ظرفیت ها و منابع موجود بتوان شاهد یک طرح توسعه ای بهتر از قلعه گنج کرمان بود.

گفتنی است عضو هیات مدیره بنیاد علوی و دارابی معاون اداری مالی بنیاد علوی به نمایندگی از بنیاد مستضعفان به همراه مسئولان ذیربط در خصوص اجرای طرح توسعه پایدار در شهرستان ملکشاهی و مناطق روستایی استان با سلیمانی دشتکی استاندار ایلام دیدار و گفتگو کردند.

طرح توسعه ملکشاهی علاوه بر اینکه زیرساخت های توسعه ای را دنبال می کند در جهت اشتعالزایی نیز ورود جدی داشته به نحویکه با مشارکت دولت و بنیاد بصورت 50، 50 در جهت ایجاد کارآفرینی به دنبال شکوفایی ظرفیت های منطقه و خودکفایی مردم این دیار است.

همچنین در راستای سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید برای محرومیت زدایی از نقاط مختلف کشور قرار است شهرستان ملکشاهی بعنوان یکی از محروم ترین نقاط استان ایلام بعنوان پایلوت مورد توجه ارگان های و نهادهای دولتی و غیر دولتی چون بنیاد مستضعفان قرار گیرد و با الگوبرداری از طرح توسعه پایدار شهرستان قلعه گنج کرمان این شهرستان نیز از محرومیت خارج گردد.

لازم به ذکر است که بنیاد مستضعفان پیش از این چند طرح بزرگ کشاورزی در این استان از جمله دامداری بزرگ 700 راسی در شهرستان ایوان و کشت مزارع بزرگ زیتون در اراضی مستعد و واگذاری اسناد به مردم در مناطق محروم چرداول نیز انجام داده است.
منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
ارائه خدمات رايگان دندان پزشکي در روستاهاي محروم
به همت بنیاد مستضعفان و گروه جهادی شهید کاظمی تیم۲۰نفر از مجرب ترین پزشکان کشور در حوزه بهداشت دهان و دندان خدمات دندانپزشکی ارائه می کنند.
12:42 چهارشنبه 24 مرداد 1397
طرح تحول سلامت غبار محروميت را از روستاهاي زنجان زدود
طرح تحول سلامت از مهمترین و بزرگترین دستاورد دولت تدبیر و امید بشمار می رود که علاوه بر کاهش پرداختی ها از جیب مردم به افزایش کیفی خدمات درمانی و زدودن غبار محرومیت از مناطق روستایی این استان منجر شد.
11:59 جمعه 12 مرداد 1397
بنياد مستضعفان محروميت زدايي از روستاهاي قلعه گنج کرمان را آغاز کرد
بنیاد مستضعفان کشور در جریان اقدامات محرومیت زدایی خود در جنوب استان کرمان با مشارکت دستگاههای اجرایی ایجاد زیرساختهای لازم در 2 روستای دیگر قلعه گنج شامل جلدر و بونگرو در بخش چاه دادی این شهرستان را در اولویت برنامه کاری خود قرار داده است.
12:53 شنبه 30 تیر 1397
توسعه روستايي؛ راهبردي براي کاهش حاشيه نشيني در کهگيلويه و بويراحمد
با هر معیاری که سنجیده شود مهاجرت روستائیان به شهرها، آسیب‌های متعددی به همراه دارد چون روستائیان دیروز به حاشیه نشینان امروز و کشاورزان سابق به صاحبان مشاغل کاذب تبدیل می‌شود و همین مسائل، آسیب‌های اجتماعی متعددی را برای هر ۲ جامعه شهری و روستایی پدید می‌آورد.
19:55 شنبه 18 آذر 1396
لزوم ممانعت از تخليه روستاها و حاشيه‌نشيني
معاون دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری گفت: باید جلوی تخلیه روستاها و متعاقب آن توسعه حاشیه‌نشینی را بگیریم.
13:30 چهارشنبه 01 شهریور 1396
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی