جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   19    
عضو بر خط:   0    
امروز:   3161    
دیروز:   19437    
مجموعا:   103384344    

 اخبار  | تهران  
 شماره مطلب: 1053071014 | 12:31 پنجشنبه 20 تیر 1398                                                                                                                 
بزرگ‌ترين واحد پرورش ماهي استان تهران در دماوند فعال شد
بزرگترین واحد پرورش ماهی استان تهران واقع در شهرستان دماوند با ظرفیت تولید یکهزار تن در سال بعد از گذشت دو سال تعطیلی و غیر فعال بودن و پس از رفع مشکلات و موانع اداری به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش خبرنگار ما، مجید صفری در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: در خصوص اقدامات صورت گرفته در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان دماوند از ابتدای سال تاکنون، اظهار داشت: یکی از سیاست‌های شهرستان دماوند در سال جاری با هدف شعار سال، حمایت از واحدها و مراکز تولیدی نیمه فعال و غیر فعال و رفع مشکلات و موانع واحدهای تولیدی فعال است که در دستور کار این کارگروه قرار دارد.

وی ادامه داد: این کارگروه بصورت هفتگی در یک روز مشخص با حضور مسئولان ارشد شهرستان در محل واحد و یا مرکز تولیدی برگزار می‌شود که این مهم تأثیر بسزایی در بررسی مشکلات آنان از نزدیک و نظارت بیشتر بر این مراکز داشته و دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه طی سه ماه اخیر ۸ مورد بازدید از واحدهای تولیدی و ۵۵ مصوبه در شش هفته صورت گرفته است، اظهار داشت: عمده واحدهای تولیدی بازدید شده مربوط به لبنیات، آب معدنی، ریختگری، تولید کشاورزی و دام، طیور و آبزیان بوده است.

وی با اشاره به اینکه این مرکز بزرگ‌ترین مرکز پرورش ماهی در استان تهران است گفت: به دلیل بدهی آب بها و شکایت امور منابع آب، این واحد تولیدی با مشکل مواجه بود که هم اکنون مرتفع و فعالیت خود را آغاز کرد.

شهرستان دماوند دارای ۲۰ واحد پرورش ماهی است که بزرگ‌ترین واحد تولیدی در روستای رودافشان بوده و حدود یکهزار تن در سال ماهی تولید می‌کند اما با توجه به وجود مشکلاتی، دوسالی است که غیرفعال بود که با همکاری سایر دستگاه‌ها فعالیت خود را آغاز کرد.

وی به بازدید از دو کارخانه آب معدنی و لبنیات اشاره کرد و افزود: عمده مشکلات آنان عدم فعالیت خطوط تولید کارخانه به دلیل تخصیص نیافتن آب و کمبود عرضه و عدم تأمین موارد پتروشیمی و مواد اولیه پت، عدم پرداخت معوقات بیمه تأمین اجتماعی و مالیات، بدهی به بانک، نوسانات قیمت و عدم تأمین مواد اولیه خوراک دام و همچنین افزایش قیمت ظروف پلاستیکی شیر بود.

صفری ادامه داد: با عنایت به دستور وزیر نیرو مبنی بر مساعدت در خصوص تخصیص آب به یکی از مراکز تولید آب معدنی در شهرستان از محل پلمپ چاه‌های غیرمجاز و تأمین نیاز آبی و طرح‌های سرمایه گذاری مکاتبه‌ای با استانداری جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی انجام گردید که هم اکنون با افزایش برداشت، تولید و نیروی شاغل در شرکت موافقت شد.

مقرر شد حقابه فعلی ۱۴ لیتر بر ثانیه به ۱۸ لیتر بر ثانیه افزایش یابد که در صورت تحقق این مهم ۱۵ نفر اشتغال زایی و افزایش سرمایه خواهد داشت.

وی همچنین در خصوص یکی از کارخانه‌های لبنی شهرستان نیز گفت: بخشودگی مالیات این مرکز نیز با همکاری امور مالیاتی شرق استان تهران انجام شد و با توجه به بدهی سنگین این شرکت به بانک کشاورزی و عدم امکان پرداخت بدهی، مقرر شد شرکت نسبت به پرداخت مبلغ ۸۵۰ میلیون تومان از بدهی به بانک اقدام و بانک نیز پیگیری‌های لازم را جهت امهال پرداخت تسهیلات اخذ شده برای سال جاری معمول کند.

همچنین تعهدی از مدیرعامل شرکت مربوطبه جهت افزایش تولید از ۱۰ به ۵۰ درصد از ظرفیت کارخانه و خودداری از تعدیل نیروز اخذ گردید.

صفری همچنین به دو مرکز دامی و طیور و تولیدات کشاورزی اشاره کرد و افزود: یک واحد تولید محصولات کشاورزی نیز به دلیل عدم تأمین زیرساخت‌های لازم در بخش آب، برق و گاز، عدم صدور سند توسط اداره راه و شهرسازی و عدم دریافت تسهیلات با مشکلاتی مواجه بود که هم اکنون شهرداری رودهن در حال انجام اقدامات فنی و قانونی جهت صدور مجوز حفاری گاز و مجوز افزایش بنا است.

همچنین آبفای شهر رودهن نسبت به فروش انشعاب آب شرب به شرکت اقدام و اداره برق نیز نسبت به انجام مراحل کارشناسی و فنی جهت تأمین برق اقدام نموده و ترانس برق طی هفته آتی نصب خواهد شد که در صورت راه اندازی برای ۵۰ نفر اشتغال زایی مستقیم خواهد داشت.

صفری به یک واحد پرورش بوقلمون اشاره کرد و گفت: این مرکز تولیدی نیز با مشکلاتی همچون عدم توانایی در پرداخت هزینه خرید اشتراک آب شرب روستایی، عدم توان در پرداخت تسهیلات دریافتی سررسید شده به بانک کشاورزی و عدم گاز رسانی به واحدهای تولیدی مواجه بود که بزودی رفع خواهد شد.

وی ادامه داد: سه کارخانه ریختگری نیز با مشکلاتی همچون درخواست تخصیص وام در قالب سرمایه در گردش و خرید مواد اولیه جهت ادامه چرخه تولید، تأمین آب شرب، گاز رسانی به واحدهای ریخته گری و ایجاد شرایط جهت انتقال واحدها به شهرک صنعتی و همچنین عدم امکان پرداخت قسط دوم وام خرید تجهیزات خط تولید توسط بانک توسعه تعاون مواجه است.

فرماندار دماوند تصریح کرد: در این خصوص مکاتبه‌ای با استانداری تهران جهت طرح مشکل دریافت و انتقال وام خرید ماشین آلات و تجهیزات در شورای بانک‌های استان انجام شده و همچنین مساعدت جهت رفع مشکل مالیاتی با اداره کل مالیات بر ارزش افزوده استان تهران صورت گرفت.

صفری عنوان کرد: علاوه بر این مشکل بلوکه شدن تسهیلات یکی از شرکت‌های ریخته گری نیز برطرف شد و تسهیلات لازم جهت خرید خط تولید پرداخت گردید.

وی ادامه داد: در خصوص رفع دیگر مشکلات واحدهای ریختگری مکاتباتی با استانداری تهران، سرپرست بانک صادرات شرق استان تهران و … صورت گرفته که در صورت انتقال واحدها به شهرک صنعتی دماوند۲ و بهره‌مندی از تسهیلات بانکی مورد نیاز، زمینه اشتغال پنج تا ۱۰ نفر در این کارگاه فراهم می‌شود.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
تکميل زنجيره توليد محصولات لبني و پروتئيني در چهارمحال و بختياري
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: با تدبیردولت تدبیر و امید زنجیره تولید مواد لبنی و پروتئینی در این استان تکمیل شده است.
08:47 سه شنبه 01 مرداد 1398
پايان صيد ماهي در سد کارون چهار
صید ماهیان قزل آلا از مزارع پرورش ماهی در قفس سد کارون ۴ پایان یافت.
12:55 دوشنبه 06 خرداد 1398
مزرعه هاي پرورش ماهي در شهرستان نير فعال مي شوند
فرماندار نیر از حمایت از فعالیت دوباره مزارع راکد پرورش ماهی این شهرستان خبر داد.
12:16 یک شنبه 05 اسفند 1397
افزون بر 1300 تن ماهي از استخرهاي پرورشي برداشت مي شود
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) گفت: سالانه 1200 تن ماهی گرم آبی و 123 تن ماهی سردآبی از هزار و 700 باب استخر بتنی و هزار استخر خاکی پرورش ماهی در این استان برداشت می شود.
12:37 سه شنبه 30 بهمن 1397
تاکيد مديران بر نگاه ويژه به اشتغال روستايي در سيستان و بلوچستان
در کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان بر تسهیل فرایند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به متقاضیان تاکید شد.
10:22 شنبه 06 بهمن 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی