جستجو 
استان ها
سایر خدمات

 RSS 

 RSS 2.0
 ATOM 3.0
 WAP
 OPML
 HTML

[نسخهء متنی]
[نسخه موبایل]
آمار بازدیدها
میهمان بر خط:   14    
عضو بر خط:   0    
امروز:   2671    
دیروز:   19437    
مجموعا:   103383854    

 اخبار  | خراسان شمالی  
 شماره مطلب: 1053071070 | 18:00 یک شنبه 23 تیر 1398                                                                                                                 
پروژه آبرساني روستايي خراسان شمالي آماده افتتاح شد
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی گفت: همزمان با سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان، چهار پروژه آبرسانی به روستاها آماده افتتاح شده است.

رمضانعلی حسن زاده در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: پروژه‌های قابل افتتاح این شرکت، شامل آبرسانی به روستاهای شهرستان‌های شیروان، بجنورد، فاروج و راز و جرگلان است و برای اجرای آن در مجموع ۵۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده است و ۲ هزار و ۲۰۸ نفر از مزایای آن بهره مند می‌شوند.

وی افزود: آبرسانی به روستای حلوا چشمه از مجتمع زیدر سرانی، در شهرستان شیروان از پروژه‌های قابل افتتاح این شرکت در سفر دولت به استان است.

وی گفت: برای اجرای پروژه آبرسانی به روستای حلوا چشمه، مخزن ذخیره آب ۱۵۰ متر مکعبی اجرا شده و اجرای شبکه توزیع به طول یک کیلومتر، حصار کشی به طول ۸۰ متر و خط انتقال به طول ۷.۲ کیلومتر و ۵ باب حوضچه شیر آلات از دیگر اقامات انجام شده در این پروژه است.

حسن زاده با اشاره به تکمیل پروژه آبرسانی به روستای پیربز در بجنورد گفت: برای این پروژه هم مخزن ذخیره آب به ظرفیت ۲۰۰ متر مکعب، شبکه توزیع به طول چهار کیلومتر، خط انتقال به طول ۶.۱ کیلومتر اجرا شده و علاوه بر آن یک حلقه چاه حفر و تجهیز و راه دسترسی به طول پنج هزار و ۶۴۰ متر اجرا شده است.

وی با بیان اینکه آبرسانی به روستای گزکوه در شهرستان فاروج هم همزمان با سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان افتتاح می‌شود گفت: برای این پروژه، یک حلقه چاه حفر و تجهیز شده است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی اظهار داشت: آبرسانی به پاسگاه های مرزی حصارچه و داشلی قلعه در شهرستان راز و جرگلان هم آماده افتتاح شده و برای این پروژه ۱۴ کیلومتر خط انتقال، چهار باب مخزن پمپاژ به حجم ۶۰ مترمکعب و ۶ کیلومتر راه دسترسی ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سفر کاروان دولت به استان، پروژه تصفیه خانه آب روستای کهنه جلگه در شهرستان مانه و سملقان وارد مرحله عملیاتی می‌شود.

حسن زاده با بیان اینکه با اجرای این طرح ساکنان ۳۰ روستا از مزایای آن بهره مند می‌شوند گفت: برای این طرح، بیش از ۳۸ هزار متر خط انتقال، چهار باب ایستگاه پمپاژ و ۱۱ باب مخزن ذخیره آب به ظرفیت یکهزار و ۴۶۰ مترمکعب ایجاد می‌شود.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی اظهار داشت: برای این طرح ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می‌شود و ۲۱ هزار نفر از ساکنان روستاییان از مزایای آن بهره مند می‌شوند.

شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی بیش از ۱۲۱ هزار مشترک آب دارد.

حدود ۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در روستاها ساکن هستند.منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی
ثبت کننده: 1

                                                                                                               
 نظرات در مورد این متن 
* نام

* پست الکترونیکی
 ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
* نظر

  [فراخوانی مجدد تصویر]
 محتوای تصویر را تایپ کنید مطالب مرتبط 
                                                                                                                
کيفيت آب شرب ۳۰ روستاي خراسان‌‌شمالي مطلوب نيست
مدیرعامل شرکت آبفای روستایی خراسان‌شمالی گفت: کیفیت آب شرب ۳۰ روستای استان مطلوب نیست و نیازمند نصب دستگاه آب شیرین کن هستند.
11:10 پنجشنبه 11 بهمن 1397
90 درصد روستاهاي شيروان از شبکه آب شرب برخوردارند
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شیروان گفت: هم اکنون 90 درصد روستاهای این شهرستان خراسان شمالی از شبکه آب شرب روستایی برخوردار هستندکه تا پایان امسال این میزان به بیش از 93درصد خواهد رسید.
12:58 پنجشنبه 03 آبان 1397
باران که مي‌بارد نفس مردم روستاي کُرف از ترس سيلاب به شماره مي‌افتد
ترنم بارش باران در روستاهای مجاور کُرف در شهرستان جاجرم، برای کُرفی‌ها هراس غرش سیل را در نبود پل ورودی به این روستا به همراه دارد.
09:31 سه شنبه 10 مهر 1397
420 هزار واحد روستايي از محل تسهيلات مسکن مهر احداث شد
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: تاکنون علاوه بر 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر شهری، از محل تسهیلات مسکن مهر در مناطق روستایی 420 هزار واحد احداث شده است.
09:30 شنبه 10 شهریور 1397
اعزام ۱۴ تيم پزشکي به مناطق محروم و روستايي خراسان‌شمالي
مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه جوادالائمه(ع) خراسان‌شمالی گفت: ۱۴ تیم‌ تخصصی و عمومی بسیج جامعه پزشکی، همزمان با هفته دفاع مقدس، در قالب طرح «شهید رهنمون»، به مناطق محروم و روستایی استان اعزام می‌شود.
08:16 یک شنبه 31 شهریور 1398
                                                                                                               

فهرست قیمت نهاده ها
جهت استفاده از ابزارک قیمت نهاده ها در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

اوقات شرعی
جهت استفاده از ابزارک اوقات شرعی در سایت یا وبلاگتان اینجا کلیک کنید

سایر خدماتتمامی حقوق محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
info@roostanews.com

ثبت در لینکهای شخصی