جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   20    
عضو بر خط:   0    
امروز:   16340    
دیروز:   17958    
مجموعا:   104020324    

 اخبار  | آذربایجان شرقی  
 شماره مطلب: 1053070870 | 12:01 جمعه 14 تیر 1398                                                                                                                 
۱۲۰ ميليارد ريال تسهيلات روستايي در مرند پرداخت شد
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجانشرقی تسهیلات روستایی شهرستان مرند را در یک سال گذشته، ۱۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای ۷۸ طرح مصوب در بانک ها با اشتغالزایی ۳۹۱ نفر بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار ما، یونس طاهری در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان مرند اظهار داشت: مسوولین سعی کنند امور اخذ وام مشاغل خانگی توسط متقاضیان را تسهیل کرده و جهت حفظ سهمیه شهرستان، برای نفراتی که جهت دریافت وام اقدام نکردند جایگزین معرفی شود.

 وی خاطرنشان کرد: همچنین علاوه بر اعتبار یادشده، برای نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید نیز اعتباری تخصیص یافت که لازم است نسبت به جذب آن در موعد مقرر اقدام شود.

 طاهری تاکید کرد: کمیته نظارت نیز باید در شهرستان فعال شده و بر چگونگی اجرای طرحهای اشتغالزایی روستایی مصوب نظارت کنند.

 وی اعلام کرد: در خصوص تسهیلات فراگیر نیز ۲۹ طرح در شهرستان مرند معرفی شده بود که ۱۳ مورد آن در بانک ها تصویب و پرداخت شد.

 معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجانشرقی همچنین از رتبه سوم شهرستان مرند در بحث توجه به کارورزی و مشوق های بیمه در استان خبر داد و گفت: صدور مجوز و ایجاد مرکز مشاوره، خدمات رسانی در حوزه کارآفرینی در جهت ارائه مشورت های لازم برای افزایش اشتغال و سرمایه گذاری از برنامه های ما است.

فرماندار ویژه مرند هم ضمن انتقاد از عملکرد بانک ها و ادارات مسوول در حوزه اشتغال گفت: روند پرداخت وام های اشتغال زایی در شهرستان باید تسهیل شده و از اعمال محدودیت های بی مورد خودداری شود.

داود گرشاسبی اظهار داشت: وظیفه ما به نتیجه رساندن سیاستهای عمومی دولت است تا از این طریق موجبات رضایت مردم و نسل جوان از حاکمیت را فراهم کنیم.

 وی افزود: رسالت این کارگروه، ایجاد اشتغال است و باید در مسیر اجرا، وظیفه خود را انجام داده و مشکلی از جهت توزیع وام نداشته باشیم.

 فرماندار ویژه مرند تاکید کرد: مسوولین مربوط باید به سمت تسهیل گری پیش رفته و با فراهم کردن بستر مناسب برای پرداخت وام، موجب ایجاد اشتغال در شهرستان شوند.

 وی با تاکید بر تغییر فکر در جهت افزایش اشتغال در سال رونق تولید گفت: ضروری است اعضای کارگروه در اعطای تسهیلات، برای تحقق شغل توجه کرده و پرداخت وام به زنان سرپرست خانوار را تسهیل کنند.

 گرشاسبی یادآوری کرد: روسای بانک ها و ادارات مربوط به حوزه اشتغال، در عین حال که در چارچوب قانون و مقررات عمل می کنند باید از ایجاد محدودیت های بی مورد در ارائه تسهیلات اشتغال خودداری کنند.

 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرند نیز گفت: در سال ۹۷، بیش از ۱۰ میلیارد ریال وام در قالب مشاغل خانگی در چهار مرحله اختصاص یافت که نزدیک ۹۰ درصد آن پرداخت و بقیه نیز بدلیل عدم مراجعه در بانک ها مانده است.

 امیر محمدزاده افزود: در سال گذشته، میزان وام های خوداشتغالی کمیته امداد و بهزیستی نیز ۶۶ میلیارد ریال بوده است.

 رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مرند هم اظهار داشت: در سال ۹۷، برای مبلغ ۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال، تعداد ۶۷ نفر در حوزه مشاغل خانگی معرفی شدند که ۶۶ نفر از آنها وام خود را اخذ کردند.

 محمدرضا وفادوست اعلام کرد: تعداد افراد معرفی شده در تسهیلات روستایی فراگیر نیز ۱۲ نفر بوده که برای ۲۸ نفر اشتغال ایجاد شده است.

 وی افزود: همچنین در حوزه تسهیلات روستایی، تعداد ۲ نفر، مبلغ ۲۰ میلیارد ریال وام گرفته و برای ۴۰ نفر اشتغال فراهم کرده اند.

 رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مرند یادآوری کرد: در مجموع بیش از ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات با اشتغال ۶۸ نفر در سال ۹۷ توسط این اداره پرداخت شده است.

 مدیر کمیته امداد امام (ره) مرند نیز با بیان اینکه تعداد ۵۶۷۰ نفر خانوار با جمعیت ۱۱ هزار نفر در این شهرستان تحت پوششش این نهاد حمایتی هستند، افزود: توانمندسازی این خانواده ها از طریق ایجاد شغل، هدف مهم کمیته امداد است.

 علی روستانژاد افزود: در طول سال گذشته برای تعداد ۲۸۳ نفر شغل ایجاد و توانمند شدند و ۱۰۴ خانوار نیز در سال ۹۷، توانمند شده و از کمیته امداد منفک شدند.

 وی با اشاره به جذب ۱۰۰ درصدی اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی کمیته امداد در سال گذشته اظهار داشت: امسال اعتبار تخصیص یافته ما، بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال می باشد که ظرفیت بزرگی برای اشتغال خانواده های تحت پوشش و توانمند کردن آنها است.

 رئیس اداره بهزیستی مرند نیز با بیان اینکه اشتغال برای ما در کنار بحث اقتصادی، کارکرد روانی دارد، گفت: در سال ۹۷، برای ۶۱ معلول وام دادیم و ۱۱۲ نفر از طریق وام خود اشتغالی بازتوان شدند.

 حسین محمدزاده ضمن اشاره به ایجاد شغل برای ۳۷ نفر در حوزه مشاغل خانگی خاطرنشان کرد: ما همچنین ۲۴ نفر را بصورت کارفرمایی و ۱۷۶ نفر نیز زن سرپرست خانوار را بیمه کردیم.

 وی در ادامه از معرفی ۱۹ نفر تحت پوشش بهزیستی به واحدهای تولیدی در سال گذشته خبر داد و گفت: کارگاهها و تولید کننده هایی که افراد تحت پوشش بهزیستی را بکار گیرند، علاوه بر پرداخت حق بیمه آنها به مدت ۵ سال توسط اداره بهزیستی، تسهیلاتی نیز به کارفرماها اختصاص می یابد.
منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
150 ميليارد ريال تسهيلات اشتغال روستايي در مرند پرداخت شد
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان ویژه مرند تسهیلات اشتغال روستایی در نظر گرفته شده برای شهرستان را 250 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: 150 میلیارد ریال از این میزان پرداخت شده است.
08:20 جمعه 23 آذر 1397
مشارکت صندوق کارآفريني اميد آذربايجان غربي در طرحهاي اشتغال روستايي
صندوق کارآفرینی امید در آذربایجانغربی در بیش از ۸۰ طرح اشتغال روستایی مشارکت کرده است.
11:04 چهارشنبه 13 شهریور 1398
نياز 700 روستاي آذربايجان شرقي به بازنگري طرح هادي
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: 700 روستا در این استان به بازنگری در طرح هادی نیاز دارد.
18:26 چهارشنبه 23 مرداد 1398
آذربايجان‌شرقي در مقاوم سازي مسکن از متوسط کشوري جلوتر است
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: این استان در زمینه مقاوم سازی مسکن روستایی ۱۱ درصد از میانگین کشوری جلوتر است.
11:41 سه شنبه 08 مرداد 1398
رشد 25 درصدي سهم اشتغال روستايي در کشور
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از افزایش 25 درصدی سهم اشتغال روستایی در سبد اشتغال کشور در سال 97 خبر داد.
16:48 یک شنبه 23 تیر 1398
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی