جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   27    
عضو بر خط:   0    
امروز:   34307    
دیروز:   68924    
مجموعا:   88645964    

 اخبار  | سمنان  
 شماره مطلب: 1053065651 | 09:09 جمعه 20 مهر 1397                                                                                                                 
فعاليت بيش از ۹۰ کانون فرهنگي در روستاهاي سمنان
مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان سمنان، بابیان اینکه ۹۳ کانون فرهنگی در روستاهای استان سمنان فعالیت می کنند، گفت: به منظور فقرزدایی تلاش شد تا برنامه‌های فرهنگی در مناطق کم برخوردار استان نیز اجرا و از تمرکز بر مراکز شهرها جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار ما، حجت الاسلام محمدرضا حدادیان،مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان سمنان در نشستی با مدیران کانون مساجد بیارجمند از فعالیت  ۹۳ کانون فرهنگی در روستاهای استان سمنان خبر داد و گفت: به منظور فقرزدایی تلاش شد تا برنامه‌های فرهنگی در مناطق کم برخوردار استان نیز اجرا و از تمرکز بر مراکز شهرها جلوگیری شود تا طرح‌های مختلفی از جمله خانواده و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، مبارزه با مواد مخدر، آموزش والدین و سبک زندگی اسلامی، پیوند مدرسه، مسجد، خانواده در این کانون‌ها دنبال می‌شود.

حدادیان با اشاره به اینکه شرایط فرهنگی حاکم بر جامعه ایجاب می کند تا مساجد به عنوان کانون تربیت دینی و فرهنگی مورد توجه و استفاده مطلوب قرار گیرد یاداور شد: ضروری است محتویات مساجد به روز شود تا فلسفه تعلیم و تربیت با عزم ملی و مدیریت جهادی دنبال شود.

وی با تاکید بر اینکه رسالت مهم کانونهای مساجد کادر سازی و نیروسازی ذیل گفتمان انقلاب اسلامی است ادامه داد: کانون ها در زمینه های مختلف آموزش، پژوهش، حجاب و عفاف، نماز، ولایت، قرآن، مهدویت، سلامت، کتابخانه و آی تی و ... فعالیت دارند.

 حدادیان مهمترین اهداف راه اندازی کانونهای مساجد را  تشویق، ترغیب، شناسایی جوانان و نوجوانان، حمایت وی‍ژه از فعالان قرآنی، برگزاری آیین های مختلف در مناسبت های ملی و مذهبی و همچنین واگذاری تجهیزات برای استفاده اعضا این کانون ها برشمرد و افزود: پرداخت سرانه کانون‌های مساجد منوط به ثبت نام در سامانه سجا است

متذکر شد: بر اساس بخشنامه ابلاغی از سال جاری پرداخت سرانه مساجد، حمایت از کانون ها، صدور کارت عضویت از طریق پورتال جامع اطلاعات کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، سجا انجام شده و منحصر به کانون‌هایی است که در سامانه ثبت نام کرده و گزارشات و برنامه‌های کانون خود را در این سامانه بارگذاری می‌کنند.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان سمنان افزود: سامانه سجا، سامانه جامع آمار و اطلاعات مساجد با هدف ساماندهی کانون‌های مساجد راه اندازی شده  است.منبع: خبرگزاری بین المللی قرآن
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
روستا يا سراي سالمندان
بیکاری و نبود زیرساخت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی دلیل اصلی مهاجرت جوانان و حضور چشمگیر سالمندان در روستاهای استان سمنان است.
10:00 شنبه 10 آذر 1397
چارک؛ ميزبان جشنواره قرآني روستائيان
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با اینکه بیش از ۹۰ درصد جمعیت روستای چارک شهرستان دشتی قرآنی و از سادات ارجمند هستند، اعلام کرد: روستای چارک امسال میزبان جشنواره قرآنی روستائیان در هفته قرآن و عترت استان بوشهر خواهد بود.
10:44 جمعه 02 آذر 1397
توسعه فرهنگي هنري شرط بقاي روستا
هر واحد شهری یا روستایی برای بقا و ماندگاری خود نیاز به توجه به تمام ابعاد وجودی انسانهایی دارد که در آن زیست می کنند. این ابعاد شامل نیازها مادی و معنوی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری است.
11:33 چهارشنبه 04 مهر 1397
ميزباني خوزستان از مسابقات قرآن مدهامتان روستايي کشور
سومین دوره مسابقات قرآن مدهامتان روستایی به میزبانی استان خوزستان در دی‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.
06:58 سه شنبه 13 آذر 1397
روستاي وير ميزباني شايسته براي يار مهربان
هیاهوی پر زرق و برق زندگی شهری و گسترش آنچنانی شبکه های اجتماعی چندان اثری در زندگی مردمان خونگرم روستای ویر از توابع شهرستان سلطانیه زنجان نداشته و آنان هنوز با یار مهربان؛ مهربانی می کنند.
07:43 چهارشنبه 07 آذر 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی