جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   19    
عضو بر خط:   0    
امروز:   4330    
دیروز:   20204    
مجموعا:   104062656    

 اخبار  | یزد  
 شماره مطلب: 1053070815 | 14:52 دوشنبه 10 تیر 1398                                                                                                                 
دهياران در مسير توسعه روستاها گام بردارند
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری یزد با بیان اینکه دهیاران با افزایش دانش و آگاهی در مسیر توسعه روستا نقش شایسته خود را ایفا کنند گفت: اطلاع داشتن نسبت به وظایف و آگاهی به قوانین و مقررات مالی از وظایف اصلی دهیاری هاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهریز، محمود زارع در جمع دهیاران دهیاران این شهرستان افزود: همه دهیاران در راستای برطرف کردن نقاط ضعف کاری خود تلاش کنند و نقاط قوت را تقویت نمایند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از نیازهای اساسی شهرستان، استان و کشور این است که تابع قانون و مقررات باشیم افزود: همه ما بایستی به نظام مردم سالاری پایبند باشیم و دهیاران نیز اینگونه باشند، چرا که دهیاران نمایندگان مردم هستند.

این مسئول اظهار داشت: مهمترین موضوعی که مطرح می‌شود، بحث آموزش دهیاران است، بنابراین باید به آموزش دهیاران و بهبود کیفیت برگزاری کلاس‌های آموزشی و حل مشکلات و مسائل موجود بر سر راه دهیاران تلاش کرد.

زارع، هدف از برگزاری دوره های آموزشی را بالا بردن سطح آگاهی دهیاران و آشنایی آنان با قوانین مرتبط با وظایف دهیاری بیان کرد.

وی تاکید کرد: اطلاع داشتن نسبت به وظایف خود و آگاهی به قوانین و مقررات مالی از وظایف اصلی دهیاری هاست، چرا که اگر می خواهیم توانمند و تأثیرگذار باشیم، بایستی بر وظایف خویش آگاهی و اشرافیت داشته باشیم و در مقابل کارهای اداری و وظایفی که به ما محول شده است و اختیاراتی که داریم، خوب عمل کنیم.

همچنین فرماندار مهریز گفت: برگزاری دوره های آموزشی ویژه دهیاران و شوراهای روستاها دارای اهمیت بسیار زیاد دارد و با ایجاد و گسترش این قبیل آموزش ها می توان در جهت حرکت از مدیریت سنتی به مدیریت نوین روستا اقدام کرد

رضا زارع زاده مهریزی افزود: برگزاری دوره های آموزشی ویژه دهیاران و شوراهای روستاها دارای اهمیت بسیار زیاد دارد و با ایجاد و گسترش این قبیل آموزش ها می توان در جهت حرکت از مدیریت سنتی به مدیریت نوین روستا اقدام کرد.

وی در این باره افزود: برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت ویژه دهیاران و شوراهای روستاها می تواند در مدیریت روستاها تحولی جدی ایجاد کند.

زارع زاده مهریزی بیان داشت: دهیاران باید در جایگاه مدیر اجرایی روستاها درصدد جلب و جذب مشارکت های مردمی برای کمک به سازندگی و توسعه روستاها با هدف تقویت زیرساخت های مورد نیاز به منظور ایجاد امکانات برای رفاه حال عمومی ساکنین روستاها باشند و فعالیت نمایند.

فرماندار مهریز گفت: دهیاران در کنار اعضای شوراهای اسلامی روستاها باید نقش محوری در وفاق و وحدت اجتماعی در روستاها داشته باشند تا با اعتماد سازی و همراهی، زمینه حمایت مردم را برای خدمت بهتر و بیشتر داشته باشند.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي روستايي استان آذربايجان غربي در کشور بي‌نظير است
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های روستایی استان آذربایجان غربی در کشور بی‌نظیر بوده و برنامه‌ریزی در جهت استفاده بهینه از توانمندی‌های روستایی این استان ضروری است.
06:21 دوشنبه 15 مهر 1398
ضرورت تدوين برنامه جامع توسعه روستايي
استاندار قم بر ضرورت تدوین برنامه جامع توسعه روستایی تاکید کرد.
11:11 دوشنبه 11 شهریور 1398
اتمام ساخت ۶ واحد اقامتي روستاي ابر نيازمند توجه مسوولان است
دهیار روستای ابر گفت: چنانچه مسوولان امر در تخصیص تسهیلات تسریع کنند،۶ واحد اقامتی روستای ابر درآینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
13:48 دوشنبه 31 تیر 1398
ظرفيت در روستاها بالا و قابل گسترش است
وزیر کشور با بیان این که ظرفیت ها در روستاها بالا و قابل گسترش است، گفت: در بسیاری از مناطق مهاجرت معکوس داریم و باید برای بازگشت مردم به روستاهای خود آماده بود و برنامه ریزی کرد، در این زمینه باید از ظرفیت های دولت و مجلس نیز استفاده کرد.
15:10 سه شنبه 18 تیر 1398
نگاه خدمات رساني به روستا کاهش يافته است
مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری تهران با بیان اینکه از زمانی که ارزش افزوده به حوزه دهیاری‌ها آمده است نگاه و توجه دستگاه‌ها در خدمت رسانی به روستاها کاهش یافته است، افزود: این امر گاهی، دهیاران را که آخرین حلقه ارتباط بی‌واسطه و چهره به چهره مردم هستند را دچار نقصان و ضرر کرده است.
14:26 سه شنبه 18 تیر 1398
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی