جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   17    
عضو بر خط:   0    
امروز:   1050    
دیروز:   70537    
مجموعا:   93022989    

 اخبار  | آذربایجان غربی  
 شماره مطلب: 1053065646 | 08:55 جمعه 20 مهر 1397                                                                                                                 
3500 واحد مسکن روستايي در نقده مقاوم سازي شد
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نقده با اشاره به اینکه این شهرستان دارای هشت هزار و 300 واحد روستایی است، گفت: تاکنون سه هزار و 500 واحد از کل این مساکن مقاوم سازی شده است.

رشید نقی زاده در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: نزدیک به پنج هزار واحد روستایی باقیمانده نیز در برنامه زمانی هشت ساله مقاوم سازی می شود.

وی با تاکید بر اینکه در سال جاری مقاوم سازی 600 واحد با اعتبار 50 میلیارد ریال مصوب شده است، بیان کرد: کارمزد تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی تنها پنج درصد است و روستاییان می توانند از این تسهیلات تا سقف 200 و 180 میلیون ریال با بازپرداخت 15 ساله بهره مند شوند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نقده اضافه کرد: مهمترین هدف تسهیلات اعطایی برای مقاوم سازی مسکن روستایی، ایجاد مقاومت لازم برای مقابله با تلفات در حوادثی نظیر زلزله است و روستاییان باید همراهی بیشتری در این خصوص داشته باشند.

نقی زاده ادامه داد: روستاییان می توانند جهت استفاده از خدمات رایگان مشاوره تخصصی در خصوص اصول فنی منطقه از این اداره کمک بگیرند تا در صورت بروز حوادث طبیعی آمار تلفات کاهش یابد.

وی با تاکید بر مشارکت حداکثری روستاییان در عمران و آبادانی مناطق روستایی، گفت: طرح آمارگیری مساکن روستایی در 14 روستای این شهرستان اجرا می شود.

وی افزود: 2 کارشناس آمارگیر و بازبینی در چهارمین مرحله آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی که از 21 مهر سال جاری به مدت یک ماه و همزمان با سراسر کشور در روستاهای این شهرستان اجرا می شود، مشارکت دارند.

وی ادامه داد: این طرح به منظور شناخت وضعیت کمی، کیفی، فنی و تخصصی واحدهای مسکونی در روستاها و در راستای بررسی تعداد واحدهای مسکونی و بافت های فرسوده و همچنین واحدهای نوسازی شده اجرا می شود.

وی افزود: در این طرح، اطلاعات مربوط به نوع سازه به کار رفته در ساختمان، عمر واحد مسکونی، نوع معماری و مباحثی از این دست برای اجرای طرح جامع مسکن روستایی مورد توجه قرار دارد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نقده اضافه کرد: روستاییان و مسوولان روستایی برای اجرای بهتر طرح آمارگیری همکاری لام را با کارشناسان آمارگیر داشته باشند.

نقده دارای 95 روستا بوده که 77 روستا بالای 20 خانوار و 18روستا زیر 20 هزار خانوار است و یکهزار و 193 خانوار با جمعیتی بالغ بر 36 هزار و 56 نفر در این روستاها زندگی می کنند.

پایه چنین طرح هایی در کشور از سال 1362 و تحت عنوان، روان بخشی روستاها در یکی از نقاط روستایی شهرستان شهرکرد و توسط وزیر مسکن و شهرسازی وقت به اجرا گذاشته شد و در سال های بعد به خصوص از سال 1366 توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با جدیت تمام پیگیری شد.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
40 واحد مسکن روستايي مقاوم در چالدران افتتاح شد
همزمان با پنجمین روز از ایام الله دهه فجر، 40 واحد مسکن روستایی که با صرف هشت میلیارد ریال مقاوم شده در شهرستان چالدران افتتاح و چندین طرح دیگر کلنگ زنی شد.
06:42 چهارشنبه 17 بهمن 1397
75 هزار واحد مسکن روستايي در آذربايجان غربي مقاوم شد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: 75 هزار واحد مسکونی روستایی در این استان مقاوم سازی شده و موفق به دریافت پایان کار از این سازمان شدند.
09:33 سه شنبه 20 آذر 1397
2 ميليون مترمربع مسير روستايي در آذربايجان غربي آسفالت شد
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی با اشاره به اینکه توسعه مناطق روستایی از جمله اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در توسعه و عمران زیربنایی روستاها و کاهش مهاجرت به شهرهاست، گفت: تاکنون 2.07 میلیون مترمربع مسیر روستایی با استفاده از قیر یارانه ای آسفالت شده است.
09:51 یک شنبه 27 آبان 1397
مقاوم بودن تنها ۳۰ درصد مساکن روستايي آذربايجان‌غربي
معاون عمران و روستایی مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی گفت: تنها۳۰ درصد واحدهای روستایی استان در برابر زلزله مقاوم هستند.
10:42 دوشنبه 21 آبان 1397
طرح هادي در 47 روستاي نقده اجرا شد
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نقده با اشاره به وجود 95 روستا در این شهرستان گفت: طرح هادی 43 روستا در این منطقه اجرا شده و این طرح در چهار روستای دیگر نیز در حال اجراست.
06:36 یک شنبه 06 آبان 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی