جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   21    
عضو بر خط:   0    
امروز:   4504    
دیروز:   19437    
مجموعا:   103385687    

 اخبار  | یزد  
 شماره مطلب: 1053070999 | 11:57 پنجشنبه 20 تیر 1398                                                                                                                 
شناسايي افراد فاقد بيمه روستايي و عشايري
استاندار یزد گفت: دهیاران افراد فاقد بیمه روستایی و عشایری را شناسایی کنند.

به گزارش خبرنگار ما، طالبی در نشست راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان گفت: یکی از بزرگترین دستاورد‌های نظام اسلامی، تشکیل شورا‌های اسلامی در شهر‌ها و روستا‌ها است.

طالبی با اشاره به کاهش بخشی از مشکلات روستائیان با عضویت در صندوق بیمه افزود: راه اندازی صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر ظرفیت حمایتی بسیار خوبی را برای این قشر فراهم می‌کند.

وی با اشاره به عضویت ۲۳ هزار نفر در صندوق بیمه روستائیان، کشاورزان و عشایر گفت: وضعیت مشمولیت بیمه شدگان روستایی و عشایری مطلوب نیست و این در حالی است که تلاش‌های زیادی در این بخش صورت پذیرفته است و اینکه در ابتدای برنامه و راه اندازی این صندوق قرار بوده که طی دو سال همه افراد از این ظرفیت قانونی استفاده کنند ولی بعد از چهارده سال این مسئله را نمی‌بینیم.

استاندار یزد گفت: اینکه چرا هنوز افرادی هستند که از این ظرفیت استفاده نکردند جای سؤال دارد و شاید اطلاع رسانی مناسبی در استان در این خصوص انجام نگرفته و باید مکانیزمی برای جلب توجه مردم به این سمت داشته باشیم که کمتر به آن توجه شده است.

طالبی با تاکید بر برنامه ریزی برای شناسایی خانواده‌های فاقد بیمه در روستا‌های استان گفت: با استفاده از سامانه‌های آماری که وجود دارد نسبت به انجام این کار اقدامات لازم صورت گیرد و یک زمانی را برای این کار مشخص کنیم که شناسایی کامل را انجام دهیم.

استاندار یزد دهیاران را افراد مناسب برای شناسایی افراد فاقد بیمه در روستا‌های استان یزد دانست و گفت: بخشداران توجیه شوند و اینکه میزان فعالیت دهیاران را منوط به این کار بدانیم و اگر این مسئله به تحقق نرسید نشان از عدم موفقیت دهیاران در انجام  وظیفه‌شان است.

رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور هم در این نشست گفت: سیاست ما معرفی بهتر صندوق بیمه به مردم واینکه با اعتماد سازی بتوانیم همه روستائیان، کشاورزان و عشایر را تحت پوشش قرار دهیم.

رازانی افزود: از زمان راه اندازی صندوق سال (1384) تاکنون ۳۰ درصد از جمعیت هدف را پوشش داده ایم و امیدواریم در چندسال آینده پوشش را کامل کنیم.

استان یزد دارای ۳۶۱ دهیار است که ۶ دهیار برتر در این نشست تجلیل شدند.

هم اکنون در استان یزد ۳ هزار خانوار بازنشسته بیمه روستایی ومستمری بگیر صندوق بیمه روستائیان، کشاورزان وعشایر وجود دارند.

در کشور نیز یک میلیون ۱۰۰ هزار نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستائیان و عشایر هستندو ۱۰۰ هزار نفرهم مستمری بگیر هستند.منبع: خبرگزاری صدا و سیما
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
گسترش چتر بيمه‌هاي اجتماعي بر سر روستاييان
مدیرعامل صندوق بیمه‌ اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: بیش از ۲ میلیون و ۲۰ هزار خانوار در مناطق روستایی و عشایری شناسایی شده‌اند که فاقد هرگونه بیمه هستند.
13:57 پنجشنبه 29 فروردین 1398
11 هزار خانوار روستايي البرز عضو صندوق بيمه اجتماعي شدند
مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان البرز اعلام کرد که تاکنون 11 هزار خانوار روستایی و عشایری این استان به عضویت این صندوق درآمده اند.
07:17 سه شنبه 06 آذر 1397
بهره برداري از 4 طرح اشتغال روستايي و عشايري در قم
در سومین روز از هفته دولت 4 طرح کارآفرینی در بخش تولیدی پوشاک، کشاورزی، صنعت چوب و معدن در بخش مرکزی و سلفچگان قم با هزینه ای بالغ بر 970 میلیون تومان افتتاح شد.
10:00 سه شنبه 05 شهریور 1398
بيمه اجتماعي روستائيان پيش نياز خودکفايي داخلي
روستائیان و عشایر نقش مهمی در تولید داخلی و خودکفایی ملی ایفا می کنند و در این میان برای ماندگاری در روستا نیازمند بهره مندی از خدمات اجتماعی برای تامین آتیه خود هستند.
04:53 جمعه 27 اردیبهشت 1398
بسته بعدي معيشتي، به تمام بيمه پردازان فعال روستايي تخصيص مي‌يابد
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور از تلاش برای تخصیص بسته معیشتی به تمام ۵۸۰ هزار بیمه شده فعال صندوق خبر داد.
10:37 پنجشنبه 11 بهمن 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی