جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   27    
عضو بر خط:   0    
امروز:   36696    
دیروز:   70152    
مجموعا:   93128787    

 اخبار  | ایلام  
 شماره مطلب: 1053066570 | 08:08 چهارشنبه 07 آذر 1397                                                                                                                 
اشتغال پايدار، تنها ملاک اجراي فاز 2 تسهيلات اشتغال روستايي
استاندار ایلام با تأکید بر این‌که در طرح‌های اشتغالزایی ملاک صرفاً آمار و ارقام نیست بلکه اشتغال پایدار مدنظر است، گفت: اگر همه کارهای ما در سرمایه‌گذاری منتج به اشتغال‌زایی پایدار نشود یعنی عملاً کار خاصی را انجام نداده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ما، قاسم سلیمانی‌دشتکی در جلسه کارگروه اشتغال استان ایلام بر اجرای صحیح طرح‌های توجیه‌دار در فاز دو تسهیلات اشتغال‌زایی تاکید و اظهار کرد: در فاز دو تسهیلات اشتغال روستایی دیگر اشتباهات فاز نخست پذیرفتنی نیست و نباید صرفاً به آمار و اعداد دلخوش کرد بلکه ملاک ما از اجرای این طرح‌ها تنها اشتغال پایدار است.

وی با بیان این‌که مدیران بانک‌ها موظف‌اند تا طرح‌ها توجیه لازم را نداشته باشند و اشتغالزایی پایدار را تضمین نکنند و توسط دستگاه و کارگروه تخصصی تایید نشده باشند به هیچ وجه تسهیلات را پرداخت نکنند، ادامه داد: اعتبارات اشتغال روستایی باید از راه خود جذب بشود و مسئولان دستگاه‌های اجرایی به میان  مردم بروند و طرح‌ها و پروژه‌های اشتغالزایی و طرح‌های بی‌نام خود را برای جوانان بیکار تشریح کنند.

استاندار ایلام گفت: اشتغال پایدار یعنی این‌که فرد جویای کار با اجرای یک طرح توجیه‌دار صاحب یک شغل واقعی شود که طرح‌ها و پروژه‌های توجیه‌دار هم باید در دستگاه تخصصی و هم در کارگروه تخصصی تایید شود و نوع بیمه آن نیز مشخص شود و ملاک ما هم در اشتغالزایی بیمه افراد است.

سلیمانی با تأکید بر این‌که اگر همه کارهای ما در سرمایه‌گذاری منتج به اشتغالزایی پایدار نشود یعنی هیچ کار خاصی انجام نداده‌ایم، در ادامه گفت: در فاز دو تسهیلات اشتغالزایی نباید دقت را فدای سرعت کرد و تأکید می‌کنم بگذارید آخر بشویم اما آمارها واقعی باشد و منتج به اشتغالزایی واقعی شود.

وی یادآور شد: اگر دنبال اجرای صحیح طرح‌های توجیه‌دار و اشتغال‌زا هستیم یا باید آن‌ها را به افرادی که اهلیت آن‌ها مشخص شده است واگذار کنیم و یا این‌که ابتدا آن را برای افراد جویای کار چنان تشریح و توجیه کنیم که در ارتباط با آن طرح اهلیت پیدا کنند.منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
مهاجرت، قصه تلخ روستاهاي کشور
اینجا همه چیز نبض زندگی داشت، هیج واژه ای تلخی بر دوش آن سنگینی نمی کرد، چه غم انگیز است قصه کوچ، آری سال هاست تیغ خشکسالی و کم آبی گلوی روستاها را بریده است، مناطقی که همچنان از داغ مهاجرت می سوزند.
11:58 شنبه 22 دی 1397
مددجويان روستايي تا 1.5 ميليارد ريال وام اشتغال دريافت مي کنند
رئیس اداره مشارکت های مردمی، اشتغال و موسسه های خیریه اداره کل بهزیستی ایلام گفت: مددجویان زیر پوشش فاقد شغل ساکن در مناطق روستایی استان تا سقف یک میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات دریافت می کنند.
08:02 چهارشنبه 19 دی 1397
سه هزار و 636 نفر در ايلام تسهيلات اشتغال روستايي دريافت کردند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: 2 هزار و 145 طرح در استان با اعتبار یک هزار و 170 میلیارد ریال در چارچوب طرح اشتغال پایدار روستایی پرداخت و زمینه اشتغال سه هزار و 636 نفر فراهم کرده است.
07:02 پنجشنبه 15 آذر 1397
اعتبار اشتغال روستايي ايلام به 12 هزار ميليارد ريال افزايش يافت
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: سهمیه ابلاغی استان از محل تسهیلات توسعه ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی یک هزار و 80 میلیارد ریال بود که با رایزنی مسئولان استانی این اعتبار به 12 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
07:12 سه شنبه 22 آبان 1397
روستايي که بيکاري را به زانو درآورد
طی سال‌های اخیر موج مهاجرت از روستاها به شهرها زیاد شده و بسیاری از جوانان روستایی به امید پیدا کردن کار، رفتن به شهرها را به ماندن در روستا ترجیح می‌دادند و آنهایی هم که تصمیم به ماندن در روستا می‌گرفتند، عمدتا مسن بوده و به‌علت تعلق عاطفی به محل زندگی از کوچ کردن انصراف داده بودند اما طی چند سال اخیر در بعضی مناطق مهاجرت معکوس به روستاها افزایش یافته است.
11:19 دوشنبه 21 آبان 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی