جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   25    
عضو بر خط:   0    
امروز:   46996    
دیروز:   72188    
مجموعا:   88797707    

 اخبار  | مرکزی  
 شماره مطلب: 1053066764 | 09:09 جمعه 16 آذر 1397                                                                                                                 
70 هزار جلد سند مالکيت روستايي در استان مرکزي صادر شد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: 70 هزار جلد سند مالکیت روستایی برای روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت این استان صادر شده است.

محمدرضا رضا فرح در نشست با نماینده مردم خمین در خانه ملت، افزود: سند مالکیت به معنای هویت بخشی به املاک روستایی است و روستاییان می توانند از سند به عنوان وثیقه بانکی استفاده و تسهیلات دریافت کنند که این مهم بسیاری از اختلافات ملکی را نیز رفع می کند.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌ درسال 1358 به فرمان حضرت امام خمینی(ره) به منظور تامین مسکن محرومان،متولی توسعه و عمران روستاها و ساخت واحدهای مسکونی در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تشکیل شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: بر همین اساس فعالیت های متعددی بر عهده این نهاد گذاشته شده که عمده آن ها در روستاها است.

رضا فرح افزود: یکی از این فعالیت ها اجرای طرح های هادی به عنوان هدایت گر توسعه روستایی است تا بستر را برای اجرای طرح های عمرانی مختلف فراهم کند.

وی ادامه داد: تاکنون برای همه روستاهای بالای 20 خانوار این استان طرح هادی تهیه شده و حتی شماری طرح نیز برای روستاهای کمتر از 20 خانوار تهیه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: رسالت دیگر بنیاد مسکن مقاوم سازی واحد های مسکونی روستایی است که در این راستا بیش از 33 هزار واحد با استفاده از تسهیلات مسکن روستایی مقاوم سازی شده است.

رضا فرح یادآور شد: بیش از 72 هزار واحد نیز نیازمند مقاوم سازی شده اند.

وی گفت: با توجه به این که کشور روی گسل زلزله قرار دارد برای پیشگیری از خسارت و کاهش تلفات بلایای طبیعی احتمالی باید واحدهای امن و مقاوم ایجاد شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی افزود: ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد در دستور کار قرار دارد که در این راستا 2 هزار و 100 متر زمین مسکن و شهرسازی به بنیاد مسکن خمین واگذار شده است.

رضا فرح افزود: انجمن خیران مسکن ساز در خمین تشکیل شده و در صورتی که افراد نیکوکار مشارکت کنند در این قطعه زمین 50 واحد مسکونی ساخته می شود که این واحدها در اختیار هیات امنا قرار گرفته و حق بهره وری از آن ها به زوج های جوان نیازمند داده شود.

وی افزود: بعد از گذشت سه سال و افزایش توان اقتصادی حق بهره وری از زوج های جوان گرفته می شود و این واحدها در اختیار افراد مشمول دیگر نیازمند قرار می گیرد.

نماینده مردم خمین در خانه ملت نیز خدمات بنیاد مسکن در راستای ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد را ارزشمند خواند و افزود: طرح های هادی اجرایی توسط این نهاد تاثیر بسزایی در عمران ، آبادانی و توسعه روستا داشته است.

محمد ابراهیم رضایی افزود: طرح های هادی از گذشت 10 سال بازنگری می شوند اما بازنگری آن ها تغییر چندانی در عمران روستاها نگذاشته است.

وی بیان کرد: چهار منطقه کارگاهی و اقتصادی به بنیاد مسکن خمین پیشنهاد شده که این مناطق مصوب و برای آن ها پرونده تشکیل شده است.

نماینده مردم خمین در خانه ملت تاکید کرد: امید است این منطقه ها برای اجرای طرح های کارگاهی و اقتصادی تعیین تکلیف شوند تا سرمایه گذاران طرح های اقتصادی را در آن ها اجرایی کنند.

شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای 105 هزار نفر جمعیت است که 40 هزار نفر آن در روستاها ساکن هستند.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
110 سند مالکيت روستايي در خمين صادر شد
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین گفت: 110 سند مالکیت روستایی نیمه نخست امسال در روستاها و شهر قورچی باشی خمین صادر شده است.
12:31 پنجشنبه 03 آبان 1397
729 پرونده صدور سند روستايي در خمين تشکيل شد
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خمین گفت: 729 پرونده برای متقاضیان سند مالکیت روستایی در این شهرستان تشکیل و به ثبت املاک ارسال شده است.
14:50 دوشنبه 02 مهر 1397
114 جلد سند مالکيت روستايي در دليجان صادرشد
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دلیجان گفت: 114 جلد سند مالکیت روستایی امسال در این شهرستان صادر شده است.
08:05 چهارشنبه 07 آذر 1397
50 درصد خانه هاي روستايي شيروان سند مالکيت دارند
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شیروان گفت: از سال 84 تاکنون، برای 50 درصد خانه های روستایی این شهرستان 157 هزار نفری خراسان شمالی سند مالکیت دارند.
13:32 سه شنبه 01 آبان 1397
تسهيلات ساخت 500 واحد روستايي لاهيجان پرداخت شد
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لاهیجان گفت: 90 میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح بهسازی برای ساخت 500 واحد مسکونی روستایی در این شهرستان طی یک سال اخیر پرداخت شده است.
13:31 دوشنبه 19 شهریور 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی