جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   20    
عضو بر خط:   0    
امروز:   24947    
دیروز:   37491    
مجموعا:   103571894    

 اخبار  | سمنان  
 شماره مطلب: 1053070241 | 05:36 دوشنبه 30 اردیبهشت 1398                                                                                                                 
220 آبگرمکن خورشيدي و تنورگازي بين روستاييان سمنان توزيع شد
رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: 220 آبگرمکن خورشیدی و تنور گازی در بین روستاییان و بهره برداران عرفی عرصه های منابع طبیعی استان به دنبال اجرای طرح جایگزینی سوخت فسیلی توزیع شده است.

حمیدرضا عبدوس به خبرنگاران اظهار داشت: برای حفاظت از ذخایر ژنتیکی، مرتعی و جنگلی عرصه های منابع طبیعی استان سمنان و جلوگیری استفاده از سوخت فسیلی و سوزاندن گیاهان و درختان، تنورهای گازی و آبگرمکن خورشیدی در بین روستاییان و بهره برداران عرصه های عرفی منابع طبیعی توزیع شده است.

وی ادامه داد: نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و صیانت از جنگل ها در بین مردم با استفاده از طرح جایگزینی سوخت های نفتی و گازی به جای هیزم جنگلی و نیز آبگرمکن های خورشیدی در مناطق جنگلی استان از سال 90 اجرا شده و همچنان ادامه دارد.

به گفته عبدوس بسیاری از مردم در روستاها برای فعالیت هایی مانند پخت نان و طبخ غذا دست به قطع درختان می زنند و این مساله موجب تخریب عرصه های منابع طبیعی می شود از این رو برای جلوگیری از این تخریب و فرهنگ سازی در بین جوامع محلی برای مشارکت در حفاظت از عرصه های منابع طبیعی تنورهای گازی و آبگرمکن های خورشیدی توزیع می شود.

وی اظهار داشت: اعتبارهای اختصاص یافته برای تهیه این تعداد آبگرمکن خورشیدی و تنور گازی از محل اعتبارهای ملی و صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان تصریح کرد: بر اساس مطالعه های انجام شده با نصب این آبگرمکن ‌ها در روستا‌های هدف از قطع درختان جنگلی به طور چشمگیری جلوگیری شده است.

وی اضافه کرد: طرح جایگزینی سوخت های فسیلی به صورت عمده در قالب تفاهمنامه حفاظت مشارکتی که با مجریان و ذینفعان طرح های منابع طبیعی با هدف مشارکت بهره برداران در حفاظت عرصه های منابع طبیعی انجام شده است.

به گفته عبدوس، امسال خرید آبگرمکن خورشیدی و تنور گازی در 22 حوضه آبخیز از محل اعتبارهای صندوق توسعه ملی ، برای 97 خانوار روستایی، پیش بینی و برنامه ریزی شده و اقدام های اولیه آن در حال انجام است.

رئیس اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اظهار داشت: مشارکت مردمی نقش مهم و موثر در حفظ عرصه های منابع طبیعی دارد و باید تلاش شود این مشارکت روز به روز افزایش یابد.

بیش از 96 درصد استان سمنان در حوزه اصلی فلات مرکزی قراردارد و دارای مساحتی بیش از 9 میلیون هکتار است که بیش از پنج میلیون هکتار آن مناطق بیابانی و نیمه خشک است.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
1100 خانوار روستايي از سوخت جايگزين استفاده مي کنند
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: یکهزار و 100 خانوار ساکن در روستاهای این استان در راستای حفاظت محیط زیست از مزایای طرح جایگزینی سوخت بهره مند شدند.
12:35 سه شنبه 25 دی 1397
توزيع 326 دستگاه تنور گازي در روستاهاي حاشيه جنگلها
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از توزیع 326 دستگاه تنور گازی در بین حاشیه نشینان جنگلهای استان اردبیل خبر داد.
10:46 دوشنبه 16 اردیبهشت 1398
توزيع آبگرمکن هاي خورشيدي در روستاهاي محروم خلخال
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلخال از جایگزینی سوخت پاک خورشیدی به جای سوخت های فسیلی در مناطق دور و محروم روستایی خلخال خبر داد.
10:25 سه شنبه 14 خرداد 1398
60 دستگاه آبگرمکن خورشيدي رايگان بين روستاييان ايذه توزيع شد
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ایذه گفت: 60 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در بین خانواده های ساکن بخش سوسن و دهدز با هدف کاهش مصرف سوخت فسیلی به صورت رایگان توزیع شد.
11:24 پنجشنبه 23 اسفند 1397
38 دستگاه آبگرمکن خورشيدي در ميان روستاييان مريوان توزيع شد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: 38 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در بین خانواده های ساکن روستای عیسوله بخش سرشیو از توابع این شهرستان با هدف کاهش مصرف سوخت فسیلی به صورت رایگان توزیع شد.
08:43 سه شنبه 21 اسفند 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی