جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   25    
عضو بر خط:   0    
امروز:   33753    
دیروز:   35871    
مجموعا:   95561140    

 اخبار  | تهران  
 شماره مطلب: 1053065122 | 15:37 چهارشنبه 21 شهریور 1397                                                                                                                 
تلاش براي تامين آب پايدار در روستا‌ها/ وجود ۲۵ هزار انشعاب غير مجاز در کاربري‌هاي مختلف
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان تهران گفت: تعداد ۲۳۰ روستا تحت پوشش مجتمع‌های آب رسانی قرار دارد که بالغ بر۶۰ درصد کل روستا‌های استان تهران است.

رضا پوررجب در نشست خبری با بیان اینکه پر جمعیت‌ترین روستا‌های کشور در استان تهران متمرکز شده اند خاطر نشان کرد: بالغ بر ۱۶ شهرستان در استان تهران و ۴۱۲ روستا تحت پوشش اب و فاضلاب روستایی استان تهران قرار دارند.

وی افزود: جمعیت این تعداد روستا و شهرستان بالغ بر ۸۱۶ هزار نفر است که از این جمعیت حدود ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش شبکه و اب و فاضلاب هستند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان تهران با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۳۶۶ کیلومتر از شبکه آب و فاضلاب فرسوده است عنوان کرد: این رقم نشان می‌دهد ۱۲ درصد از شبکه آب و فاضلاب فرسوده هستند.
 
پوررجب در گوشه ای از صحبت‌های خود به تعداد انشعابات غیرمجاز در روستاها اشاره کرد و گفت: از ۱۶۰ هزار انشعاب اب در ۴۱۲ روستا بالغ بر ۲۵ هزار انشعاب غیر مجاز در کاربری‌های خانگی، ویلایی، صنایع و زمین‌های کشاورزی وجود دارد.
 
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان تهران در پاسخ به سوال خبرگزاری میزان مبنی بر اینکه چه برنامه برای رفع مشکل قطعی برق پمپ های اب و خارج شدن چاه ها از مدار در روستاهای استان تهران تدوین شده خاطرنشان کرد: قبل از شروع پیک برق امسال برنامه ای چیده شد تا تمام فیدرهایی که وظیفه تامین اب شرب در روستاها را دارند قطع نشود که ۸۰ درصد درصد آن عملی شد.

وی افزود: برای رفع این مشکل حدود ۱۵ دیزل ژنراتور وارد مدار شد و حدود ۲۰ درصد از روستاها هنوز با این مشکل روبرو هستند.

پوررجب با اشاره به اینکه در سال جاری روستاهای استان تهران با کمترین چالش روبرو بودند اظهار کرد: این مشکل در بیشتر روستاهای ملارد، پیشوا و رباط کریم رخ داده است.
 
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان تهران گفت: پایداری منابع آب در روستا‌ها نسبت به شهر‌ها کمتر است در چنین شرایطی به منظور ایجاد شرایط پایدارتر درعرصه تأمین آب روستایی و کاهش نسبی سرانه سرمایه گذاری در ایجاد تأسیسات و فراهم نمودن شرایط مطمئن و پایدار برای بهره برداری طرح‌های مجتمع آبرسانی مطالعه گردید و برای جایگزینی با طرح‌های آبرسانی تک روستایی به اجرا درآمد.
 
وی افزود: در حال حاضر در استان تهران ۴۱۲ روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران قرار دارند که بیش از ۹۲ درصد را شامل می‌شود و برای جمعیتی بیش از ۸۱۶ نفر از طریق ۴۳۰ منبع آب با دبی ۳۰۰۰ لیتر بر ثانیه بعد از طی هزار و ۱۵۳ کیلومتر خط انتقال و ۲ هزار و ۳۲۶ کیلومتر شبکه توزیع به مشترکین می‌رسد.
 
پوررجب تعداد مجتمع‌های آبرسانی را ۲۶ مجتمع اعلام کرد و گفت: بالغ بر ۲۳۰ روستا تحت پوشش این مجتمع‌ها هستند و جمعیتی بیش از ۵۷۶ هزار نفر تحت پوشش خود قرار داده است.
 
مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان تهران با اشاره به اینکه در سال ۹۶ نسبت به تکمیل ۱۲ مجتمع آبرسانی اقدام شده خاطرنشان کرد: بالغ بر ۵۶ روستا با جمعیتی حدود ۱۶۰ هزار نفر از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شدند و اعتبار هزینه شده حدود ۲۱۸ میلیارد ریال بوده است.
 
وی افزود: در سال ۹۷ طی برنامه ریزی انجام شده از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با اعتباری بالغ بر ۲۵۴ میلیارد ریال ۶۳ روستا با جمعیتی بیش از ۱۶۵ هزار نفر از آب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.منبع: میزان
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 مطالب مرتبط 
                                                                                                                
ايستگاه آب گوران آبرساني به 14 روستا را بهبود مي دهد
فرماندار شهرستان قشم گفت: از هفته آینده، با ورود ایستگاه پمپاژ آب گوران به مدار آب رسانی در غرب جزیره، آبرسانی همزمان به 14 روستا با کیفیت بهتری انجام می گیرد.
13:48 پنجشنبه 29 فروردین 1398
واگذاري بيش از 13 هزار انشعاب جديد آب شرب روستايي در گيلان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از واگذاری 13هزار و 426 فقره انشعاب جدید آب شرب طی سالجاری به روستاییان استان خبر داد.
13:16 پنجشنبه 29 فروردین 1398
بارش ها نياز به آبرساني روستايي در اردستان را کاهش داد
رییس اداره آب و فاضلاب روستایی اردستان با اشاره به حمل و توزیع افزون بر 66 هزار مترمکعب آب آشامیدنی به نقاط روستایی این شهرستان در سال گذشته گفت: بارش های رگباری باران که از آغاز سال جدید شاهد بودیم، به کاهش نیاز برای آبرسانی روستایی منجر می شود.
13:10 پنجشنبه 29 فروردین 1398
وصل شدن آب شرب ۷۹۳روستاي سيل زده لرستان
با تلاش کارکنان آبفار استان از جمع ۷۹۶روستای سیل زده، آب شرب ۷۹۳روستا وصل شد.
11:43 سه شنبه 27 فروردین 1398
آب شرب 98 روستاي سيل زده خوزستان همچنان قطع است
سرپرست شرکت آبفا روستایی خوزستان گفت: سیلاب باعث قطع آب شرب یکهزار و 81 روستای خوزستان با جمعیت 320 هزار نفر شد که آب شرب بخشی از این روستاها وارد مدار شد اما همچنان آب 98 روستا قطع است.
11:22 سه شنبه 27 فروردین 1398
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی