جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   24    
عضو بر خط:   0    
امروز:   14300    
دیروز:   37117    
مجموعا:   102006305    

 اخبار  | اردبیل  
 شماره مطلب: 1053068903 | 10:17 پنجشنبه 23 اسفند 1397                                                                                                                 
محدوديت اعتباري مانع از توسعه روستايي استان اردبيل نشد
مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل گفت: محدودیت های اعتباری سه سال گذشته مانع از اجرای طرح های عمران روستایی در این استان نشده است.

به گزارش خبرنگار ما، فرهاد سبحانی در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی خلخال افزود: این اداره کل با استفاده از قیر رایگان و همچنین افزایش مشارکت های مردمی و همکاری دهیاری ها توانست بسیاری از طرح های عمران روستایی از جمله طرح هادی را به موقع و بر اساس برنامه زمان بندی اجرا ، تکمیل و بهره برداری کند.

او گفت: در حالی که سهم استان اردبیل در سال جاری از محل قیر رایگان 900 میلیارد ریال بوده با تلاش های صورت گرفته در حال حاضر قیر رایگان جذب شده امسال به ارزش 2 هزار و 500 میلیارد ریال است.

سبحانی اظهار داشت: در صورت تعهد دهیاران مبنی بر اجرای عملیات زیرسازی و تامین هزینه 30 درصد از آسفالت معابر روستایی بنیاد مسکن استان برای تامین 70 درصد تولید و اجرای آسفالت از محل قیر رایگان اعلام آمادگی می کند.

او افزود: برغم مشکل محدودیت اعتباری در اعتبارات استانی در سال جاری با جذب 100 درصدی اعتبارات ملی بسیاری از طرح های هادی روستایی اجرا و بهره برداری شده است.

وی با تاکید براینکه محدودیت های اعتباری نباید موجب تقابل دهیاری ها با این نهاد خدمت رسان روستایی استان شود، گفت: در حالی که انتظار دهیاران مناطق مختلف استان تکمیل طرح های عمران روستایی از سوی بنیاد مسکن است ، امسال تنها 17 درصد از اعتبارات منظور شده برای اجرای طرح های هادی روستایی تخصیص یافت.

او افزود: دهیاران باید برای استفاده بهینه از بافت های فرسوده داخل محدوده و نیز تعیین تکلیف واحدهای مسکونی رها شده در روستاها تلاش کنند.

سبحانی اظهار کرد: افزایش محدوده روستا نیازمند تشکیل جلسه و با کسب موافقت 10 دستگاه اجرایی استان است که در بیشتر موارد بلحاظ رعایت قوانین و مقررات جاری کشور در حفظ کاربری اراضی زراعی و کشاورزی و نیز حفظ مراتع ، جنگل ها و محیط های طبیعی پیرامون روستا با طرح افزایش محدوده روستایی مخالفت می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل همچنین با تاکید بر اینکه در یافت هرگونه هزینه ارائه خدمات مدیریتی از سوی این بنیاد در روستاهای استان قانونی و بر اساس مجوزهای صادره از سوی دولت بوده ، افزود: حق نظارت بر اجرای طرح های عمرانی دهیاری ها 5 تا 8 درصد تعیین شده است.

او با بیان اینکه وظیفه پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در داخل محدوده روستا به عهده دهیاران است، اظهار کرد: بنیاد مسکن مسئولیتی در مقابله با ساخت و سازهای فاقد مجوز در روستاها ندارد.

بر اساس آمارهای موجود از مجموع یک میلیون و 248 هزار و 610 نفر جمعیت استان اردبیل 448 هزار و 554 نفر در یک هزار و 555 روستا سکونت دارند که از این تعداد یک هزار و 24 روستا بالای 20 خانوار هستند.

تاکنون 873 دهیاری در روستاهای بالای 20 خانوار استان راه اندازی شده که 407 هزار و 495 نفر جمعیت روستایی آن را پوشش می دهد.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
نوسازي ۲.۲ ميليون مسکن روستايي
معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طی برنامه چهارم، پنجم و دو سال گذشته برنامه ششم توسعه با استفاده از تسهیلات مسکن روستایی دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی نوسازی و مقاوم‌سازی شده است.
11:50 جمعه 27 مهر 1397
اتمام ساخت ۶ واحد اقامتي روستاي ابر نيازمند توجه مسوولان است
دهیار روستای ابر گفت: چنانچه مسوولان امر در تخصیص تسهیلات تسریع کنند،۶ واحد اقامتی روستای ابر درآینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
13:48 دوشنبه 31 تیر 1398
کزج خلخال برند بوم گردي استان اردبيل مي‌شود
طرح جامع گردشگری روستای هدف گردشگری کزج خلخال اجرا شده و بزودی این روستا به عنوان برند بوم گردی استان اردبیل معرفی می‌شود.
11:47 پنجشنبه 20 تیر 1398
جمعيت روستاهاي استان تهران بيش از حد معمول است
معاون عمرانی استاندار تهران گفت: جمعیت روستاهای استان تهران بیش از حد معمول است و دهیاران و شهرداران باید از ظرفیت‌های مدیریتی و اعتبارات قابل توجه برای تأمین امکانات رفاهی روستاییان استفاده کنند.
17:55 شنبه 15 تیر 1398
بلاياي طبيعي در کمين خانه هاي کم دوام روستايي استان اردبيل
خانه ای که سیل با خود برد، سقف کاشانه ای که با تندبادی ریخت و زلزله ای که خانه هایی از جنس کم دوام را در هم فرو ریخته و آوار کرد؛ اینها صحنه های دردناکی هستند که در همین ماه های اخیر در گوشه کنار ایران و حتی استان اردبیل بوقوع پیوست.
10:54 چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی