جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   21    
عضو بر خط:   0    
امروز:   7630    
دیروز:   31323    
مجموعا:   95802550    

 اخبار  | اردبیل  
 شماره مطلب: 1053068743 | 08:05 پنجشنبه 16 اسفند 1397                                                                                                                 
هزار و 600 کيلومتر راه عشاير در اردبيل بهسازي شد
مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت: امسال تاکنون هزار و 600 کیلومتر راه عشایری در این استان مرمت، بهسازی و تسطیح شده است.

به گزارش خبرنگار ما، معرفت آذری در دیدار با سران عشایر استان اردبیل با بیان اینکه در سال جاری تسطیح و بهسازی راه عشایری در استان افزایش چشمگیری داشته ، افزود: علاوه بر آن امسال 90 کیلومتر راه عشایری جدید در مناطق ییلاقی استان احداث شده است.

وی بیان کرد: راه های ییلاقی عشایر در استان اردبیل در مجموع هزار و 800 کیلومتر است و برای مرمت و بهسازی آنها نیازمند ماشین های راهسازی مانند گریدر و بولدوزر هستیم.

وی اضافه کرد: امسال همچنین برای بهسازی، زیبا سازی و تجهیز ادارات امور عشایر در شهرستان های استان سه میلیارد و 100 میلیون ریال اختصاص یافته است.

او با اشاره به اینکه سه هزار و 300 خانوار عشایری در استان اردبیل فاقد آب شرب سالم بوده می باشد، ادامه داد: یکی از مشکلات عمده عشایر استان تامین آب شرب سالم می باشد و برای همین امسال 25 میلیارد ریال برای خرید 10 دستگاه تانکر آبرسان اختصاص یافت.

آذری خواستار همکاری بیش از پیش فرمانداران شهرستان های استان با اداره کل امور عشایر شد و ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان امسال باید حدود 40میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزرش افزوده به عشایر استان اختصاص یابد.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل خدمت و حمایت از قشر زحمتکش و تولید کننده عشایر را وظیفه همه دستگاه ها عنوان کرد و گفت: خدمات بهتر و مطلوب به جامعه عشایر استان از مهم ترین اولویت‌ های اداره کل امور عشایر است و تلاش می شود با کمک سایر دستگاه های اجرایی سطح ارائه خدمات به این قشر زحمتکش ارتقا یابد.

در این دیدار سران عشایر به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و عدم وجود راه های مواصلاتی مناسب، تامین آب شرب و مورد نیاز عشایر، واگذاری کشت و صنعت مغان، خشکسالی، عدم همکاری بانک ها در تمدید وام های کشاورزی، مشکلات ثبتی، عدم پرداخت یارانه مهاجرت به عشایر، عدم تخصیص تسهیلات ارزان قیمت، نبود مدیریت واحد بر آب و خاک، ساماندهی عشایر و عدم توسعه زیرساخت ها را از جمله مشکلات جامعه عشایر استان عنوان کردند.

جمعیت عشایر استان اردبیل 66 هزار و 500 نفر و در قالب 12 هزار و 800 خانوار بوده که به نگهداری 1.5 میلیون راس دام مشغول هستند.

عشایر استان از 45 طایفه مستقل تشکیل شده که همه ساله در یک هزار و 527 اوبا ، 527 قشلاق ، 237 ییلاق ، هفت زیست بوم و 51 سامانه زندگی می کنند.

در مقایسه با جمعیت عشایری کشور عشایر شاهسون اردبیل 6.5 درصد از جمعیت عشایر کشور را تشکیل می دهند و در قیاس با جمعیت استان اردبیل شش درصد از جمعیت استان را به خود اختصاص داده اند.

عشایر استان همه ساله 10 هزار و 500 تن گوشت قرمز ، 43 هزار تن شیر ، پنج هزار و 400 تن پنیر و یک هزار و 500 تن پشم و 13 هزار و 600 متر مربع صنایع دستی تولید می کنند.

برخی از عشایر عشایر استان به شغل باغبانی و کشاورزی نیز مشغول هستند ولی در مجموع تولیدات عشایر استان از لحاظ وزنی 159 هزار تن و از لحاظ ریالی حدود سه هزار میلیارد ریال است.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
احياي حيات روستايي استان اردبيل؛ دستاورد مهم انقلاب اسلامي
روستاها بویژه در مناطق محروم تابلویی عینی از خدمات ارزنده نظام جمهوری اسلامی ایران در عرض 40 سال گذشته است، تابلویی که در آن دو چهره فقر و محرومیت پیش از انقلاب و آبادانی و رفاه عمومی پس از انقلاب در آن به تصویر کشیده شده است.
07:50 یک شنبه 07 بهمن 1397
راه 62 روستا و قشلاق عشايري در بيله سوار بهسازي شد
فرماندار بیله سوار مغان گفت: امسال راه 62 روستا و قشلاق عشایری در این شهرستان شن ریزی و بهسازی شده است.
10:01 دوشنبه 24 دی 1397
زمين گير شدن عشاير ملکشاهي با تخريب جاده هاي ارتباطي
تخریب ایل راههای عشایری ملکشاهی در فصل بارندگی و با شروع کوچ عشایر مشکلاتی را برای تردد این قشر زحمت کش ایجاد کرده است.
06:43 چهارشنبه 14 آذر 1397
توسعه بوم‌گردي مهاجرت روستائيان را کاهش مي‌دهد
‌مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با پیشنهاد استاندار اردبیل 25 سایت و محور جدید گردشگری در اردبیل تعریف شده است.
11:43 دوشنبه 05 آذر 1397
سيل 600 ميليارد ريال به عشاير گلستان خسارت زد
مدیرکل امور عشایر استان گلستان گفت که براثر بارش های شدید روزهای پایانی سال گذشته، طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیل در مجموع 600 میلیارد ریال به عشایر این استان خسارت وارد شد.
11:05 چهارشنبه 04 اردیبهشت 1398
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی