جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   21    
عضو بر خط:   0    
امروز:   14142    
دیروز:   43383    
مجموعا:   84268104    

 اخبار  | تهران  
 شماره مطلب: 1053065122 | 15:37 چهارشنبه 21 شهریور 1397                                                                                                                 
تلاش براي تامين آب پايدار در روستا‌ها/ وجود ۲۵ هزار انشعاب غير مجاز در کاربري‌هاي مختلف
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان تهران گفت: تعداد ۲۳۰ روستا تحت پوشش مجتمع‌های آب رسانی قرار دارد که بالغ بر۶۰ درصد کل روستا‌های استان تهران است.

رضا پوررجب در نشست خبری با بیان اینکه پر جمعیت‌ترین روستا‌های کشور در استان تهران متمرکز شده اند خاطر نشان کرد: بالغ بر ۱۶ شهرستان در استان تهران و ۴۱۲ روستا تحت پوشش اب و فاضلاب روستایی استان تهران قرار دارند.

وی افزود: جمعیت این تعداد روستا و شهرستان بالغ بر ۸۱۶ هزار نفر است که از این جمعیت حدود ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش شبکه و اب و فاضلاب هستند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان تهران با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۳۶۶ کیلومتر از شبکه آب و فاضلاب فرسوده است عنوان کرد: این رقم نشان می‌دهد ۱۲ درصد از شبکه آب و فاضلاب فرسوده هستند.
 
پوررجب در گوشه ای از صحبت‌های خود به تعداد انشعابات غیرمجاز در روستاها اشاره کرد و گفت: از ۱۶۰ هزار انشعاب اب در ۴۱۲ روستا بالغ بر ۲۵ هزار انشعاب غیر مجاز در کاربری‌های خانگی، ویلایی، صنایع و زمین‌های کشاورزی وجود دارد.
 
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان تهران در پاسخ به سوال خبرگزاری میزان مبنی بر اینکه چه برنامه برای رفع مشکل قطعی برق پمپ های اب و خارج شدن چاه ها از مدار در روستاهای استان تهران تدوین شده خاطرنشان کرد: قبل از شروع پیک برق امسال برنامه ای چیده شد تا تمام فیدرهایی که وظیفه تامین اب شرب در روستاها را دارند قطع نشود که ۸۰ درصد درصد آن عملی شد.

وی افزود: برای رفع این مشکل حدود ۱۵ دیزل ژنراتور وارد مدار شد و حدود ۲۰ درصد از روستاها هنوز با این مشکل روبرو هستند.

پوررجب با اشاره به اینکه در سال جاری روستاهای استان تهران با کمترین چالش روبرو بودند اظهار کرد: این مشکل در بیشتر روستاهای ملارد، پیشوا و رباط کریم رخ داده است.
 
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان تهران گفت: پایداری منابع آب در روستا‌ها نسبت به شهر‌ها کمتر است در چنین شرایطی به منظور ایجاد شرایط پایدارتر درعرصه تأمین آب روستایی و کاهش نسبی سرانه سرمایه گذاری در ایجاد تأسیسات و فراهم نمودن شرایط مطمئن و پایدار برای بهره برداری طرح‌های مجتمع آبرسانی مطالعه گردید و برای جایگزینی با طرح‌های آبرسانی تک روستایی به اجرا درآمد.
 
وی افزود: در حال حاضر در استان تهران ۴۱۲ روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران قرار دارند که بیش از ۹۲ درصد را شامل می‌شود و برای جمعیتی بیش از ۸۱۶ نفر از طریق ۴۳۰ منبع آب با دبی ۳۰۰۰ لیتر بر ثانیه بعد از طی هزار و ۱۵۳ کیلومتر خط انتقال و ۲ هزار و ۳۲۶ کیلومتر شبکه توزیع به مشترکین می‌رسد.
 
پوررجب تعداد مجتمع‌های آبرسانی را ۲۶ مجتمع اعلام کرد و گفت: بالغ بر ۲۳۰ روستا تحت پوشش این مجتمع‌ها هستند و جمعیتی بیش از ۵۷۶ هزار نفر تحت پوشش خود قرار داده است.
 
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان تهران با اشاره به اینکه در سال ۹۶ نسبت به تکمیل ۱۲ مجتمع آبرسانی اقدام شده خاطرنشان کرد: بالغ بر ۵۶ روستا با جمعیتی حدود ۱۶۰ هزار نفر از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شدند و اعتبار هزینه شده حدود ۲۱۸ میلیارد ریال بوده است.
 
وی افزود: در سال ۹۷ طی برنامه ریزی انجام شده از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با اعتباری بالغ بر ۲۵۴ میلیارد ریال ۶۳ روستا با جمعیتی بیش از ۱۶۵ هزار نفر از آب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.منبع: میزان
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
مردم روستاي ميرآباد چابهار از نعمت برق موقت بهره مند مي شوند
رئیس اداره برق چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: مردم روستای میرآباد واقع در حاشیه این شهر بعد از گذشت 2 دهه، بزودی از برق موقت بهره مند می شوند.
01:47 پنجشنبه 29 شهریور 1397
کودک هفت ساله در روستاي مرزي گنبد در آب انبار غرق شد
فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان از غرق شدن دختر هفت ساله از اهالی روستای مرزی هوتن در بخش داشلی برون گنبد به علت افتادن در آب انبار خبر داد.
01:10 پنجشنبه 29 شهریور 1397
آغاز کوچ پاييزه عشاير تهران
کوچ پاییزه عشایر استان از مناطق ییلاقی (سردسیر) به سمت مناطق قشلاقی (گرمسیر) از ۱۵ شهریورماه جاری آغاز شد و به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت.
13:02 سه شنبه 27 شهریور 1397
طرح آبرساني به 12 روستاي باشت آغاز شد
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی باشت گفت: عملیات اجرایی آبرسانی به 12 روستای این شهرستان در مناطق به یدک و چهار راه گشین آغاز شد.
12:48 سه شنبه 27 شهریور 1397
آبرساني به 900 روستاي استان اردبيل در جريان است
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: با بهره برداری از 15مجتمع آبرسانی در حال احداث 900 روستای استان از آب شرب بهداشتی بهره مند می شوند.
12:36 سه شنبه 27 شهریور 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی