جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   27    
عضو بر خط:   0    
امروز:   25312    
دیروز:   58988    
مجموعا:   91217000    

 اخبار  | همدان  
 شماره مطلب: 1053065572 | 10:48 یک شنبه 15 مهر 1397                                                                                                                 
پاکسازي روستاي گردشگري ورکانه
به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان و با همکاری اداره‌کل حفاظت از محیط زیست استان طرح پاکسازی محوطه روستای هدف گردشگری ورکانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، پاکسازی روستای ورکانه با هدف داشتن محیط زیستی پاک و عاری از هر گونه زباله با حضور جمعی از دانشجویان و خبرنگاران خبرگزاری ایسنا برگزار شد.

مهدی رضازاده کارشناس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان با بیان اینکه محیط زیست امانتی نزد ما برای آیندگان است، گفت: در راستای تحقق اصل ۵۰، حفاظت و حراست از محیط زیست وظیفه همه است که باید به آن توجه ویژه داشت.

وی افزود: در حال حاضر حفاظت از محیط زیست به صورت یک فرهنگ عمومی در بین آحاد مردم دیده می شود و در هنگام حضور در طبیعت حتما کیسه زباله همراه دارند.

وی از دانشجویان خواست که به پویش «نه به کیسه‌های پلاستیکی» بپیوندند و عنوان کرد: مدارس و دانشگاه‌ها به صورت مستمر برنامه‌های پاکسازی را در مناطق مختلف در سطح استان برگزار می‌کنند.

رضازاده تصریح کرد: پسماندها به عنوان عمده آلاینده‌های زیست‌محیطی استان هستند و در حال حاضر دو محل در شمال و جنوب استان برای بازیافت در نظر گرفته شده و در حال تکمیل پروژه هستیم.

وی ادامه داد: شیشه ۴۰۰۰ سال، پلاستیک ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ سال، پوست میوه ۶ ماه و آدامس ۵ سال زمان برای بازیافت و بازگشت به طبیعت نیاز دارند، با اینکه برخی از زباله‌ها نیز آرام آرام در طبیعت تجزیه می‌شود اما برخی دیگر نه تنها تجزیه نمی‌شود بلکه اثرات مخربی نیز بر محیط زیست وارد می‌کنند.

کارشناس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان همدان توزیع کیسه‌های پارچه‌ای، پخش تراکت و بروشورهای زیست‌محیطی و شرکت در برنامه‌های پاکسازی طبیعت را از جمله برنامه‌های این اداره در حوزه زیست‌محیطی برشمرد.

وی در پایان تأکید کرد: امیدواریم روند اجرای این‌گونه فعالیت‌ها توسط دانشجویان و مسئولان جهاددانشگاهی ادامه‌دار باشد و بیشتر در نقاطی که متولی خاصی نداشته و نیازمند پاکسازی است، انجام گیرد.منبع: خبرگزاری بین المللی قرآن
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
حريم محورهاي روستايي مياندوآب از زباله پاکسازي شد
رییس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب گفت: با تلاش و همکاری محیط بانان این اداره و نهادهای مرتبط، حاشیه سه محور روستایی این شهرستان از زباله و نخاله های ساختمانی به طور کامل پاکسازی شد.
06:56 یک شنبه 11 آذر 1397
هيچ طلاقي در روستاي ازغند به ثبت نرسيده است
فرماندار طرقبه‌ شاندیز درباره روستای ازغند گفت: در سه سال اخیر هیچ طلاقی در این روستا به ثبت نرسیده است و در حال حاضر هیچ‌کس در این روستا اعتیاد به مواد مخدر ندارد.
11:25 چهارشنبه 02 آبان 1397
طرح جمع آوري پسماندها در 70 روستاي مراغه اجرا مي شود
بخشدار مرکزی مراغه از اجرای طرح جمع آوری پسماندهای روستایی در 70 روستای این بخش خبرداد و گفت: این طرح در راستای بهبود وضعیت بهداشتی و زیست محیطی روستاها و با مشارکت دهیاری ها و بخشداری مرکزی اجرا می شود.
12:19 سه شنبه 01 آبان 1397
ارتقا سطح مهارت زنان روستايي در اولويت است
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: ارتقا سطح مهارت زنان به خصوص در روستاها از اولویت برنامه های امور زنان و خانواده است.
10:10 یک شنبه 22 مهر 1397
روستاهاي ديلمان از زباله پاک مي شوند
بخشدار دیلمان گفت: طرح جمع آوری زباله با مشارکت 40روستا در بخش دیلمان از توابع شهرستان سیاهکل به اجرا درآمده که بیش از یک تن زباله جمع آوری شده است.
11:54 چهارشنبه 18 مهر 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی