جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   20    
عضو بر خط:   0    
امروز:   5016    
دیروز:   19437    
مجموعا:   103386199    

 اخبار  | خراسان رضوی  
 شماره مطلب: 1053071000 | 11:59 پنجشنبه 20 تیر 1398                                                                                                                 
روستاها هم صاحب نواحي صنعتي مي شوند
ایجاد نواحی صنعتی در مناطق روستایی در قالب کارگاه ها و واحدهای صنفی تولیدی در حال انجام است و با تکمیل زیرساخت‌ های آن مراحل واگذاری زمین های آن‌ها به سرمایه گذاران توسط مدیریت شهرک‌های صنعتی انجام می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از شهرک صنعتی درگز و نشست با نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و صنعتگران گفت: محوریت برنامه های سازمان صنایع کوچک، تولید و اشتغال است و در هر نقطه از کشور با توجه به ظرفیت های مناطق برنامه ها و سیاست ها اجرایی می شود تا موجب تقویت و پیشرفت بنیه اقتصادی شود.

محسن صالحی نیا افزود: کمک به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان مناطق مرزی با محوریت صادرات به کشورهای هدف و همسایه از سیاست های اقتصادی مهم دولت است و بهره گیری حداکثری از ظرفیت های مختلف مناطق در این زمینه در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور ضروری است.

وی اظهار داشت: نگاه دولت در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته به مسئله اشتغال و رفاه مردم این مناطق بوده و با سیاست هایی که اتخاذ کرده، ضمن ایجاد رشد اقتصادی از مهاجرت مردم این مناطق به خصوص جوانان جلوگیری نموده است که این مهم یکی از راهکارهای اصلی حوزه صنعت است و برنامه ریزی امسال سازمان صنایع کوچک نیز توجه ویژه به این مناطق می باشد.

وی گفت: پیشبرد اهداف برنامه های اقتصادی مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته را با ایجاد شهرک و تجهیز زیرساخت ها و برنامه های توسعه ای صنایع کوچک امکان پذیر می‌کنیم و با تلاش مضاعف در این زمینه کار خواهیم کرد تا با ایجاد فضای کسب و کار به اشتغال پایدار در این مناطق کمک کنیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: وضعیت شهرک های صنعتی خراسان رضوی در تمام بخش ها مطلوب است و این استان جزو استان هایی است که درصد تحقق برنامه ها در آن از میانگین کشوری بالاتر است.

شهرک صنعتی درگز دارای ۲۶ واحد صنعتی با ۶۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی است که برای ۷۰ نفر شغل ایجاد کرده است.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
مهاجرت، قصه تلخ روستاهاي کشور
اینجا همه چیز نبض زندگی داشت، هیج واژه ای تلخی بر دوش آن سنگینی نمی کرد، چه غم انگیز است قصه کوچ، آری سال هاست تیغ خشکسالی و کم آبی گلوی روستاها را بریده است، مناطقی که همچنان از داغ مهاجرت می سوزند.
11:58 شنبه 22 دی 1397
روستايي که بيکاري را به زانو درآورد
طی سال‌های اخیر موج مهاجرت از روستاها به شهرها زیاد شده و بسیاری از جوانان روستایی به امید پیدا کردن کار، رفتن به شهرها را به ماندن در روستا ترجیح می‌دادند و آنهایی هم که تصمیم به ماندن در روستا می‌گرفتند، عمدتا مسن بوده و به‌علت تعلق عاطفی به محل زندگی از کوچ کردن انصراف داده بودند اما طی چند سال اخیر در بعضی مناطق مهاجرت معکوس به روستاها افزایش یافته است.
11:19 دوشنبه 21 آبان 1397
رشد 25 درصدي سهم اشتغال روستايي در کشور
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از افزایش 25 درصدی سهم اشتغال روستایی در سبد اشتغال کشور در سال 97 خبر داد.
16:48 یک شنبه 23 تیر 1398
گشت و گذار در روستا، تجربه فرهنگ‌ هاي بديع
سفر، این ضرورت زندگی ماشینی را نباید پیچیده کرد، چرا که در میان دود و دم غلیظ همیشگی، روستاها به عنوان مقصدهای نزدیک اما آرام و فرح بخش، نقطه آغاز کشف ناشناخته‌ های فرهنگی و گنج‌ های پنهان اقتصادی است.
10:33 شنبه 18 خرداد 1398
گردشگري روستايي روي دست زنان مي چرخد
سرمایه گذاری روی توانمندسازی زنان و ظرفیت های گردشگری به خصوص در جوامع محلی و روستایی از ضروری ترین اقدامات برای توسعه زیرساخت های صنعت توریسم است.
09:07 دوشنبه 20 اسفند 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی