جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   24    
عضو بر خط:   0    
امروز:   35755    
دیروز:   41460    
مجموعا:   97931217    

 اخبار  | خراسان شمالی  
 شماره مطلب: 1053070641 | 10:35 یک شنبه 19 خرداد 1398                                                                                                                 
توليد بره در دام هاي مولد بايد افزايش يابد
مدیر ملی پروژه توسعه رسته دام سبک قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور گفت: اکنون به ازای هر ۱۰۰ راس دام سبک مولد در کشور ۷۵ بره تولید می شود که این میزان تولید غیر اقتصادی است.

مرتضی حسینی در آئین تفاهم نامه پروژه توسعه رسته دام سبک کشور که به صورت پایلوت در استان خراسان شمالی برگزار شد اظهار داشت: شاخص تولید بره در دام سبک به ازای هر ۱۰۰ رأس دام مولد باید به ۱۷۰ رأس برسد که این میزان برای دامدار اقتصادی است.

وی بر بالابردن درآمد روستاییان و دامداران تاکید کرد و گفت: این امر با بالا بردن راندمان تولید به دست می‌آید در این راستا فرایند اصلاح نژاد یک ضرورت است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: پروژه توسعه رسته دام سبک کشور به صورت پایلوت در این استان با همکاری دفتر روستایی استانداری، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، اداره کل دامپزشکی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان اجرا می‌شود.

عبدالله یوسفی اظهار داشت: توسعه دام سبک با هدف افزایش بهره وری در روستاها، افزایش درآمد خانوارها، اقتصادی کردن صنعت دامداری اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون استان خراسان شمالی ۲ میلیون و ۳۶ هزار رأس دام سبک دارد افزود: این استان یک درصد کشور وسعت دارد اما ۳.۲ درصد دام را در خود جای داده است.

وی با بیان اینکه تولید دام در استان از نظر کیفیت به علت شرایط آب و هوایی و مراتع مناسب است گفت: سالانه در این استان ۱۵۷ هزار تن شیر و ۲۰۱ هزار تن گوشت قرمز تولید می‌شود.

وی بر استفاده از دانش و علم در بحث صنعت دامداری تاکید کرد و اظهار داشت: در راستای حفظ ذخایر ژنتیکی و نژادهای بومی و استفاده از نژادهای اصیل و سازگار با منطقه باید از دانش بهره مند شد.

وی افزود: هم اکنون دوقلو زایی دام سبک در استان افزایش یافته است که باید این امر را در بین گله‌ها بیشتر گسترش یابد تا کمکی به اقتصاد استان و افزایش درآمد خانوارها باشد.

در پایان این تفاهم نامه بین مسئولان استانداری و دستگاه‌های زیر مجموعه سازمان جهاد کشاورزی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خراسان شمالی به امضا رسید.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
راه‌اندازي بازارچه‌هاي صنايع‌دستي در روستاهاي هدف گردشگري خراسان‌شمالي
مدیرکل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌شمالی یکی از برنامه‌های مهم روستاهای هدف گردشگری را ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی برشمرد، گفت: این مهم در سال جاری در تعدادی از روستاهای هدف گردشگری استان محقق می‌شود.
06:06 یک شنبه 12 خرداد 1398
کتيرا، فرصتي براي رونق اقتصاد روستاهاي خراسان شمالي
خراسان شمالی از رویشگاه های اصلی گون مولد کتیرا است و سابقه برداشت این محصول در آن به چند دهه قبل بازمی گردد اما روستاییان این منطقه هنوز نتوانسته اند از این فرصت اقتصادی به خوبی بهره برداری کنند.
11:12 سه شنبه 24 اردیبهشت 1398
سطح کشت پنبه امسال 20 درصد رشد مي کند
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: بر پایه پیش بینی ها، امسال سطح زیر کشت پنبه با 20 درصد افزایش نسبت به سال زراعی گذشته 80 هزار تا 82 هزار هکتار می شود.
10:33 یک شنبه 15 اردیبهشت 1398
فتيله آخرين فانوس ها در روستاهاي خراسان شمالي پايين کشيده شد
برق رسانی به آخرین روستاهای فاقد برق خراسان شمالی، خوشه های نور را بر تارک خانه های کاهگلی شکوفا کرد و کوچه پسکوچه های دوردست ترین روستاهای این خطه را روشن ساخت.
11:42 جمعه 24 اسفند 1397
183 هزار ميليارد ريال تسهيلات اشتغال روستايي پرداخت شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: 183 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری امسال طی 2 مرحله در کشور پرداخت شد.
09:38 چهارشنبه 22 اسفند 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی