جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   19    
عضو بر خط:   0    
امروز:   34329    
دیروز:   36040    
مجموعا:   101751555    

 اخبار  | اردبیل  
 شماره مطلب: 1053070994 | 11:47 پنجشنبه 20 تیر 1398                                                                                                                 
کزج خلخال برند بوم گردي استان اردبيل مي‌شود
طرح جامع گردشگری روستای هدف گردشگری کزج خلخال اجرا شده و بزودی این روستا به عنوان برند بوم گردی استان اردبیل معرفی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ما، استان اردبیل از قطب‌های سفر ارزان کشور محسوب می‌شود و راه اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی تاثیر مطلوبی در رونق اقتصادی اهالی روستاهای محل اجرای طرح های بوم گردی، ارتقای سطح زندگی و معیشت روستاییان و اشتغال زایی در مناطق روستایی و محروم داشته است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در نشستی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی متقاضی اجرای طرح های بوم گردی روستای هدف گردشگری کزج خلخال گفت: بوم گردی با هدف رونق تولید و توسعه پایدار گردشگری بویژه در روستاها مورد تاکید است.

صغری فرشی با اشاره به اینکه اولین اقامتگاه بوم گردی استان اردبیل در روستای کزج واقع در بخش خورش رستم شهرستان خلخال راه‌اندازی شده، اضافه کرد: در تلاش برای معرفی این روستا به عنوان برند بوم گردی و با اجرای طرح جامع گردشگری این روستا هستیم.

او با تاکید به اینکه راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی از سال ۹۶ به صورت منسجم در این روستا آغاز شده، گفت: در راه اندازی اقامتگاه‌ها تعامل بین سرمایه گذاران و جوامع محلی مورد تاکید است.

وی همچنین با اشاره به وجود برخی مشکلات در توسعه گردشگری روستای کزج اظهار داشت: با توجه به پیگیری فرمانداری این شهرستان و اقدامات صورت گرفته در این زمینه، طرح جامع گردشگری روستای کزج تدوین می‌شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در زمینه درخواست اهالی برای ثبت بافت سنتی این روستا نیز گفت: این خواسته اهالی در حال پیگیری است.

فرشی افزود: با توجه به تولید دست بافته‌ها و رونق صنایع دستی در روستای کزج در سال رونق تولید به شرط تامین کارگاه از سوی دهیاری، آموزش‌ها به صورت جدی عملیاتی خواهد شد.

او با بیان اینکه اینکه آموزش عملیاتی جوامع محلی از برنامه های در دست اقدام و اجرای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان اردبیل است، گفت: آموزش چگونگی رفتار با گردشگران، آداب و رسوم، رویدادهای خرد روستایی و لباس بومی محلی در سرفصل آموزش‌ها قرار دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خلخال نیز گفت: روستای هدف گردشگری کزج خلخال به عنوان نخستین روستای محل اجرای طرح بوم گردی استان اردبیل است که هم اکنون برای تعداد ۱۱ طرح های بوم گردی در ان پروانه و مجوز فعالیت صادر شده و تاکنون گردشگران مختلفی از مناطق مختلف کشورمان به این روستا سفر کرده‌اند.

محمد رضا شایقی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح‌های بوم گردی در روستاهای شهرستان رونق اقتصادی اهالی روستاها و ایجاد فرصت‌های شغلی روستایی است، اظهار کرد: برای اجرای ۵۰ طرح بوم گردی در سال جاری در خلخال هدف گذاری شده است.

روستای نمونه و هدف گردشگری کزج با بیش از ۷۰۰ نفر جمعیت در نزدیکی راه اصلی اردبیل به سرچم قرار گرفته و این امر دسترسی گردشگران به این روستا را آسان‌تر کرده است.
 طرح حفظ بافت با ارزش روستای کزج در سال ۱۳۸۶ توسط بنیاد مسکن استان اجرا و با این کار معماری سنتی روستا در کنار زیبایی طبیعی آن حفظ شده است.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
روستاي گردشگري کزج؛ شکوه پنهان بر بلنداي کوه
روستای کزج شهرستان خلخال جزو 10 روستای دارای معماری خاص کشور است که گفته می شود زادگاه اجدادی اهالی روستای ماسوله گیلان است.
13:18 دوشنبه 31 تیر 1398
کزج خلخال جزو 10 روستاي داراي معماري خاص در کشور است
رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خلخال گفت: نام روستای هدف گردشگری این شهرستان در لیست 10 روستای دارای معماری خاص کشور قرار گرفته است.
10:16 شنبه 08 دی 1397
توسعه بوم‌گردي مهاجرت روستائيان را کاهش مي‌دهد
‌مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با پیشنهاد استاندار اردبیل 25 سایت و محور جدید گردشگری در اردبیل تعریف شده است.
11:43 دوشنبه 05 آذر 1397
طرح روستاي پاک در روستاي داش ديبي گرمي اجرا مي شود
فرماندار گرمی مغان گفت: برای اولین بار طرح روستای پاک در روستای داش دیبی این شهرستان اجرا می شود.
09:24 دوشنبه 24 دی 1397
بوم گردي روستايي در اردبيل رونق مي گيرد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: رونق بوم گردی با هدف رشد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در روستاهای این استان دنبال می شود.
07:20 سه شنبه 06 آذر 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی