جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   22    
عضو بر خط:   0    
امروز:   11500    
دیروز:   40548    
مجموعا:   98131773    

 اخبار  | خراسان شمالی  
 شماره مطلب: 1053065617 | 13:56 سه شنبه 17 مهر 1397                                                                                                                 
آمارگيري از وضعيت واحد‌هاي مسکوني ۲۰۹ روستاي خراسان‌شمالي
مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی گفت: براساس چهارمین طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی همزمان با سراسر کشور وضعیت واحد‌های مسکونی ۲۰۹ روستای استان آمارگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما، علی محمدی، مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی استان در نشست خبری اظهار کرد: چهارمین طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی همزمان با سراسر کشور ۲۱ مهرتا ۲۱ آبان ماه سال جاری در استان نیز آغاز شده و وضعیت واحدهای مسکونی ۲۰۹ روستای خراسان شمالی بررسی خواهدشد.

وی با اشاره به اجرذای این طرح در میان ۳۰ درصد از روستاهای استان، ادامه داد: در مجموع چهارهزار و ۲۵۹ واحد مسکونی مقام سازی شده طی سال های گذشته به لحاظ نوع ساه، عمر واحد،مساحت عرصه و عیان، وضعیت مالکیت،نوع سکونت، فضاهای معیشتی، جمعیت خانوارو مشخصات بافت مسکونی موردآمارگیری قرار می‌گیرند.

محمدی با تاکید بر لزوم مشارکت مردم، دهیاران و شوراهای اسلامی در این طرح، عنوان کرد: آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی استان با مشارکت ۳۰ نفر ناظر فنی آموزش دیده و دو سرپرست و هماهنگ کننده از تهران با بکارگیری ۹ دسگاه خودرو در استان انجام خواهدشد.

وی یادآورشد: وجه تمایز آمارگیری سال جاری با سنوات گذشته، اختصاص ۳۰درصد نمونه‌های واحدهای مسکونی کشور به واحدهای مسکونی استفاده کننده از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی است به گونه ای که در نتایج امکان مقایسه این واحدها با سایرواحدهای مسکونی فراهم شود.

محمدی شناخت برخی از ویژگی های مرتبط با مسکن در آبادی های هر استان، بررسی مشخصات کمی و کیفی واحدهای مسکونی تحت پوشش طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به تفکیک استان و شهرستان را از اهداف این طرح برشمرد.

وی عنوان کرد: در این آمارگیری اطلاعات واحدهای مسکونی از طریق مصاحبه مستقیم با خانوار ساکن در واحد مسکونی و تکمیل پرسشنامه طرح و اطلاعات آبادی از طریق صحبت با مطلعین محلی در روستا وتکمیل پرسشنامه آبادی جمع آوری می‌شود.

محمدی با بیان اینکه در مجموع درصد خطا در این طرح حدود پنج درصد است، یادآورشد: براساس این طرح تحلیل برخی موارد همانند شناخت واقعیت‌های موجود مسکن و روند تحولات آن در طی زمان، توسعه سیستم جامع اطلاعاتی مسکن روستایی با ایجاد پایگاه اطلاعاتی و تخصصی مسکن روستایی، تهیه و تدوین شاخص‌های مسکن روستایی و ارزیابی تغییرات هزینه احداث مسکن روستایی و نقش وام‌های طرح ویژه وتغییرات آن در تامین این هزینه و بررسی وضعیت روستاها از نظر بافت مسکونی، نحوه گسترش و الگوی استفاده ازمصالح و امکانات و تسهیلات مرتبط با سکونت امکان پذیر است.منبع: خبرگزاری بین المللی قرآن
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
روستاهاي مشهد جولانگاه ساخت و ساز غيرمجاز
افزایش قیمت مسکن و تمایل شهروندان کلانشهر مشهد به ساخت تفرجگاه های شخصی، روستاها و اراضی اطراف شهر را به جولانگاه ساخت و سازهای غیر مجاز تبدیل کرده است.
05:01 دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
23 درصد خانه هاي روستايي راز و جرگلان مقاوم است
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: به علت استقبال نکردن روستاییان راز و جرگلان از تسهیلات مقاوم سازی مسکن، تنها 23 درصد خانه های روستایی این شهرستان مرزی مقاوم سازی شده است.
12:34 یک شنبه 18 فروردین 1398
420 هزار واحد روستايي از محل تسهيلات مسکن مهر احداث شد
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: تاکنون علاوه بر 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر شهری، از محل تسهیلات مسکن مهر در مناطق روستایی 420 هزار واحد احداث شده است.
09:30 شنبه 10 شهریور 1397
350 منزل روستايي خراسان شمالي در معرض رانش است
معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: 350 واحد مسکونی در روستاهای استان به علت حادثه های رانش زمین و یا سنگ افتان، در معرض خطر است.
10:34 یک شنبه 29 اردیبهشت 1398
برآورد خسارت سيل به منازل روستايي خوزستان رو به افزايش است
مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: پیش بینی می شود که برآورد خسارت سیل به منازل روستایی استان به بیش از 20 هزار واحد افزایش خواهد یافت.
10:46 چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی