جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   19    
عضو بر خط:   0    
امروز:   2612    
دیروز:   19437    
مجموعا:   103383795    

 اخبار  | البرز  
 شماره مطلب: 1053071012 | 12:27 پنجشنبه 20 تیر 1398                                                                                                                 
شکوفايي ورزش در روستاهاي البرز
همت و تلاش مسئولان امور ورزشی در البرز، این بار نه در شهرها بلکه با وجود مشکلات فراوان مالی ، تجهیزات را روانه روستاهای این استان کرده است.

به گزارش خبرنگار ما، با اینکه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تعدادی سالن در روستاهای مختلف کشور از جمله استان البرز، احداث شده اما این بار عزم مسئولان بر تجهیز روستاها به امکانات و تجهیزات ورزشی متمرکز شده، تا جایی که این روزها انبوهی از تجهیزات و وسایل ورزشی به سمت روستاهای البرز سرازیر شده است.

انتقال این تجهیزات بیانگر آن است که متولیان امور استان، مضاف بر رونق تولید و اشتغال به ارتقای سلامت روستاییان نیز توجه دارند، امروز روستاهای استان در کنار برخورداری از آب، برق، گاز، تلفن و سایر امکانات به سمتی پیش می‌روند که از امکاناتی مانند نیازهای ورزشی برخوردار می‌شوند.

تجهیز روستاهای البرز به امکانات ورزشی این نوید را می‌دهد که اگر چه تحرک و فعالیت روستاییان بیشتر از شهرنشیان است اما ورزش آنها نیز به سمت حرفه‌ای شدن پیش می‌رود، این در حالی است که طی سالهای اخیر بسیاری از جمعیت شهری استان البرز به سمت خانه سازی در روستاها روی آوردند وبه نوعی می‌توان گفت که مهاجرت معکوس در حال شکل گیری است.

۲۸۰ روستا در استان البرز وجود دارند که از جمعیت سه میلیون نفری این روستاها، حدود ۳۰۰ هزار نفر در این مناطق زندگی می‌کنند، با توجه به اینکه البرز در مناطق شهری و روستایی از کمبود زیر ساخت‌های ورزشی رنج می‌برد، یکی از برنامه‌ها در این استان، توسعه ورزش در روستاها و ترویج هر چه بیشتر آن است.

به همین منظور، طی مراسمی ۷۰ روستا در شهرستان‌های استان، به ارزش ریالی ۶ میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال به وسایل ورزشی تجهیز و مابقی روستاهای البرز نیز طی ۲ سال آینده مجهز می‌شوند.

میزهای پینگ پنگ، شطرنج، فوتبال دستی، توپ‌های فوتبال، والیبال، بسکتبال، فوتسال، دیسک فریزبی، تور والیبال، دارت، طناب طناب کشی و طناب طناب زنی از جمله تجهیزاتی است که با همت هیأت ورزش‌های همگانی استان روانه استان‌های البرز شده است.

مدیرکل دفتر توسعه ورزش روستایی و عشایری در آئینی که به منظور تجهیز ۷۰ روستا البرز به امکانات ورزشی برگزار شد گفت: نیمی از روستاییان کشور، از امکانات و فضاهای ورزشی محروم هستند.

رضا حجتی در آئین تجهیز ۷۰ روستای استان البرز به وسایل و امکانات ورزشی در سالن ورزشی انقلاب کرج بیان داشت که ۲۵ میلیون روستایی در کشور داریم که نیمی از آنها هیچ گونه امکانات ورزشی ندارند.

این مسئول با تاکید بر تلاش برای توسعه ورزش در روستاها، اظهار داشت: برنامه ریزی ها باید به گونه‌ای باشد که امکانات عادلانه در اختیار شهرنشیان و روستائیان قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز نیز بر این باور است که انسان و جامعه سالم هدف ما است و رسیدن به این مهم با توجه به ورزش محقق می‌شود.

همچنین این باور وجود دارد که ورزش بهترین راه مقابله با معضلات و آسیب‌های اجتماعی است و نشاط عمومی از راه ورزش حاصل خواهد شد.

علی درویش پور معتقد است که مسئولان البرز بر توسعه فضا و زیر ساختهای ورزشی در این استان تاکید و تجهیز ۷۰ روستا به لوازم ورزشی را کاری بزرگ و با اهمیت می‌داند.

مدیر کل ورزش و جوانان البرز بیان می‌کند که امروز ۷۰ روستا به همت هیأت ورزش‌های همگانی استان به لوازم ورزشی تجهیز که با این اقدام شاهد توسعه ورزش در بعد قهرمانی و همگانی خواهیم بود.

امیر غفرانی عنوان می‌کند این حرکت برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود و با توجه به اهمیت روستاها برای وزارت ورزش و جوانان و به طبع برای استان، تجهیز دیگر روستاهای البرز نیز در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته سرپرست هیات ورزش‌های همگانی البرز، ۷۰ روستا از روستاهای استان به وسایل ورزشی تجهیز و طی ۲ سال آینده تمامی روستاهای البرز به وسایل و امکانات ورزشی مجهز می‌شوند.

آموزش مربیان ورزشی درجه سه در روستاها، استعداد یابی و توسعه زیر ساخت‌های ورزشی از دیگر اقداماتی است که برای توسعه ورزش در روستاهای البرز در برنامه‌های هیات قرار گرفته است.

قدرت الله شمیرانی عنوان می‌کند که برگزاری المپیاد ورزش‌های روستایی در ۶ رشته از دیگر برنامه‌هایی است که برای توسعه ورزش روستاها در نظر گرفته شده است.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
افتتاح سايت سنگنوردي خراسان جنوبي در روستاي روبيات بيرجند
سایت سنگنوردی خراسان جنوبی در روستای روبیات بیرجند افتتاح و جشنواره سنگنوردی نیز در این سایت برگزار شد.
10:28 شنبه 06 مهر 1398
طرح بومگردي در 160 روستاي مازندران اجرا مي شود
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت که 160 روستای دارای ظرفیت گردشگری در استان شناسایی شده است که در تمامی آنها طرح بومگردی اجرا می شود.
11:21 دوشنبه 26 فروردین 1398
احداث ۱۱ خانه عالم روستايي در البرز
مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز گفت: به منظور ترویج فرهنگ دینی و ارائه خدمات فرهنگی ـ مذهبی به روستائیان، ۱۱ خانه عالم در روستا‌های این استان احداث و تجهیز شد.
11:11 یک شنبه 19 اسفند 1397
خانه هاي ورزش روستايي کشور به 10 هزار مورد افزايش مي يابد
معاون فرهنگی،آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده خانه های ورزش روستایی کشور به 10 هزار مورد افزایش پیدا می کند.
07:29 شنبه 18 اسفند 1397
آغاز احداث 800 واحد مسکن مددجويي روستايي و عشايري در لرستان
مدیرکل کمیته امداد امام خمین(ره) لرستان گفت: عملیات احداث 800 واحد مسکن مددجویی روستایی و عشایری در استان آغاز شده که 150 واحد از آنها متعلق به شهرستان های سلسله و دلفان است.
07:38 جمعه 26 بهمن 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی