جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   22    
عضو بر خط:   0    
امروز:   284    
دیروز:   47224    
مجموعا:   99301262    

 اخبار  | یزد  
 شماره مطلب: 1053068896 | 10:00 پنجشنبه 23 اسفند 1397                                                                                                                 
توزيع رايگان واکسن نيوکاسل به روستائيان خاتم
مدیرکل دامپزشکی استان یزد از اجرای طرح توزیع رایگان واکسن نیوکاسل برای پوشش واکسیناسیون ٢۵هزار قطعه طیور بومی و خانگی در مناطق روستایی شهرستان خاتم خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، مدیرکل دامپزشکی استان یزد در دوره آموزشی طرح توزیع رایگان واکسن نیوکاسل که در روستای بختیاری شهرستان خاتم برگزار شد گفت: یکی از وظایفی که بر عهده سازمان دامپزشکی است حفظ سرمایه دامی کشور و مردم بویژه دام ها و طیوری که در مناطق روستایی هستند.

حدادزاده افزود: امروز در بیشتر روستاها با کمترین هزینه و امکانات پرورش مرغ بومی در قالب گله های کوچک انجام می‌شود هر چند به نظر می‌رسد که طیور بومی به خاطر تغذیه و ظرفیت های ژنتیکی نسبت به طیور صنعتی تولید و بازده بالایی دارد اما در صورتی که به طور صحیح و با رعایت ملاک های فنی و بهداشتی به این موضوع پرداخته شود، نقش آنها در اقتصاد و تغذیه روستائیان قابل توجه خواهد بود.

وی اظهار داشت: دوره آموزشی به منظور حفظ ونگهداری از سرمایه اندک روستائیان وجلوگیری از انتشار بیماری به مرغداری های صنعتی با توزیع رایگان واکسن، تعداد ٢۵هزار قطعه از پرندگان بومی شهرستان تحت پوشش واکسیناسیون نیوکاسل تزریقی قرار گرفتند.

حدادزاده با بیان اینکه علائم این بیماری بعضی مواقع همزمان و یا جداگانه بروز می‌کند ادامه داد: اسهال سبز، پیچش گردن، سیاه شدن تاج وریش، بی اشتهایی، تب، مرگ و میر بالا و ناگهانی از علائم این بیماری است.

مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به اینکه طیور با یک مرحله واکسیناسیون از این بیماری مصون نمی شوند افزود: تزریق واکسن از ۵روزگی جوجه ها قابل انجام است و این اقدام باید حداقل دو نوبت با فاصله سه ماه یکبار در طیور بومی و خانگی تکرار شود.

حدادزاده تصریح کرد: طرح توزیع رایگان واکسیناسیون طیور بومی و خانگی در شهرستان های خاتم، بافق و بهاباد با همکاری اداره امور عشایر سازمان جهاد کشاورزی استان، دفتر آستان قدس رضوی، فرمانداری، بخشداری، شوراها و دهیاران روستاها برگزار می‌شود.

مدیر امور عشایر سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: طرح واکسیناسیون بیماری نیوکاسل طیور بومی و خانگی در مناطق عشایری و دامداران عشایری شیوع پیدا می‌کند در راستای پیشگیری از این بیماری این طرح در مناطق روستایی و عشایری شهرستان خاتم انجام می شود.

زارع افزود: بیماری نیوکاسل از نوع ویروسی و از طریق عواملی چون باد، کود، عوامل مکانیکی مانند ماشین آلات و ابزار و تجهیزات قابل انتقال است و لازم است برای جلوگیری از این بیماری در کنار واکسیناسیون مدنظر قرار گیرد.

وی گفت: طرح توزیع رایگان واکسیناسیون طیور بومی و خانگی با همکاری اداره امور عشایر سازمان جهادکشاورزی استان، اداره‌کل دامپزشکی و دفتر آستان قدس رضوی در شهرستان خاتم شروع شده است.

همچنین در این دوره آموزشی، آموزش هایی در خصوص بیماری های مشترک بین انسان و حیوانات شامل تب کریمه کنگو و تب مالت آموزش هایی داده شد.منبع: خبرگزاری صدا و سیما
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
هرمزگان عاري از بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان
هرمزگان طی سال های اخیر باتوجه به پایش مستمر و مراقبت های فعال بازرسان و اکیپ های دامپزشکی استان از واحدهای پرورش صنعتی طیور، عاری از بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان گزارش شده است.
12:59 دوشنبه 31 تیر 1398
واکسيناسيون دام هاي ساوه
9 هزار راس دام سبک و سنگین در ماه های اخیر در ساوه واکسینه شدند.
08:54 جمعه 23 آذر 1397
فعاليت ۱۹۵ گروه جهادي براي خدمت به جامعه عشاير فارس
دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه عشایر فارس ضمن تشریح فعالیت‌های این قرارگاه برای ارائه خدمات به جامعه عشایری گفت: تمام فعالیت‌های محرومیت‌زدایی در قالب ۱۸ گروه جهادی ثبت شده و ۱۷۷ گروه جهادی محله محور یا پایگاه محور با اعزام ۱۱۴۲ نفر روز به مناطق هدف انجام گرفته است.
08:50 سه شنبه 01 مرداد 1398
420 تيم دامپزشکي به روستاهاي آذربايجان غربي اعزام شدند
رییس سازمان بسیج مهندسان کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 420 تیم دامپزشکی طی یک سال گذشته به 385 روستا در راستای کمک به محرومان استان اعزام شدند.
05:47 جمعه 27 اردیبهشت 1398
واکسيناسيون بيش از دو هزار و ۵۰۰ دام مناطق سيل زده
بیش از دو هزار و ۵۰۰ راس دام سبک و سنگین در مناطق سیل زده توسط دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد واکسیناسیون شد.
11:46 شنبه 07 اردیبهشت 1398
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی