جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   21    
عضو بر خط:   0    
امروز:   13415    
دیروز:   37117    
مجموعا:   102005420    

 اخبار  | البرز  
 شماره مطلب: 1053070681 | 19:02 پنجشنبه 23 خرداد 1398                                                                                                                 
پايانه صادرات محصولات کشاورزي در البرز راه اندازي مي شود
مدیر تعاون روستایی استان البرز گفت که با همت تشکل ها و اتحادیه های بخش کشاورزی ، پایانه های صادرات محصولات کشاورزی و واردات نهاده های کشاورزی، دامی و طیور و عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در این استان راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار ما، سید محسن موسوی در نشست با نمایندگان مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: با راه اندازی این پایانه ها شاهد تحولی شگرف در رونق کشاورزی و فعالیت های اقتصادی با کمک تشکل های روستایی و کشاورزی در البرز خواهیم بود.

وی گفت: به همین منظور درخواست اختصاص زمینی از طرف اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و سازمان جهاد کشاورزی استان ارائه شده که با اختصاص این زمین در نزدیک ترین محل به فرودگاه پیام، گام موثری برای رونق اقتصادی استان برداشته می شود.

مدیر تعاون روستایی استان البرز بیان داشت: در صورت ایجاد این پایانه ها علاوه بر اینکه کمکی به توان صادراتی کشور می شود، زمینه اشتغال برای حدود ۴۰۰ نفر فراهم خواهد شد.

وی افزود: ایجاد این پایانه ها بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی و برنامه ششم توسعه می باشد که دولت را مکلف کرده سهم تعاونی ها در اقتصاد به ۲۵ درصد برسد.

موسوی گفت: تاکنون برای تامین نهاده ها یک یا ۲ شرکت در کل کشور وارد کننده بودند و خریداران باید در سامانه ثبت نام کرده و از این واردکنندگان خریداری می کردند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه استان البرز از مزیت فرودگاه پیام و خطوط ریلی برخوردار است، بر این اساس می توان به صورت مستقیم نهاده های کشاورزی را وارد کرد.

در ادامه نمایندگان مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی بر براهمیت جایگاه بخش کشاورزی در استان ونیز برضرورت تقویت تشکل های بخش کشاورزی در جهت خدمات رسانی به مصرف کنندگان تاکید ویژه ای کردند.

محمدجواد کولیوند نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع بازارچه های فروش محصولات کشاورزی در شورای شهر کرج مطرح شده و قرار است بخشی از فعالیت بازارچه ها به فروش محصولات کشاورزی اختصاص یابد.

همچینن رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز نیز در این نشست با اشاره به اینکه استان البرز ظرفیت‌های بسیار بالایی در بخش کشاورزی دارد، بیان داشت: توجه به رفع مشکلات کشاورزان در البرز مهم ترین اولویت است.

سید مجید موسوی افزود: یکی از مهم ترین اقداماتی که باید در استان البرز به آن توجه ویژه داشت توسعه بخش‌های مختلف کشاورزی و رفع مشکلات این صنعت است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون استان البرز در تولیدات کشاورزی دارای رتبه‌های برتر است، افزود: با توجه به این ظرفیت می‌توانیم با تمرکز بیشتر به بخش‌های مختلف کشاورزی، بر توسعه و رونق بخش کشاورزی و توسعه تولیدات به سمت صادرات محصولات نیز پیش برویم.

موسوی یکی از مهم ترین راهکارهای رسیدن به توسعه اقتصادی را توسعه تولیدات در بخش کشاورزی عنوان کرد و بیان داشت: برای رسیدن به اهداف مورد نظر باید مشکلات و کمبودها را مرتفع کنیم.

در پایان این نشست مصوب شد تا پایانه صادرات محصولات کشاورزی و واردات نهاده های کشاورزی در نزدیکترین مکان فرودگاه پیام پس از طرح و تایید در جلسه ستاد مقاومتی استان با استفاده از ظرفیت اتحادیه های استان تحت پوشش تعاونی روستایی عملیات اجرایی آن آغازشود.

همچنین با برگزاری جلسه مشترک با شوراهای شهر ونمایندگان مجلس بخشی از غرفه بازار چه های میوه وتره بار سطح استان در جهت عرضه مستقیم محصول از تولید به مصرف به تشکل های تولیدی بخش کشاورزی محول شود.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 امتیاز 

امتیاز: 0 از 10
تعداد امتیازها: 0
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
آغاز بکار واحد توليد لباس هاي بيمارستاني در روستاي آتشگاه کرج
به همت تولید کننده کرجی زمینه اشتغال برای دختران و زنان خود سرپرست در روستای آتشگاه کرج فراهم شد.
10:57 یک شنبه 17 شهریور 1398
۲ هزار ميليارد تومان تسهيلات اشتغال پايدار روستايي
مشاور مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید گفت: در یکسال و نیم گذشته بیش از ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات حمایت از اشتغال پایدار روستایی و عشایری در سراسر کشور پرداخت شد.
10:04 چهارشنبه 06 شهریور 1398
۲۲ طرح آبرساني به روستا‌هاي البرز افتتاح مي‌شود
این طرحها امروز، دوم شهریور با حضور رضا اردکانیان، وزیر نیرو به طور همزمان به بهره برداری می رسند.
10:27 شنبه 02 شهریور 1398
آغاز به کار شوراي ماده ۱۷ شرکت‌هاي تعاوني‌هاي روستايي
شورای ماده ۱۷ شرکت های تعاونی تولید روستایی، سهامی اراضی و کشت و صنعت البرز به منظور حفظ و یکپارچه سازی و مالکیت اراضی کشاورزی آغاز به کار کرد.
18:21 چهارشنبه 23 مرداد 1398
سقوط از ارتفاع بالگرد البرز را به پرواز در آورد
رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد که سقوط مرد روستایی در ارتفاعات طالقان امداد هوایی اورژانس را به پرواز در آورد.
11:21 سه شنبه 08 مرداد 1398
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی