جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   24    
عضو بر خط:   0    
امروز:   50113    
دیروز:   72188    
مجموعا:   88800824    

 اخبار  | یزد  
 شماره مطلب: 1053066766 | 09:14 جمعه 16 آذر 1397                                                                                                                 
115.8 ميليارد تومان وام اشتغال روستايي به يزد اختصاص دارد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری یزد گفت: سهم وام اشتغال پایدار روستایی این استان در مرحله اول، 115.8 میلیارد تومان بود که بیش از 90 درصد آن پرداخت شد یا در مرحله انعقاد قرارداد قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ما، علی زینی وند در کارگروه تخصصی اشتغال استان بابیان اینکه اولویت جهت‌گیری و راهبرد اشتغال برای دانش‌آموختگان دانشگاهی است، اظهار داشت: وام اشتغال پایدار روستایی ارزان‌ترین و بهترین زمینه برای رسیدن به این هدف است.

وی مهمترین معضل امروز استان را بیکاری بالای دانش‌آموختگان دانشگاهی عنوان کرد و افزود: این در حالی است، استان بیش از ظرفیت و انتظار، برای کشور شغل ایجاد کرده است و بیکاری این قشر، تأثیر فرهنگی بسیاری نامطلوبی برای آینده استان دارد.

معاون استانداری یزد با اشاره به وضعیت وام پایدار روستایی و عشایری استان خاطر نشان کرد: باوجودی که در مرحله نخست پرداخت تسهیلات در رتبه نخست قرار داشتیم ولی امروز آخرین استان و ازلحاظ انعقاد قرارداد در رتبه ششم قرار داریم که عمده آن متوجه مشکلات بانکی است.

زینی وند خاطرنشان کرد: در مرحله اول برای این میزان پرداختی و پرونده‌های معرفی به بانک‌ها ، ایجاد یک هزار و 800 شغل در بخش‌های صنعتی ، کشاورزی و خدمات پیش‌بینی شد.

وی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی باهدف اولویت در مناطق محروم به‌ویژه دانش‌آموختگان مراکز دانشگاهی اختصاص دارد ، گفت: به همین دلیل باید کمیته نظارت ، فعالیت بیشتری داشته باشد تا تسهیلات در مسیر درست هدف‌گذاری دولت و کارگروه اشتغال استان ، هزینه شود.

معاون استانداری یزد بر لزوم پالایش پرونده‌های متقاضیان ظرف دو، سه هفته آینده تاکید و به بانک‌های عامل نیز توصیه کرد تا پرونده‌هایی که اشتغال مطمئن دارند در اولویت قرار دهند.

زینی وند یکی دیگر از طرح‌ها را کارورزی و حرفه‌آموزی در محیط کار دانست و افزود: در این بخش ، شاهد کم‌کاری برخی دستگاه‌ها هستیم و باید طی چند ماه باقی‌مانده تا پایان سال ، تحول گسترده‌ای در این بخش اتفاق افتد.

همچنین مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: سهم استان در تسهیلات پایدار روستایی 115.8 میلیارد تومان بود که مجموع پرداختی بانک‌ها 55.9 درصد است.

محمدحسین ریاحی افزود: سهم بخش کشاورزی استان به‌ویژه در «دام» در این تسهیلات افزایش یافت که باید در مرحله دوم تخصیص اعتبارات کاهش یابد.

در این جلسه گزارشی از میزان پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی ، طرح اشتغال فراگیر و گزارش بهزیستی درباره مشکلات پرداخت تسهیلات ارائه شد.

هم‌اکنون ، تسهیلات اشتغال به‌صورت اشتغال فراگیر ،روستایی و عشایری و نیز اشتغال در بخش کارورزی ارائه می‌شود.

استان یزد در ابتدای اجرای طرح پرداخت تسهیلات روستایی ، رتبه نخست را داشت ولی هم‌اکنون در انعقاد قرارداد رتبه ششم و در پرداخت تسهیلات در رتبه آخر قرار گرفت.

از جمعیت یک‌میلیون و 138 هزارنفری استان یزد ، 15 درصد در روستاها و بقیه در 21 شهر 10 شهرستان ساکن هستند.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
تسهيلات 2 هزار ميلياردي براي عشاير و روستاييان
2 هزار و 229 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره به تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بخش کشاورزی البرز پرداخت شد.
10:39 دوشنبه 05 آذر 1397
روند پرداخت تسهيلات روستايي کهگيلويه و بويراحمد ستودني است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری بیش از 100 درصد با متقاضیان طرح ها انعقاد قرارداد داشته که قابل تحسین و ستودنی است.
12:34 پنجشنبه 03 آبان 1397
طرح هاي اشتغال روستايي و عشايري با جديت پيگيري مي شود
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در زمینه طرح اشتغال فراگیر به دلیل بالا بودن نرخ سود بانکی تحرک جدی صورت نگرفته است، گفت: در تصویب طرح های اشتغال روستایی و عشایری شاهد جدیت بیشتری هستیم.
11:28 جمعه 16 شهریور 1397
جزئيات پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به جزئیات پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از سوی ۴ بانک عامل به تشریح مکانیزم نظارتی این صندوق برای رسیدن به هدف اشتغالزایی پایدار پرداخت.
06:53 سه شنبه 13 آذر 1397
دولت و راهکارهاي حفظ جمعيت روستايي
بنابر اعلام مرکز آمار کشور، جمعیت روستایی طی سال های اخیر کاهش محسوسی داشته که این به معنای کم شدن جمعیت مولد است و باید برای کنترل این وضعیت و ثابت نگه داشتن جمعیت در روستاها برنامه هایی در پیش گرفت.
10:12 یک شنبه 27 آبان 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی