جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   17    
عضو بر خط:   0    
امروز:   1875    
دیروز:   26347    
مجموعا:   103575169    

 اخبار  | آذربایجان شرقی  
 شماره مطلب: 1053070452 | 11:33 شنبه 11 خرداد 1398                                                                                                                 
آموزش ۴۰۰ قرآن‌آموز در خانه قرآن روستايي قره بابا بستان‌آباد
مدیر خانه قرآن روستایی قره بابا بستان‌آباد با بیان اینکه ۴۰۰ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روان‌خوانی، صوت و لحن، تجوید، حفظ و تفسیر از گرایش‌های آموزشی قلمداد می‌شوند.

ولی اللّه شادکام، مدیرخانه قرآن روستایی قره بابا بستان‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه ۴۰۰ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روان‌خوانی، صوت و لحن، تجوید، حفظ و تفسیر از گرایش‌های آموزشی قلمداد می‌شوند.

وی ضمن بازگو کردن دلایل معجزه‌ جاوید اسلام شدن قرآن افزود: اُنس با قرآن کریم موجب نشاط و شادابی انسان، هم در زندگی روزمره‌ و هم موجب پاداش اُخروی خواهد شد. این کتاب آسمانی همان قوانین جامع هدایت انسانی به‌شمار می‌آید. به همین جهت است که معجزه‌ جاوید اسلام شمرده شده است. اُنس با قرآن، یکی از برنامه‌های با اهمیت در فرهنگ و جامعه‌ اسلامی است و جزء جدایی‌ناپذیر دین و ایمان انسانی است؛ زیرا پذیرفته نیست کسی ادعای پیروی از قرآن داشته باشد، اما اُنسی با آن نداشته باشد و از آن بهره نگیرد؛ نه بخواند، نه بدان عمل کند و چه بسا شناختی نیز از آن نداشته باشد.

وی با اشاره به پایه‌های سنّی قرآن‌آموزان این خانه قرآن روستایی بیان کرد: قرآن‌آموزان این خامه قرآن در پایه‌های سنّی نونهال، نوجوان، جوان و بزرگسال در کلاس‌های آموزشی حاضر می‌شوند.

شادکام‌ ادامه داد: حداقل سواد قرآنی منجر به خواندن مستمر قرآن کریم، فهم تدریجی معنای عبارات و آیات آن شده و زمینه‌ساز بهره‌گیری مادام‌العمر از آموزه‌های الهی می‌شود. هدف آموزش عمومی قرآن، نمی‌تواند صرفاً دستیابی به دانش و مهارت خاصی در ارتباط با قرآن کریم باشد، بلکه باید توانایی و قابلیتی فراهم آورد که فرد بتواند ضمن انس و ارتباط دائمی با قرآن کریم، پیوسته خود را در معرض تزکیه و تعلیم الهی قرار دهد.

مدیر خانه قرآن روستایی قره بابا بستان‌آباد، از اولین قدم در راه قرائت قرآن گفت و یادآور شد: شناخت صدا را اولین قدم در راه قرائت قرآن می‌دانند که بسیار مهم است، یعنی نخست قاری قرآن صدایش را بشناسد و سپس به ساختن صدای خود (صدا‌سازی) بپردازد.

وی با اشاره به فرموده امیرالمومنین علی(ع) افزود: ایشان می‌فرمایند: خداى تعالى کتابى راهنما فرستاد و در آن خوب و بد را روشن ساخت. پس راه خوبى را پیش گیرید تا هدایت شوید و از راه بدى دورى جویید تا به مقصد برسید.

شادکام، تفسیر قرآن را فانی‌ناپذیر دانست و تأکید کرد: از جهت هدف و غرض، استوارترین و بابرکت‌ترین علوم، علم تفسیر است، که فانی نمی‌شود.منبع: خبرگزاری بین المللی قرآن
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
آموزش ۵۵ قرآن آموز در خانه قرآن روستايي الغدير ملکان
مدیر خانه قرآن روستایی الغدیر ملکان، با بیان اینکه ۵۵ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی و روانخوانی از گرایش‌های آموزشی قلمداد می‌شوند.
05:03 سه شنبه 14 خرداد 1398
آموزش ۵۰ قرآن‌آموز در خانه قرآن روستايي فردوس شبستر
مدیر خانه قرآن روستایی «فردوس» روستای نظرلو شبستر، با بیان اینکه ۵۰ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روان‌خوانی، تجوید و تفسیر از گرایش‌های آموزشی قلمداد می‌شوند.
05:43 دوشنبه 13 خرداد 1398
آموزش ۶۵ قرآن‌آموز در خانه قرآن روستايي امام رضا(ع) اهر
مدیر خانه قرآن امام رضا(ع) روستای یخفروزان اهر، با بیان اینکه ۶۵ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روان‌خوانی، تجوید و مفاهیم از گرایش‌های آموزشی قلمداد می‌شوند.
13:19 دوشنبه 06 خرداد 1398
آموزش ۴۰ قرآن‌آموز در خانه قرآن روستايي فردوس شبستر
مدیر خانه قرآن روستایی فردوس شبستر، با بیان اینکه ۴۰ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن حاضر می‌شوند، گفت: قرآن‌آموزان در رشته‌های روخوانی و قرائت مشغول آموزش هستند.
09:37 پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398
دريان، روستاي دوستدار کتاب
روستای دریان آذربایجان‌شرقی که دارای مردمی فرهنگ دوست و علاقمند به علم است، به تازگی جزو 10روستای دوستدار کتاب کشور معرفی شد.
11:45 جمعه 10 اسفند 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی