جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   23    
عضو بر خط:   0    
امروز:   12895    
دیروز:   37117    
مجموعا:   102004900    

 اخبار  | سیستان و بلوچستان  
 شماره مطلب: 1053070653 | 11:25 یک شنبه 19 خرداد 1398                                                                                                                 
۸ روستا و ۹ دهستان در جنوب سيستان و بلوچستان به راه اصلي متصل مي شوند
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان گفت: با اجرای زیرسازی و آسفالت گرم هشت روستا و ۹ دهستان در جنوب این استان به راه اصلی ایرانشهر- سرباز- چابهار متصل می شوند.

ابراهیم جاوشیری در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به کاهش شدید اعتبارات و همچنین وجود مشکلات در جذب قیر، از نیمه سال ۹۶ تا پایان سال ۹۷ عملیات اجرایی، زیرسازی و آسفالت راههای روستای بسیار کُند پیش رفته است.

وی گفت: با وجود مشکلات در شهرستان ایرانشهر، محور روستایی سرجوب - زهلنفان به کوران به طول ۹ کیلومتر با پنج روستا و بالغ بر ۵۴۰ خانوار زیرسازی و آسفالت گرم انجام و به محور اصلی ایرانشهر- خاش متصل شد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان افزود: این اداره کل در زیرسازی و آسفالت راههای روستایی در سال ۹۸ در نظر دارد آسفالت گرم راههای روستایی شهرستان سرباز - قادرآباد، پرکستان - لاغرین - چرپان، کهنک - مشکنت و روستای گران را که در حال تکمیل عملیات خاکی، ابنیه فنی و زیرسازی هستند را نیز اجرا کند.

وی بیان کرد: با اجرای زیرسازی و آسفالت گرم این محورها، جمعاً هشت روستا و ۹ دهستان با ۶۸۰ خانوار به راه اصلی ایرانشهر - سرباز - چابهار متصل می‌شوند.

جاوشیری گفت: در حوزه شهرستان دلگان نیز بازگشایی محور هیر به گووس بطول چهار کیلومتر (طول کلی ا ین راه ۲۵ کیلومتر) با قراردادی بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان آغاز شد که بیش از هفت روستا و ۱۰ دهستان و مرکز عشایری را با جمعیتی بالغ بر ۴۲۰ خانوار به محور روستایی و آسفالته دلگان –هودیان به مسجدابوالفضل (ع) و مرکز شهرستان دلگان متصل می‌سازد.

وی ادامه داد: در همین شهرستان عملیات خاکبرداری و زیرسازی محور هودیان به مسجد ابوالفضل (ع) با ترانشه بری و خاکبرداری در طول چهار کیلومتر (طول کلی ۱۵ کیلومتر) با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد با قراردادی بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال در حال اجرا است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در حوزه شهرستان ایرانشهر، بازگشایی محور روستایی پیرگل نیز توسط این اداره کل با قراردادی بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال به طول سه کیلومتر (طول کلی هفت کیلومتر) در قطعه یک آغاز شده که ۲ روستا و دهستان و منطقه بزرگ عشایری و همچنین منطقه گردشگری را برای نخستین بار به مراکز بخش و شهرستان در هر ۲ حوزه شمال و جنوب استان متصل می‌سازد.

وی افزود: در حوزه شهرستان سرباز تکمیل خاکبرداری، ابنیه فنی و زیرسازی محور روستایی کرایی کور بطول ۱۰ کیلومتر و بریسک به طول سه کیلومتر با قراردادی بالغ بر ۳۸ میلیارد ریال آغاز شد که سه روستا و چهار دهستان و همچنین منطقه گردشگری را از طریق اتصال به محور آسفالته پشامک-مورتان به مرکز شهرستان سرباز (راسک) و محور اصلی ایرانشهر- چابهار متصل می‌سازد.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
بهسازي راه روستايي هميجان - بهاباد
رئیس اداره راه داری و حمل و نقل جاده‌ای بهاباد گفت: آسفالت و زیرسازی محور بهاباد به روستای همیجان به طول ۱۱ کیلومتر پایان یافت.
13:01 شنبه 26 مرداد 1398
روستاهاي منطقه گردشگري گرگان نيکشهر در انتظار گوشه چشمي مهربان
اهالی ۱۵ روستای گرگان نیکشهر شامل سرخکلوت، نگور، تیتران دن، کتک دن، کاپاران دن، بندگاه دن، رودسران، گورگتان، زهیگ، گریگ، چیل بُن، جگان، آرچنیگ، سکین و کنر می گویند که از امکاناتی نظیر راه و تلفن و برخی از آنها نیز از داشتن برق محروم هستند و مهم اینکه تمامی این روستاها در یک مسیر کوهستانی و حاشیه رودخانه‌ای واقع شده‌اند.
11:40 پنجشنبه 03 مرداد 1398
زيرسازي و آسفالت جاده روستاي گل به ماژان تا شهريور
فرماندار خوسف دربازدید روستاهای بخش ماژان از زیر سازی و آسفالت جاده روستای گل به ماژان تا شهریور خبرداد.
15:14 چهارشنبه 12 تیر 1398
کاستي هاي آشکار و نهان در «لايه» رودبار
گیلان، یکی از استان های متراکم کشور به لحاظ جمعیتی دارای ۱۶ شهرستان، ۵۲ شهر، ۴۳ بخش، ۱۰۹ دهستان و دو هزار و ۵۸۳ آبادی دارای سکنه است. در برخی مناطق این استان، جمعیت هایی عشایری حضور دارند و ساکنان لایه، روستایی واقع در بخش عمارلو از توابع شهرستان رودبار، با مشکلاتی دیرینه دست و پنجه نرم می کنند.
10:42 یک شنبه 19 خرداد 1398
تسهيلات ويژه به ساخت راه هاي روستايي استان ها
مدیر کل راه های روستایی کشور گفت: وزارت راه و شهرسازی ، 40 درصد اعتبارات ساخت راه های روستایی را تامین می کند.
11:04 یک شنبه 30 دی 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی