جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   20    
عضو بر خط:   0    
امروز:   6039    
دیروز:   72188    
مجموعا:   88756750    

 اخبار  | آذربایجان شرقی  
 شماره مطلب: 1053065701 | 10:32 یک شنبه 22 مهر 1397                                                                                                                 
130 طرح گردشگري روستايي آذربايجان شرقي به بانک ها معرفي شد
معاون سرمایه گذاری و تامین منابع مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: تعداد 130 عنوان طرح در این استان برای استفاده از تسهیلات روستایی و عشایری در بخش گردشگری بومی و صنایع دستی به بانک های عامل معرفی شده است.

احمد حمزه زاده در گفت وگو با خبرنگار ما، افزود: این تعداد طرح از میان 172 طرح ارایه شده به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان انتخاب شده و در کارگروه استانی به تصویب رسیده است و میزان اشتغال زایی آنها 380 نفر می باشد.

وی با بیان اینکه از مجموع طرح های یاد شده، تعداد 35 طرح در حوزه گردشگری و 95 طرح در حوزه صنایع دستی به بانک ها معرفی شده اند، مجموع اعتبارات تعلق گرفته را 71 میلیارد و 420 میلیون ریال اعلام و اضافه کرد: از این ارقام تسهیلاتی معادل 622 میلیارد و 500 میلیون ریال برای بخش گردشگری و 91 میلیارد و 700 میلیون ریال برای صنایع دستی در نظر گرفته شده است.

حمزه زاده ادامه داد: در بخش تسهیلات فراگیر نیز تعداد 10 طرح با اعتباری معادل 470 میلیارد ریال به بانک های عامل آذربایجان شرقی معرفی شده است که می تواند تاثیر مهمی بر رونق سرمایه گذاری در این بخش داشته باشد.

وی بهره مندی از تسهیلات صندوق توسعه ملی را از دیگر برنامه های معاونت سرمایه گذاری و تامین منابع میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی برشمرد که به گفته وی در این ارتباط تعداد 6 طرح بزرگ به بانک ها معرفی شده است.

حمزه زاده با بیان اینکه تسهیلات صندوق توسعه ملی برای طرح های با پیشرفت فزیکی بالای 40 درصد تعلق می گیرد، گفت: سهم آذربایجان شرقی برای 6 طرح فوق معادل 800 میلیارد ریال است.

وی افزود: از تسهیلات صندوق توسعه ملی، تعداد چهار هتل در تبریز، یک هتل در جلفا و یک هتل در مراغه استفاده خواهند کرد و همه این طرح ها تا یک سال آینده به بهره برداری کامل می رسند.

 آذربایجان شرقی با داشتن افزون بر یکهزار و 800 اثر تاریخی و طبیعی و سه اثر ثبت شده جهانی در فهرست آثار یونسکو، جزو پنج استان اول کشور در حوزه گردشگری است.

هم اکنون تعداد 60 طرح زیرساختی گردشگری با حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی و 15 هزار و 120 میلیون ریال در آذربایجان شرقی در دست اجراست.

اشتغالزایی این تعداد پروژه یکهزار و 500 نفر اعلام شده است.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
توسعه بوم‌گردي مهاجرت روستائيان را کاهش مي‌دهد
‌مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با پیشنهاد استاندار اردبیل 25 سایت و محور جدید گردشگری در اردبیل تعریف شده است.
11:43 دوشنبه 05 آذر 1397
نوسازي اماکن روستايي مراغه زمينه ساز توسعه گردشگري است
معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه نوسازی اماکن روستایی را زمینه ساز توسعه گردشگری در روستاها عنوان کرد و گفت: توجه به بافت تاریخی و طبیعی روستاها و توسعه زیرساختی آنها باید در اولویت دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
07:20 پنجشنبه 15 آذر 1397
ورني‌بافان تحت پوشش صندوق بيمه عشايري و روستايي قرار مي‌گيرند
معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: با هماهنگی‌ها به‌زودی ورنی‌بافان تحت پوشش صندوق بیمه عشایری و روستایی قرار می‌گیرند.
11:59 چهارشنبه 14 شهریور 1397
عجايبي که در روستاي سنگي ايران مي‌بينيد
دست نقاش طبیعت و ذوق الوندنشینان، تلفیقی هنرمندانه از خشت، سنگ و طبیعت بکر را رقم زده و روستایی سنگی با ابهتی شگفت انگیز به نام ورکانه را پدید آورده است.
11:52 سه شنبه 13 شهریور 1397
روستاها؛ گنجينه هاي گردشگري
روستا گردی شکل جدیدی از گردشگری است که امروزه در سراسر دنیا طرفداران خود را دارد و با روند مشکلات و دغدغه های شهرنشینی در آینده ای نزدیک، روستاها به عنوان گنجینه های گردشگری به محلی آرامش بخش برای مردم تبدیل خواهد شد.
10:24 یک شنبه 27 آبان 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی