جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   18    
عضو بر خط:   0    
امروز:   2589    
دیروز:   19437    
مجموعا:   103383772    

 اخبار  | کرمان  
 شماره مطلب: 1053071066 | 17:46 یک شنبه 23 تیر 1398                                                                                                                 
تعاوني‌ها نقش بسزايي در ارائه خدمات حمايتي به روستاييان دارند
مدیر تعاون روستایی استان کرمان با بیان اینکه تعاونی‌ها نقش بسزایی در ارائه خدمات مختلف از جمله خریدهای توافقی، مباشرتی و حمایتی به روستاییان دارند از برگزاری جشنواره رونق تولید با شعار هر خانه یک کارخانه و روستای بدون بیکار در اواخر ماه جاری در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، رضا محمدحسنی در جمع خبرنگاران با تاکید بر توانمندسازی تعاونی‌های روستایی با رویکرد جدید افزود: تشکیل نهادهای مردمی نو و تشکل‌های جدید در راستای ارائه ایده‌های نو و خدمات بهتر به جامعه زیر دست از جمله ایجاد گیاهان دارویی، دام سبک، دانه‌های روغنی و غیره نیز از جمله عملکرد تعاون روستایی استان کرمان است.

 وی تصریح کرد: از علم فن بازار و فناوری‌های نوین، ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و بهره گیری از علم توزیع الکترونیکی برای عرضه محصولات به صورت مستقیم در راستای توسعه بازرگانی تعاون روستایی استفاده می‌شود.

مدیر تعاون روستایی استان کرمان از برگزاری جشنواره رونق تولید در روستای نعیم آباد زرند توسط شرکت تعاونی زنان با شعار هر خانه یک کارخانه و روستای بدون بیکار در ۲۸ تیرماه سالجاری خبرداد و گفت: این جشنواره به منظور توسعه فعالیت‌های اقتصادی در خانوارهای روستایی و توسعه جمعه بازار در شهرستان زرند برگزار می‌شود.

 وی تصریح کرد: در سالجاری سامانه الکترونیکی در طرح سیماب به منظور رصد و پایش کلیه عملیات فنی در باغات پسته اجرایی می‌شود و این طرح توسط مدیریت باغات و کارشناسان ارشد رصد شود.

 وی از بهره برداری تالار گفت و گو گندم در شهرستان ارزوئیه که متعلق به تعاون روستایی استان کرمان است خبرداد و افزود: این تالار به منظور ارتباط کشاورزان طرف قرارداد این اتحادیه و همچنین افزایش دانش فنی با برگزاری کلاس‌های آموزشی به بهره برداری می‌رسد.

 محمدحسنی از اجرای طرح زنجیره گوشت و شیر با ایجاد گاوداری ۳ هزار راسی در شهرستان بافت خبرداد و گفت: این طرح توسط تعاونی کشاورزی شعبان سوم با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان اجرایی می‌شود و از شرکت‌های تخصصی است.

وی با بیان اینکه دهکده خرما در شرق استان کرمان به منظور ایفای نقش موثر تعاونی‌ها در بازار خرما، بسته بندی مناسب، بازاریابی و بازاررسانی این محصول با برند اختصاصی توسعه می‌یابد گفت: از مشکلات عمده در صنعت خرما پس از برداشت نوع بسته بندی و ارائه محصول به بازار است و با توجه به زیرساخت تعاونی‌ها در شرق استان امیدواریم به این مهم دست یابیم.

 مدیر تعاون روستایی استان کرمان ادامه داد: این طرح توسط اتحادیه تعاون روستایی کرمان در زمینی به مساحت ۴ هکتار اجرا می‌شود که تاکنون به ظرفیت ۵۰۰ تن سردخانه ساخته شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های تعاون روستایی در حوزه بازرگانی گفت: طی سال گذشته ۷۵ هزار و ۵۰۳ تن محصولات کشاورزی به صورت خرید توافقی خرید در سطح استان انجام شده است.

محمدحسنی از وجود ۳۰۰ تشکل در حوزه تعاون روستایی، تعاون تولید روستایی، تعاون زنان و تعاونی‌های تخصصی خبرداد و افزود: این تعاونی‌ها فعالیت‌های مختلفی را از جمله خرید توافقی با توجه به شرایط و قیمت مناسب و بازار از کشاورز انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۸ هزار و ۸۱۰ خرید تضمیمی و مباشرتی در استان انجام شده است تصریح کرد: برای نخستین بار در سال گذشته ۱۸۰ تن خرما از شمال استان کرمان توسط شبکه تعاون روستایی صادرات شد.

 مدیر تعاون روستایی استان کرمان با اشاره به فروشگاه‌های تعاون روستایی در سطح روستاها گفت: ارزش ریالی کالاها در این فروشگاه بیش از ۳۷۰ میلیارد ریال بوده است.

 وی از توزیع ۱۹۰ میلیون لیتر فراورده سوختی، ۲۷ هزار و ۴۸۰ تن آرد، ۲۲ هزار تن کود شیمیایی، ۲۵ هزار تن کودهای الی و زیستی، ۲۰ هزارتن نهاد دامی طی سال گذشته خبرداد و بیان کرد: همچنین ۱۲ میلیارد تومان جذب تسهیلات تکلیفی و غیر تکلیفی در سطح استان پرداخت شده است.

 وی با اشاره به اجرای طرح مدیریت فنی در باغات پسته استان در سال گذشته گفت: در باغ‌های خرده مالکی اجرای بسیاری از مسائل فنی اجرایی نیست و طرح تجمیع مدیریت فنی باغات در سطح ۲ هزار هکتار از باغات کشاورزی سیرجان، زرند و کرمان اجرایی شد.

محمدحسنی از آموزش ۳ هزار و ۱۰۰ نفر در راستای توانمندسازی نظام صنفی، ۲۱۷ نفر آموزش‌های ارکان تعاون روستایی، ۸۰۰ نفر از اعضا و ارکان خبرداد و یادآورشد: توسعه روش‌های نوین آیاری در رشرکت های تعاوتی در سطح ۲ هزار هکتار انجام شده است.
 وی با اشاره به اینکه ۱۵۰ تعاونی ساماندهی و ۲۳۲ مورد از شرکت‌ها و اتحادیه‌های تحت پوشش مورد حسابرسی قرار گرفتند گفت: بیش از ۱۰ میلیارد تومان وصول مطالبات معوقه در شبکه تعاونی‌ها انجام شده است.

مدیر تعاون روستایی استان کرمان خاطرنشان کرد: تعاون روستایی در سال ۱۳۴۸ به صورت قانون خاص شکل گرفت و هدف اصلی این بود خدمات را در تامین مایحتاج روستایی انجام شود اما با حذف یکسری خدمات دولتی و مهاجرت از روستا به شهر فعالیت شرکت‌ها کمرنگ شد اما در حال حاضر با توزیع کالاهای اساسی نقش تعاونی‌ها پررنگ‌تر شد.

 وی از وجود ۱۱۸ تعاونی روستایی، ۱۳۸ تعاونی تولید روستایی و ۲۴ تعاونی تخصصی، ۱۰ اتحادیه تعاون روستایی شهرستانی، ۸ اتحادیه تعاونی تولید روستایی، ۲ تعاونی اتحادیه تعاون روستایی استانی، چهار اتحادیه تعاون روستایی تخصصی سطح استان خبرداد و گفت: ۷۸ تعاونی غیرفعال شناسایی شده که در سالجاری تعیین تکلیف می‌شوند.

محمدحسنی به خروج سازمان تعاون روستایی کشور از لیست خصوصی سازی که در گذشته در لیست واگذاری به بخش خصوصی بود اشاره کرد و افزود: ادامه کار به صورت یک شرکت دولتی انجام می‌شود.

وی همچنین به واگذاری شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در راستای خصوصی سازی اشاره کرد و گفت: واگذاری این شرکت نقش زیادی در انجام خدمات روستایی دارد.
منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
پرداخت هفت هزار ميليارد تومان تسهيلات به 90 هزار طرح اشتغالزايي روستايي
معاون امور سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: بیش از هفت هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات به90هزار طرح اشتغالزایی روستایی پرداخت شده که پیش بینی می شود با این رقم بیش از 150هزار شغل در مناطق روستایی و مناطق محروم ایجاد شود.
11:56 چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398
حدود 30 هزار تن آرد بين روستاييان سيستان و بلوچستان توزيع شد
مدیر سازمان تعاون روستایی سیستان و بلوچستان گفت: حدود 30 هزار تن آرد سال گذشته بین روستاییان فاقد نانوایی این استان توزیع شده است.
11:22 جمعه 23 فروردین 1398
60 هزار تن آرد تعاون روستايي هرمزگان توزيع شد
مدیر تعاون روستایی هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 60 هزار تن آرد روستایی بین روستاییان این استان توزیع شده است.
07:31 چهارشنبه 15 اسفند 1397
70 هزار ميليارد ريال تسهيلات براي مشاغل روستايي پرداخت مي شود
معاون امور حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: 70 هزار میلیارد ریال تسهیلات دیگر برای توسعه مشاغل و ایجاد اشتغال در روستاهای کشور پرداخت می شود.
10:02 پنجشنبه 18 بهمن 1397
تعاوني هاي روستايي سمنان براي کاهش مهاجرت حمايت شوند
مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: تعاونی های روستایی برای افزایش اشتغال، رونق اقتصادی و کاهش مهاجرت در مناطق روستایی حمایت شوند.
12:09 جمعه 14 دی 1397
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی